Spojte se s námi


Bojové sporty

Prohra s Lohorém? Nic bych neměnil. Zažil jsem největší podporu ve své kariéře, řekl Juráček. Bude součástí Tipsport Gamechangeru?

Oktagon 38 nám nabídl několik povedených zápasů, přičemž jeden z nejlepších rozhodně obstarali Juráček s Lohorém. Český zápasník v rozhovoru pro Ruik.cz popsal své pocity po první prohře v Oktagonu, nastínil svou budoucnost a nakousl i připravovaný Tipsport Gamechanger.

Publikováno

dne

Oktagon 38 nám nabídl několik povedených zápasů, přičemž jeden z nejlepších rozhodně obstarali Juráček s Lohorém. Český zápasník v rozhovoru pro Ruik.cz popsal své pocity po první prohře v Oktagonu, nastínil svou budoucnost a nakousl i připravovaný Tipsport Gamechanger.

Matúš Juráček se na uplynulém turnaji v O2 areně postavil Alexi Lohorému, který byl největší výzvou jeho kariéry. Kvůli tomuto souboji nicméně musel opět oželet vánoční svátky.

„Nemohl jsem nic. Bylo to pět dní do vážení, já byl zrovna v nejtěžším týdnu diety a už jsem nemohl ani solit. Musel jsem v ten den vypít osm litrů,“ řekl s úsměvem.

Před samotným zápasem mnozí očekávali, že tento souboj vypromuje i trashtalk mezi oběma zápasníky. Ti byli nakonec až nezvykle tiší a nebyla mezi nimi žádná zlá krev.

„Proč by mělo mezi mnou a jím k něčemu dojít, když jdou do zápasu Francouz s Čechem, kteří se vůbec neznají? Nevím, co by lidi ještě chtěli, přece stačí, že chceme oba urazit tomu druhému hlavu… Já hlavně říkám, že pes, který štěká, nekouše,“ vysvětlil Juráček.

V závěrech obou kol byl český bojovník v problémech. Lohoré zvýšil svůj tlak a mířil za ukončením. Kde byl ze strany českého zápasníka problém?

„Nebyl problém s koncentrací, tančil jsem na nohou, dostal první jab v protipohybu a šel na zadek. Úder jsem cítil, to nebudu říkat že ne, ale koncentrovaný jsem byl a hned jsem se se soupeřem svázal, takže jsem ten krizový moment vyřešil dobře,“ dodal.

Ačkoliv se dvě kola držel, nakonec padl. Na začátku třetího kola jej Francouz tvrdě srazil k zemi a ačkoliv se Juráček snažil ještě pokračovat v boji, bylo jasno, že je konec.

„Byl jsem mimo, trefil to dobře a jak mě dodělával a já byl na zemi, tak jsem na chvíli ztratil vědomí. Pavel Touš (rozhodčí, pozn. red.) to ukončil dobře, já jsem ještě hrozně chtěl bojovat, ale už byl konec a v tom módu, v jakém jsem byl, mi to museli ještě chvíli vysvětlovat.“

Lohorého schopnosti tak byly na českého bojovníka, který v Oktagonu zaznamenal první porážku, příliš. Čím jej zápasník s předky z Pobřeží Slonoviny překvapil?

„Překvapilo mě, že byly tvrdé i údery, od kterých jsem to nečekal. Měl fakt ránu, ale tlak mě nepřekvapil, to jsem čekal a myslím, že jsem si to dokázal ohlídat. Zápas rozhodla moje chyba, dělal jsem dokola stejnou věc, která fungovala, ale soupeř si jí všiml a využil toho.“

Každá porážka bolí, zároveň ale může posouvat dále, pokud si z ní vezmeme příklad. Plánuje přemožitel Pukače, Primery či Širokého do dalšího zápasu něco měnit?

„Nic bych neměnil, všechno se děje z nějakého důvodu a já udělal přípravu nejlépe, jak umím. Byl jsem v top formě, ukázal zlepšení a díky Alexovi a tomuhle zápasu budu ještě lepší.“

Jak už to tak bývá, zápasník se po porážce nevyhne kritice, a to i po kvalitním výkonu, který Juráček předvedl. Hateři řeší hlavně neustálý boj z ústupu.

