Spojte se s námi


Bojové sporty

Prohra s Lohorém? Nic bych neměnil. Zažil jsem největší podporu ve své kariéře, řekl Juráček. Bude součástí Tipsport Gamechangeru?

Oktagon 38 nám nabídl několik povedených zápasů, přičemž jeden z nejlepších rozhodně obstarali Juráček s Lohorém. Český zápasník v rozhovoru pro Ruik.cz popsal své pocity po první prohře v Oktagonu, nastínil svou budoucnost a nakousl i připravovaný Tipsport Gamechanger.

Publikováno

dne

Oktagon 38 nám nabídl několik povedených zápasů, přičemž jeden z nejlepších rozhodně obstarali Juráček s Lohorém. Český zápasník v rozhovoru pro Ruik.cz popsal své pocity po první prohře v Oktagonu, nastínil svou budoucnost a nakousl i připravovaný Tipsport Gamechanger.

Matúš Juráček se na uplynulém turnaji v O2 areně postavil Alexi Lohorému, který byl největší výzvou jeho kariéry. Kvůli tomuto souboji nicméně musel opět oželet vánoční svátky.

„Nemohl jsem nic. Bylo to pět dní do vážení, já byl zrovna v nejtěžším týdnu diety a už jsem nemohl ani solit. Musel jsem v ten den vypít osm litrů,“ řekl s úsměvem.

Před samotným zápasem mnozí očekávali, že tento souboj vypromuje i trashtalk mezi oběma zápasníky. Ti byli nakonec až nezvykle tiší a nebyla mezi nimi žádná zlá krev.

„Proč by mělo mezi mnou a jím k něčemu dojít, když jdou do zápasu Francouz s Čechem, kteří se vůbec neznají? Nevím, co by lidi ještě chtěli, přece stačí, že chceme oba urazit tomu druhému hlavu… Já hlavně říkám, že pes, který štěká, nekouše,“ vysvětlil Juráček.

V závěrech obou kol byl český bojovník v problémech. Lohoré zvýšil svůj tlak a mířil za ukončením. Kde byl ze strany českého zápasníka problém?

„Nebyl problém s koncentrací, tančil jsem na nohou, dostal první jab v protipohybu a šel na zadek. Úder jsem cítil, to nebudu říkat že ne, ale koncentrovaný jsem byl a hned jsem se se soupeřem svázal, takže jsem ten krizový moment vyřešil dobře,“ dodal.

Ačkoliv se dvě kola držel, nakonec padl. Na začátku třetího kola jej Francouz tvrdě srazil k zemi a ačkoliv se Juráček snažil ještě pokračovat v boji, bylo jasno, že je konec.

„Byl jsem mimo, trefil to dobře a jak mě dodělával a já byl na zemi, tak jsem na chvíli ztratil vědomí. Pavel Touš (rozhodčí, pozn. red.) to ukončil dobře, já jsem ještě hrozně chtěl bojovat, ale už byl konec a v tom módu, v jakém jsem byl, mi to museli ještě chvíli vysvětlovat.“

Lohorého schopnosti tak byly na českého bojovníka, který v Oktagonu zaznamenal první porážku, příliš. Čím jej zápasník s předky z Pobřeží Slonoviny překvapil?

„Překvapilo mě, že byly tvrdé i údery, od kterých jsem to nečekal. Měl fakt ránu, ale tlak mě nepřekvapil, to jsem čekal a myslím, že jsem si to dokázal ohlídat. Zápas rozhodla moje chyba, dělal jsem dokola stejnou věc, která fungovala, ale soupeř si jí všiml a využil toho.“

Každá porážka bolí, zároveň ale může posouvat dále, pokud si z ní vezmeme příklad. Plánuje přemožitel Pukače, Primery či Širokého do dalšího zápasu něco měnit?

„Nic bych neměnil, všechno se děje z nějakého důvodu a já udělal přípravu nejlépe, jak umím. Byl jsem v top formě, ukázal zlepšení a díky Alexovi a tomuhle zápasu budu ještě lepší.“

Jak už to tak bývá, zápasník se po porážce nevyhne kritice, a to i po kvalitním výkonu, který Juráček předvedl. Hateři řeší hlavně neustálý boj z ústupu.

„Každý zápas chci být lepší a lepší. Kritiku beru pouze od lidí, kteří tomu rozumí a ostatní mě nezajímá. Příště to bude lepší, ale tančit kolem soupeře budu dál a ještě líp.“

Během zápasu jsme mohli slyšet i pokřiky, které vídáme spíše na fotbalových stadionech. Část publika patřila mezi příznivce Slavie, což bylo slyšitelné na půleném podpůrném pokřiku „Červenobílá síla“.

„Slávisty jsem slyšel, dávalo mi to sílu. By jsem opravdu rád za atmosféru, fandili mi jak slávisti, tak fanoušci českého MMA. Zažil jsem největší podporu ve své kariéře.

Byl jsem opravdu dojatý, když jsem šel z haly kolem tribun a lidi mi začali tleskat, křičet že jsou se mnou po výhře i po prohře, z toho jsem byl opravdu na měkko.“

Juráček v roce 2022 zápasil pouze jednou. Rok předtím jsme jej mohli vidět v kleci třikrát. Dočkáme se jeho většího vytížení a jak je na tom zdravotně po tvrdém KO?

„Zdravotně jsem na tom dobře, lehký otřes mozku a noha nakopaná, ale naštěstí jsem na to byl připraven. Týden dám rehabilitační cvičení a další týden hurá do práce.

Teď v lednu budu bez sparingu, pak začnu i spárovat a myslím si, že od března jsem ready do dalšího boje. Letos chci stihnout co nejvíce zápasů.“

Těšit se dost možná můžeme i na jeho souboj s Andrejem Kalašnikem, se kterým si v minulosti vyměnili pár slov. „Uvidíme, víme o sobě a jsme rivalové. O ten zápas oba stojíme, takže jakmile budeme ready, můžeme jít na to.“

V neposlední řadě je ovšem potřeba zmínit i Tipsport Gamechanger. V něm se má utkat elita welterové váhy a nyní je již známo deset jmen, které se v něm ukážou. Těšit se můžeme i na Lohorého, který si vstupenku vybojoval díky této výhře.

„Je to pro mě takové mistrovství světa, turnaj nejlepších v 77 ze světa a rád bych tam byl. Více bude asi vědět můj agent Jirka Müller, ovšem zatím to nevypadá dobře. Ale když si něco hodně přejete, celý vesmír se spojí, aby vám to splnil, tak uvidíme. Ale chci tam jít a vyhrát,“ zakončil rozhovor.

Zdroj: Ruik.cz

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.