Spojte se s námi

Bowling

První bowlingová Prestige tour sezony se změnila v Jelínek show, začal boj o MČR

Bowlingový svět v Česku se po zhruba měsíční pauze opět dal do pohybu a na pražském Zličíně odstartoval šestnáctou sezonu série Prestige Tour. Ta se letos skládá z deseti turnajů, v nichž budou hráči nejen soutěžit o finanční prémie, ale také o postup na mistrovství republiky.

Publikováno

dne

Bowlingový svět v Česku se po zhruba měsíční pauze opět dal do pohybu a na pražském Zličíně odstartoval šestnáctou sezonu série Prestige Tour. Ta se letos skládá z deseti turnajů, v nichž budou hráči nejen soutěžit o finanční prémie, ale také o postup na mistrovství republiky. První klání sezony 22/23 vyhrál naprosto suverénně Lukáš Jelínek, který triumfoval s průměrem 256,33 bodu na hru. Tím se přiblížil dokonce českému rekordu na šest her.

Ten drží Jan Macek a jeho svěřenec se mu přiblížil na 43 bodů, tedy těsně přes sedm bodů na hru. Jelínek navíc zaznamenal druhý nejvyšší průměr v historii série. Lépe už zahrál jen nejlepší bowler na Prestige Tour, Jaroslav Lorenc. Jeden ze svých devatenácti titulů získal s průměrem 261,33. Rekordní zápis má ze dne 22. 1. 2017.

Zpět k letošnímu roku. První nedělní rundu ovládl aktuální mistr světa v týmech do 21 let Matěj Vojkovský. Na druhém místě se umístil Michal Mareš, třetí byl Petr Horáček. Všichni tři bowleři hrající obouručným stylem.

Druhý nedělní blok se změnil v show Lukáše Jelínka. Další člen týmu světových šampionů do 21 let absolutně zdevastoval svou konkurenci, když do té doby prvního Matěje Vojkovského porazil o 235 bodů. Za Jelínkem se objevila v neděli odpoledne Eliška Krummerová, třetí byl junior Ondřej Prekop.

Hráč extraligového Rigor Mortis nastavil laťku na zbytek turnaje na nedosažitelnou úroveň. V pondělní dohrávce se představil už zmíněný Jaroslav Lorenc, jeho výkon ale tentokrát stačil „jen“ na výhru ve své rundě a třetí místo celkově.

Velké překvapení poté nastalo v závěrečném bloku prvního turnaje. Na stupně vítězů totiž proklouzl Marek Škrabal, který dosáhl na svůj nejlepší výsledek v kariéře. Skalp Jaroslava Lorence je pak pomyslnou třešničkou na dortu.

Nejlepší ženou turnaje se nakonec stala sedmá Eliška Krummerová. Výhru v kategorii P190 (hráči se sportovním průměrem 165,01 až 189,99 u mužů, u žen kvůli osmibodovému handicapu o osm bodů méně – pozn. red.) vybojovala Jana Marešová (celkově 9.), v kategorii P165 se radovala Julie Rácová (celkově 47.). Další turnaj čeká bowlery 28. a 29. srpna na herně v Olomouci.

Pořadí prvního turnaje:

  1. Lukáš Jelínek – 1538 bodů (průměr 256,33) – 5000 Kč
  2. Marek Škrabal – 1353 bodů (průměr 225,50) – 3000 Kč
  3. Jaroslav Lorenc – 1320 bodů (průměr 220,00) – 2000 Kč.

Zdroj: Česká bowlingová asociace

Reklama

Oblíbené