„Každý zápas chci být lepší a lepší. Kritiku beru pouze od lidí, kteří tomu rozumí a ostatní mě nezajímá. Příště to bude lepší, ale tančit kolem soupeře budu dál a ještě líp.“

Během zápasu jsme mohli slyšet i pokřiky, které vídáme spíše na fotbalových stadionech. Část publika patřila mezi příznivce Slavie, což bylo slyšitelné na půleném podpůrném pokřiku „Červenobílá síla“.

„Slávisty jsem slyšel, dávalo mi to sílu. By jsem opravdu rád za atmosféru, fandili mi jak slávisti, tak fanoušci českého MMA. Zažil jsem největší podporu ve své kariéře.

Byl jsem opravdu dojatý, když jsem šel z haly kolem tribun a lidi mi začali tleskat, křičet že jsou se mnou po výhře i po prohře, z toho jsem byl opravdu na měkko.“

Juráček v roce 2022 zápasil pouze jednou. Rok předtím jsme jej mohli vidět v kleci třikrát. Dočkáme se jeho většího vytížení a jak je na tom zdravotně po tvrdém KO?

„Zdravotně jsem na tom dobře, lehký otřes mozku a noha nakopaná, ale naštěstí jsem na to byl připraven. Týden dám rehabilitační cvičení a další týden hurá do práce.

Teď v lednu budu bez sparingu, pak začnu i spárovat a myslím si, že od března jsem ready do dalšího boje. Letos chci stihnout co nejvíce zápasů.“

Těšit se dost možná můžeme i na jeho souboj s Andrejem Kalašnikem, se kterým si v minulosti vyměnili pár slov. „Uvidíme, víme o sobě a jsme rivalové. O ten zápas oba stojíme, takže jakmile budeme ready, můžeme jít na to.“

V neposlední řadě je ovšem potřeba zmínit i Tipsport Gamechanger. V něm se má utkat elita welterové váhy a nyní je již známo deset jmen, které se v něm ukážou. Těšit se můžeme i na Lohorého, který si vstupenku vybojoval díky této výhře.

„Je to pro mě takové mistrovství světa, turnaj nejlepších v 77 ze světa a rád bych tam byl. Více bude asi vědět můj agent Jirka Müller, ovšem zatím to nevypadá dobře. Ale když si něco hodně přejete, celý vesmír se spojí, aby vám to splnil, tak uvidíme. Ale chci tam jít a vyhrát,“ zakončil rozhovor.

Zdroj: Ruik.cz

Reklama

Bojové sporty

Van Buren? Zvažovali jsme ho do základní sestavy, zápasy mu ale vycházely spíše jako střídajícímu hráči, řekl Trpišovský

Pražská Slavia zvládla první jarní zápas a Jablonec porazila po zásluze 5:1. V poločase se přitom fanoušci obávali o výsledek, nicméně po příchodu navrátilce Micka van Burena se začaly dít pořádné věci. Co po utkání řekl trenér Jindřich Trpišovský?

Publikováno

dne

Pražská Slavia zvládla první jarní zápas a Jablonec porazila po zásluze 5:1. V poločase se přitom fanoušci obávali o výsledek, nicméně po příchodu navrátilce Micka van Burena se začaly dít pořádné věci. Co po utkání řekl trenér Jindřich Trpišovský?

Slavia v prvním ligovém utkání jarní části po zásluze bere tři body po výhře 5:1 nad Jabloncem a posouvá se na čelo tabulky. O poločase přitom na tribunách veselo nebylo.

Již ve 12. minutě sice vedení vystřelil Slavii Václav Jurečka, v závěru úvodní půle ale srovnal krásnou střelou Vladimir Jovovič. Slavia nesložila zbraně a udeřila po hodině hry.

