Spojte se s námi


Repre

První kolo baráže na MS uzavře duel Dánska s Irskem

Publikováno

dne

V sobotu do Kodaně zavítá národní tým Irska, které se pokusí uhrát slibný výsledek do domácí odvety, ve které budou Irové jistě tradičně velmi silní.

Dánsko odstartovalo své kvalifikační zápasy dvěma prohrami z úvodních třech duelů, poté už však neprohráli a díky skvělé formě si udrželi druhé místo, které je poslalo do baráže proti Irům.

Dánové budou spoléhat především na hvězdu Tottenhamu Christiana Eriksena, který je mozkem celého týmu. V posledních zápasech se mu navíc daří skvěle! Gólově se prosadil ve všech z posledních 6 zápasů, do kterých nastoupil a k tomu přidal i 4 asistence. Právě od něho se čeká, že bude rozdílovým hráčem v tomto dvouduelu.

Dánsku ovšem šlape i obrana, v posledních 7 kvalifikačních zápasech inkasoval výběr trenéra Age Hareideho pouze 4 góly, naopak se 17x trefili do sítě svých soupeřů.

Irsko zase mělo velmi těžkou skupinu, ve které poměrně překvapivě obsadili druhé místo, o kterém rozhodl až poslední zápas ve Walesu, který dokázali vyhrát 0-1. V celé kvalifikaci prohráli hráči trenéra Martina O’Neilla pouze jednou se Srby. I u reprezentace Irska je klíčová obrana, která inkasovala pouze 4 góly z posledních 9 kvalifikačních zápasů.

Útok už ale není tak produktivní, jako ten dánský. Na druhou stranu byla kvalita jejich soupeřů vyšší. A k tomu samozřejmě musíme přihlédnout.

Irům se však proti Dánsku daří, poslední dva vzájemné zápasy skončily výhrou Irska a se skóre 7-0. Dva předešlé zápasy pak skončily remízou. I tak už je to ale hodně let a nyní je situace docela jiná.

Favoritem na postup do Ruska je určitě Dánsko a dá se předpokládat, že Dánové domácí zápas vyhrají, kurz 1.75 na jejich výhru je i s dobrým value. Ovšem v Cardiffu je čeká velmi náročný duel, který se z minuty na minutu může stát tragickým.

Reklama

Oblíbené