Spojte se s námi


Bojové sporty

Procházka si jde pro pás v UFC! Krásný příběh a velká výzva, říká. Promluvil o slabinách Pereiry i odevzdání titulu

Nedávno oslavil 31. narozeniny, už 11. listopadu jej však čeká další životní výzva. Jiří Procházka si jde zpět pro titul UFC, o který přišel kvůli zranění. Soupeřem mu bude Alex Pereira. Co moravský bojovník necelý měsíc před soubojem říká na svého protivníka?

Publikováno

dne

Nedávno oslavil 31. narozeniny, už 11. listopadu jej však čeká další životní výzva. Jiří Procházka si jde zpět pro titul UFC, o který přišel kvůli zranění. Soupeřem mu bude Alex Pereira. Co moravský bojovník necelý měsíc před soubojem říká na svého protivníka?

Už 11. listopadu v New Yorku uvidíme senzační turnaj UFC 295. Tomu bude dominovat bitva Jon Jones vs Stipe Miocic, nicméně evropští fanoušci bojových sportů se budou soustředit zejména na jeden velký návrat. Do akce totiž půjde Jiří Procházka.

Bývalý šampion polotěžké váhy se utká o uvolněný titul s Alexem Pereirou. Ještě nedávno divizi kraloval Jamahal Hill, s nímž se měl Moravan utkat po svém návratu, nicméně Američan se zranil a po vzoru BJP se vzdal titulu.

Právě k odevzdání pásu po zranění ramena před plánovanou, avšak neuskutečněnou odvetou s Gloverem Teixeirou se Procházka krátce vyjádřil. „Myslím, že není vhodná doba o tom mluvit. Je to za mnou. Ale jednu věc musím říct. Nebyl můj nápad uvolnit titul, i když jsem s tím souhlasil,“ cituje jej server MMA Fighting.

Moravský samuraj si totiž věřil, že dokáže po tom všem znovu vejít do klece a znovu se dokáže stát králem polotěžké váhy. I proto s tím souhlasil. V cestě mu nyní však bude stát Teixeirův svěřenec Pereira, obávaný ranař.

Jak Procházka hodnotí Pereiru?

V Madison Square Garden se tedy dočkáme vzrušující podívané. V jaké formě bude Procházka po zranění? Bude opět riskovat jako v předešlých zápasech? Souboj s Pereirou nabízí mnoho otázek.

Slíbit ale lze s jistotou jízdu plnou násilí. Zejména v případě, že se zápas bude odehrávat v postoji. „Je to pro mě krásný příběh a velká výzva. Musím říct, že Alex není nějak dobrý ve wrestlingu a celkově na zemi, ale jednu věc umí skvěle. Je skvělý striker,“ říká BJP.

„Pereira je skvělý v postoji, ale až příliš se soustředí na údery. V jiných stylech boje tak dobrý není. Nejsem tak dobrý ve wrestlingu, abych to mohl plnohodnotně posuzovat, ale myslím, že jsem v tomhle aspektu boje lepší než on,“ domnívá se Moravan.

Kariéra obou borců v UFC je sice krátká, za to ale pořádně znamenitá. Oba již byli šampioni. Pereira ukončil dominanci Israela Adesanyi, který mu v odvetě výstavně porážku vrátil. V polotěžké divizi už porazil Jana Blachowicze.

Procházka doručil jeden z nejlepších duelů v historii UFC, když porazil Teixeiru a stal se prvním, kdo jej ukončil na submisi. Všechny své duely navíc ukončil před limitem.

Zdroj: MMA Fighting, UFC, Tapology

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.