Reklama

Rozjel se závodní víkend Formule 1 v Portimão. Prvním tréninkům kralovaly Mercedesy

Odstartoval nám závodní víkend v Portugalsku. První tréninky opět naznačily, jak by zbytek víkendu mohl pokračovat a také formu jednotlivých stájí právě na okruhu v Algarve.

Zdroj: LAT Images, Uralkali Haas F1 Team

První trénink na okruhu Portimão dopadl celkem dle očekávání. V dosavadním průběhu sezóny se v trénincích daří Valtterimu Bottasovi, který také ten úvodní ovládl. Nicméně uvidíme, jak se pilotovi Mercedesu bude dařit ve zbytku závodního víkendu.

Právě finský pilot se na čele neustále střídal s Maxem Verstappenem. Nizozemský závodník však v konečném pořadí bezmála o tři desetiny sekundy za první příčkou zaostal. Třetí příčku obsadil jeho týmový kolega Sergio Pérez před Leclercem a Hamiltonem.

Solidní sedmé místo získal pro stáj Williams George Russell, naopak McLareny vzaly první tréninky opravdu jen jako testovací jízdu. Pro první trénink nahradila Alfa Romeo Antonia Giovinazziho Calumem Ilottem. Ten i přesto, že působí v této stáji pouze jako rezervní jezdec dokázal překonat oba dva Haasy plus Latifiho na Williamsu a skončil sedmnáctý.

I tohle svědčí o tom, jak na tom momentálně vůz stáje Haas je. Dočkali jsme se ale také úsměvného momentu, a to tehdy, když Sebastian Vettel na voze Aston Martin omylem zastavil u mechaniků McLarenu.

V druhém tréninku jezdcům přálo i počasí. Na trať svítilo sluníčko, které asfalt ohřálo na téměř 40 stupňů Celsia.

I druhý trénink v pořadí ovládl Mercedes, tentokrát však první pozici uhájil Hamilton. Druhý dojel opět Verstappen před Bottasem. Čtvrté místo obsadil Španěl Sainz před oběma vozy Alpine.

Na problémy s motorem si v průběhu tréninku stěžoval Mick Schumacher na voze Haas. Svou stáj opět maličko vyděsil Yuki Tsunoda, jenž se dopustil drobného výletu mimo trať.

Žádný oslnivý výkon dnes nepředvedly McLareny, ovšem jak každý fanoušek F1 ví, tréninky je třeba brát vždy s rezervou, zvláště u McLarenu. Ti svou sílu ukazují zejména až v kvalifikaci a samotném závodě.

Na závodní trať v Algarve si však postěžoval Max Verstappen. V loňském roce zde byl totiž položen zcela nový asfalt a zejména v závodě to bylo opravdu hodně znát: „Na as­fal­tu je to dost ne­vy­zpy­ta­tel­né. Oprav­du hod­ně to klou­že. Vím, že je to pro všech­ny stej­né, ale ří­dit tu váž­ně ne­ní zá­bav­né.

“Opro­ti loňsku se změ­ni­ly pne­u­ma­ti­ky a ma­jí le­tos men­ší při­lna­vost, s tím po­čí­tá­me. Je to ale ško­da. Vše je to dnes o pří­pra­vě pne­u­ma­tik, tep­lo­tě pne­u­ma­tik. Ne­mys­lím, že by to tak mě­lo být.”

Podobně se vyjádřil i jeho stájový kolega Sergio Pérez: “Je to vlast­ně hod­ně po­dob­né to­mu, co jsme tu za­ži­li lo­ni. Te­dy co se tý­če as­fal­tu. Je ob­tíž­né při­mět pneumatiky pra­co­vat. Mys­lím, že klí­čo­vé bu­de pne­u­ma­ti­kám po­ro­zu­mět. Nej­lep­ší to zřej­mě by­lo na střed­ní smě­si, nejměk­čí z do­da­ných pne­u­ma­tik to by­lo o po­zná­ní hor­ší.”

Je tím pádem velmi těžké předpokládat, co přinese sobotní kvalifikace. Ta startuje v 16:00 dvě hodiny po skončení třetího a finálního tréninku.

Zdroj: F1 Sport

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Nenápadné hvězdy! Koho sledovat na Euru?

Do začátku Eura zbývá měsíc. 11. června turnaj otevře utkání Turecka s Itálií, Češi se poprvé představí tři dny nato. Jaké hráče se vyplatí na evropském šampionátu sledovat, přestože se o nich tolik nemluví.

Není pro Adama Hložka čas na přestup? Sparta mu začíná být malá

Adam Hložek je, co se fotbalových schopností týče, nepochybně největší český talent od dob Tomáše Rosického. Ve Fortuna lize už kroutí třetí sezónu, je mu přitom stále teprve 18 let.

Plzeň chce být na přestupovém trhu aktivní! Zájem má o tři záložníky, brankáře a mladého stopera Karviné

Plzeňská Viktoria nechce být pozadu, a tak již jedná o posilách na ročník 2021/22. V současné době se v klubu hojně spekulují jména tří záložníků, brankáře a stopera. O kom je řeč?