Krátce po příchodu Micka van Burena jsme se dočkali druhé branky sešívaných a trefil se právě onen navrátilec z hostování. Ten o dvě minuty později naservíroval asistenci Ondřeji Lingrovi.

Slavii tyto dva góly dodaly sebevědomí a mohli jsme vidět ještě dva, když se v obou případech prosadil Matěj Jurásek, který si tak hlasitě říká o základní sestavu.

„Jsme rádi za vysoké vítězství v prvním jarním zápase, víme, že s tím míváme problémy. V prvních zápasech se často hodně trápíme, i výsledkově, jsme rádi, že teď jsme to zvládli. Dali jsme pět gólů, měli jsme hodně dalších šancí, které jsme neproměnili. Z tohohle pohledu to bylo dobré,“ řekl na tiskové konferenci trenér Jindřich Trpišovský.

Ten měl bezpochyby radost i z výborného vystoupení nizozemského forvarda, který si svůj gól opravdu užil. Běžel totiž rovnou k fanouškům, jejichž je velkým oblíbencem.

„Navázal na rozpoložení, které měl ke konci podzimu a v jeho druhé půli, a které si sem přinesl. Zvažovali jsme jeho postavení do základní sestavy, pamatovali jsme ale na jeho historii tady, že mu zápasy vycházely spíše jako střídajícímu hráči.

Spoléhali jsme na to, že si bude věřit a bude nebezpečný, že budeme mít dobře připravený zápas a on do toho vlétne. Mick je ve skvělém rozpoložení, rozehraný, sebevědomý, cítí strašnou podporu týmu i spoluhráčů,“ dodal trenér Slavie.

Ten může být rád i za to, že se mu jako jedinému z elitní trojice povedlo bodovat naplno. Slavia vede ligu o bod před druhou Plzní a aktuálně je favoritem na zisk titulu.

Zdroj: SK Slavia Praha

Pokračovat ve čtení

Bojové sporty

Turnaj v Liberci se dočká skvělého zápasu! Magard je zpátky, pás bude chtít sebrat prozatimnímu šampionovi Lopezovi

Tak tohle čekal málokdo. Oktagon oznámil zápas, který jsme očekávali spíše ve druhé polovině roku. O titul bantamové váhy se utká prozatimní šampion Gustavo Lopez s Jonasem Magardem, který se na konci minulého roku ošklivě zranil, do pořádku se ale do do dubnového turnaje v Liberci!

Publikováno

dne

Tak tohle čekal málokdo. Oktagon oznámil zápas, který jsme očekávali spíše ve druhé polovině roku. O titul bantamové váhy se utká prozatimní šampion Gustavo Lopez s Jonasem Magardem, který se na konci minulého roku ošklivě zranil, do pořádku se ale do do dubnového turnaje v Liberci!

Jonas Magard měl obhajovat svůj titul na posledním turnaji roku 2022, ovšem kvůli zlomené čelisti musela organizace hledat náhradu. Tu našla více než adekvátní.

Oktagon posílil Gustavo Lopez, který potvrdil kvality proti Filipu Mackovi a získal prozatimní titul. Mluvilo se tak o tom, kdy se bude moct utkat s právoplatným šampionem.

Vzhledem ke zranění se ovšem očekávalo, že dánský Žralok bude k dispozici až ve druhé polovině roku. Nakonec ale bude schopen překvapivě bojovat mnohem dříve.

Oktagon oznámil jejich titulový zápas na dubnový turnaj v Liberci! Na prvním turnaji v severském městě se tak dočkají jednoho z nejočekávanějších zápasů tohoto roku.

“Přišel, viděl, zvítězil a teď se Gustavo Lopez vrací do Čech, aby prozatímní pás šampiona bantamové váhy přetavil v plnohodnotný titul. Po demolici Filipa Macka před zraky zaplněné O2 areny hodnotil své představení v OKTAGONu jako velkou věc, která dokazuje, že ve svém řemesle patří mezi nejlepší zápasníky na celém světě.

