Reklama

Rozhodnuto. Českými vlajkonoši při zahájení OH budou Satoranský a Kvitová

Zdroj: Tatiana, CC BY-SA 2.0

Čeští sportovci mohli do čtvrtka hlasovat o tom, koho si mezi sebou zvolí za vlajkonoše při slavnostním zahájení OH. Volba padla na basketbalistu Tomáše Satoranského a tenistku Petru Kvitovou.

Poprvé na OH v Tokiu ponesou při slavnostním zahájení vlajku všech států vždy jeden muž a jedna žena.

Tomáš Satoranský je kapitánem basketbalového týmu, který si před nedávnem vybojoval účast na hrách v dodatečné kvalifikaci. Na ni se kvalifikoval výborným šestým místem na MS v roce 2019.

„Je to samozřejmě úžasný pocit. Pro mě je mimořádná věc, že jsme se kvalifikovali na olympiádu a můžeme být součástí naší delegace. A je to pro mě ohromná pocta dostat důvěru od ostatních sportovců. Myslím, že si tenhle moment nádherně užiju. Asi budu nervóznější než před jakýmkoli zápasem,“ řekl rozehrávač Chicago Bulls.

Petra Kvitová je bronzová medailistka z OH v Riu a dvojnásobní vítězka Wimbledonu. Kvůli ceremoniálu Kvitová požádala, aby mohla první zápas olympijského turnaje hrát až v neděli.

„Na zahájení jsem byla v Pekingu hned na mých prvních olympijských hrách. V Londýně se mi to nepodařilo, protože to bylo strašně daleko z Wimbledonu, a v Riu to nešlo, jelikož jsem hrála. Teď to bude jiné, protože zahájení proběhne bez diváků, ale i tak se těším.“

Zdroj: Český olympijský tým, Instagram

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené