Spojte se s námi


Ostatní

První Major šipkového podzimu jde za světovou jedničkou, Price zvládl těžké finále proti domácímu hráči

Profesionální šipky oficiálně zahájily nejpernější část sezony. Podzimní měsíce totiž tradičně patří několika turnajům kategorie Major a prvním z nich bylo vyvrcholení World Series of Darts. 24 hráčů se popralo v Amsterdamu o prémii ve výši 70 tisíc liber. Vítězem se stal Gerwyn Price z Walesu.

Publikováno

dne

Profesionální šipky oficiálně zahájily nejpernější část sezony. Podzimní měsíce totiž tradičně patří několika turnajům kategorie Major a prvním z nich bylo vyvrcholení World Series of Darts. 24 hráčů se popralo v Amsterdamu o prémii ve výši 70 tisíc liber. Vítězem se stal Gerwyn Price z Walesu, který jako světová jednička potvrdil roli favorita.

První kolo přineslo další představení Angličanky Fallon Sherrock. Ta v souboji se světovou dvojkou Peterem Wrightem ze Skotska předvedla slušný výkon, na dvojnásobného mistra světa to ale nestačilo. Po prohře 4:6 završila neúspěšné tažení celým ročníkem Světové série.

V prvním kole zaskočil fanoušky Kanaďan Matthew Campbell, když si poradil s domácím favoritem Vincentem van der Voortem 6:3. Mírným překvapením bylo také vítězství aktuálního mistra Severní Ameriky Leonarda Gatese. Ten si vyšlápl na světovou dvacet šestku Devona Petersena z Jižní Afriky.

Osm nasazených ze žebříčku světové série se zapojilo do akce v sobotu. Turnaj skončil hned v prvním zápase pro nejvýše nasazeného Dimitriho van der Bergha, který si stále zvyká na nové šipky. Nad jeho síly byl Angličan Ryan Joyce. Z osmičky nejlepších odpadl ještě poslední nasazený Gary Anderson, který nestačil na pozdějšího finalistu van Duijvenbodeho.

Zajímavé výsledky přinesly zápasy Michaela Smitha a Joea Cullena. První jmenovaný Angličan zvládl ve vyrovnaném zápase porazit Skota Wrighta 6:4. Výsledek utkání druhého jmenovaného nevypadá na první pohled zajímavě. Cullen ale proti krajanovi Daveovi Chisnallovi prohrával už 2:5, zápas ovšem zvrátil a vyhrál 6:5.

Čtvrtfinálové souboje v neděli odpoledne se už hrály na deset vítězných legů. Z turnaje vypadla v tomto kole největší domácí hvězda Michael van Gerwen, dál naopak pokračoval van Duijvenbode. Přemožitele van Gerwena Jonnyho Claytona doplnili v semifinále ještě světová jednička Gerwyn Price a James Wade.

Obě semifinále na jedenáct vítězných se změnila ve velkou bitvu. Zatímco Price přehrál Wadea 11:9, van Duijvenbode si poradil s obhájcem titulu Claytonem 11:8. Finále tak slibovalo zajímavou podívanou a útok na první titul pro Nizozemce.

A skvělého zápasu se amsterdamští fanoušci skutečně dočkali. Za stavu 8:8 si Price vzal podání svého soupeře, ten mu ale okamžitě vrátil brejk zpět a do konce utkání chyběly maximálně tři hry.

První z nich získal hráč z kontinentální Evropy. Ta druhá putovala za šipkařem z Ostrovů. Za stavu 10:10 musel rozhodnout leg náhlé smrti. V něm potvrdila své kvality světová jednička a zvítězila tak 11:10. Podruhé za sebou tak má turnaj velšského vítěze.

Nejbližším turnajem je série European Tour. V belgické Wieze se představí i Čech Karel Sedláček, který bojuje o znovunabytí statusu profesionála. Nejbližším podnikem kategorie Major je říjnová World Grand Prix.

Zdroj: Livesport, Nova sport 2

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.