Veterán UFC 12 ze 13 vítězství dosáhl před limitem! Nástup do OKTAGON MMA byl o to působivější, protože na samotný zápas kývl pouhých 10 dní před jeho konáním kvůli zranění držitele plnohodnotného titulu: dánského “Žraloka” Jonase Magarda.

Ten se po nepříjemné fraktuře čelisti z tréninku dal do kupy ve velmi rychlém čase a status šampiona je připraven obhájit v liberecké Home Credit Areně. Blonďatý tvrďák chtěl zápasit i navzdory svému handicapu, lékaři mu ale vystavili ráznou stopku.

Nyní je Magard zpět v přípravě a připravený obhájit svůj titul! Udrží svou neporazitelnost v OKTAGONu i proti Lopezovi?” oznámila organizace na svých sociálních sítích.

Turnaj Oktagon 41 se bude konat v liberecké Home Credit Areně 15. dubna 2023. Lístky jsou stále dostupné na webu organizace.

Zdroj: Oktagon MMA

Pokračovat ve čtení

Bojové sporty

Skvělá zpráva! Americká kráska v UFC hodlá dokázat, že na to ještě má! Vyzvat ji chce žhavá kovbojka

Bývalá šampionka UFC Miesha Tate se sice v roce 2021 vrátila po téměř pětileté pauze do akce vítězně, nicméně své poslední dva zápasy prohrála a hodně se řeší, jestli ještě na špičku má. Nyní poslala pochybovačům jasný vzkaz a dočkala se i velmi atraktivní výzvy.

Publikováno

dne

Bývalá šampionka UFC Miesha Tate se sice v roce 2021 vrátila po téměř pětileté pauze do akce vítězně, nicméně své poslední dva zápasy prohrála a hodně se řeší, jestli ještě na špičku má. Nyní poslala pochybovačům jasný vzkaz a dočkala se i velmi atraktivní výzvy.

Miesha Tate patří mezi největší legendy a průkopnice ženského MMA. V UFC patřila k vůbec prvním bojovnicím, stala se i šampionkou. Nicméně v roce 2016 po dvou prohrách skončila a dlouho to vypadalo, že už ji nikdy v kleci neuvidíme.

Jenže po pěti letech se americká kráska do UFC vrátila. A to vítězně, když dokázala ukončit Marion Reneau. Navzdory dlouhé pauze tedy ukázala, že ještě může potenciálně do dění v ženském MMA promluvit.

Chtěla se tedy probojovat k případnému titulovému zápasu, vrátilo se jí sebevědomí, jenže následovaly dvě prohry. A to nijak ostudné. Porazily ji dvě stále špičkové bojovnice, tedy Ketlen Vieira a Lauren Murphy.

Od posledního zápasu uplynulo půl roku a zase se mluvilo o tom, jestli na to ještě Tate má. Sama je však odhodlaná dokázat, že rozhodně ano. Fanoušků se na sociálních sítích ptala, s kým by si měla střihnout další bitvu.

Jednou z reakcí bylo, že už nemá komu co dokazovat. S tím sice souhlasí, nicméně sama sobě chce dokázat, že na to stále má. Má obrovské odhodlání, což je jedině dobře.

Návrhů na soupeřku zaznělo od fanoušků několik. Padala jména jako Ronda Rousey, Jessica Rose Clark, Raquel Pennington či Holly Holm. Pochopitelně nechyběly ani narážky na krásu 36leté bojovnice a někteří muži by byli rádi, kdyby si založila OnlyFans.

Sama se však jako soupeřka přihlásila vycházející hvězda nové generace ženského MMA. Miranda Maverick. Pětadvacetiletá rodačka ze Springfieldu má aktuálně na kontě dvě výhry v řadě a bilanci 11-4.

V žebříčcích UFC sice nefiguruje kdovíjak vysoko, pro Tate by to ale byla zajímavá výzva. Pro Maverick by to naopak byla skvělá možnost se v žebříčcích posunout. A navíc, jak sama tvrdí, by pro ni byla pocta se utkat s legendární bojovnicí.

Zdroj: UFC, Instagram, Twitter

Pokračovat ve čtení

Oblíbené