Spojte se s námi


Bojové sporty

Pukač o bodování rozhodčích: Nechápu to! U Kincla hodnotili damage a nehodnotili tlak Vémoly a u nás to bylo naopak

Po turnaji Oktagon 43 nebyl zrovna pozitivně naladěný. Robert Pukač padl na body s Miroslavem Brožem a s výsledkem nebyl vůbec spokojený. V rozhovoru pro Ruik promluvil o odvetě, bodování rozhodčích či zápase Kincla s Vémolou.

Publikováno

dne

Po turnaji Oktagon 43 nebyl zrovna pozitivně naladěný. Robert Pukač padl na body s Miroslavem Brožem a s výsledkem nebyl vůbec spokojený. V rozhovoru pro Ruik promluvil o odvetě, bodování rozhodčích či zápase Kincla s Vémolou.

Po vítězství nad Tomášem Melišem byl dalším soupeřem Roberta Pukače Miroslav Brož, který se do Oktagonu vrátil po angažmá v RFA. Cílem slovenského bojovníka bylo vyhrát a tím se i dostat na šňůru vítězství.

O jara roku 2019 totiž nevyhrál dva zápasy v řadě. A bohužel pro něj se mu to nesplnilo ani nyní, když padl na body. Oba bojovníci byli verdiktem sudích překvapeni, Brož sám přiznal, že čekal spíše remízu.

„Nevím, co rozhodlo. Sám bych rád věděl, proč tak rozhodčí vyhodnotili. Těžko říci, ale podle mě jsem podal svůj maximální výkon. Nevím, kdo to jak vidí, ale za mě jsem toho udělal dost a bojoval na maximum,“ řekl v rozhovoru pro Ruik Pukač.

Vždy se nabízí otázka, jaká byla vlastně taktika, se kterou vcházel do klece. „Šel jsem do zápasu s cílem vyhrát a ideálně na ukončení. Uměl jsem si to představit v postoji i na zemi, u obou případů jsem k tomu měl blízko,“ dodal.

Vzhledem k tomu, že ani Brož neviděl sebe zvítězit, se oba na tiskové konferenci domluvili pro odvetu, která by měla nastat na podzim v Bratislavě. Řešil jí již s promotéry?

„Ano, bavil jsem se o tom i s nimi a jenom jsme si to tak načrtli. Nic jsme si definitivně neslíbili, ale vypadá to velmi pravděpodobně. On sám se necítil jako vítěz, takže pokud to chce potvrdit, tak musí chtít odvetu, pokud je takový fighter a srdcař, jak o sobě říká.“

Vrcholem turnaje byl souboj Patrika Kincla s Karlosem Vémolou o pás šampiona střední váhy. I zde zápas došel až do bodového rozhodnutí a titul zůstal v rukou hradeckého patriota.

„Podle mě to byl velmi nepodařený zápas, ne tedy ze strany Patrika, spíše od Vémoly, ale těžko říci, koho jsem viděl jako vítěze. Asi bych to nechal Patrikovi, za tu damage, co způsobil a za to, že si Karlos vůbec nedokázal tu svojí hru prosadit,“ vysvětlil Pukač.

Když ale viděl výsledek zápasu, mohl být na sudí nahněvaný ještě více. Sám totiž cítil, že oba zápasy byly posuzování trošku jiným způsobem. „No to nechápu! U Patrika hodnotili damage a nehodnotili tlak Vémoly a u nás hodnotili Brožův tlak a nehodnotili můj damage,“ zakončil.

Zdroj: Ruik, Oktagon MMA

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.