Spojte se s námi


Bojové sporty

Procházka jej drtivě knokautoval, později přišly obrovské zdravotní problémy. Mám štěstí, že žiju, přiznává hvězda UFC

Není to tak dávno, kdy Dominick Reyes patřil mezi absolutní špičku polotěžké váhy UFC. Nyní má však na kontě čtyři porážky v řadě, tři z toho na KO/TKO. Kariéra amerického bojovníka nesměruje dobrým směrem. Konec si nepřipouští, nicméně přiznal nedávné velké problémy.

Publikováno

dne

Není to tak dávno, kdy Dominick Reyes patřil mezi absolutní špičku polotěžké váhy UFC. Nyní má však na kontě čtyři porážky v řadě, tři z toho na KO/TKO. Kariéra amerického bojovníka nesměruje dobrým směrem. Konec si nepřipouští, nicméně přiznal nedávné velké problémy.

Psal se únor 2020. Dominick Reyes před sebou měl největší zápas v kariéře. Utkal se o titul polotěžké váhy s dominantním šampionem Jonem Jonesem, zřejmě nejlepším bojovníkem v historii. Prohrál na body, nicméně mnoho expertů i fanoušků jej vidělo vyhrát.

Očekávalo se, že to bude start jeho velké kariéry. Opak se však stal pravdou. Následně totiž Reyes nestačil na Jana Blachowicze, který jej ukončil ve druhém kole. V květnu 2021 pak přišel dosud nejhorší moment. Naprosto chladnokrevně jej vypnul Jiří Procházka.

Pro moravského bojovníka byl ikonický loket z otočky zásadní. Výhra jej vystřelila k titulové šanci, kterou využil, když porazil Glovera Teixeiru. To Reyes v UFC absolvoval posléze ještě jeden duel a také v něm prohrál na KO. Tentokráte jej ukončil Ryan Spann. Stalo se tak v listopadu 2022.

Od té doby se americký bojovník v kleci neukázal. Už dvakrát měl domluvený zápas s Carlosem Ulbergem, doteď na něj ale nedošlo. Poprvé ze zápasu vycouval Ulberg kvůli zranění, podruhé sám Reyes, který prozradil vážné zdravotní problémy.

Má ještě Reyes v UFC budoucnost?

Dominick Reyes má na kontě čtyři prohry z posledních čtyřech zápasů. Stále má jen 34 let, několik roků by mohl mít ještě před sebou. Místo toho musel v poslední době řešit velké zdravotní problémy, o nichž promluvil v rozhovoru s Jamesem Lynchem pro kanál MiddleEasy.

„Ulberg odstoupil ze zápasu kvůli zranění, ale neprozradil, o co šlo. Já pak o týden později skončil pro změnu s krevními sraženinami. Měl jsem hlubokou žilní trombózu, takže budu chvíli mimo hru. Mám štěstí, že jsem naživu,“ vyjádřila se hvězda UFC.

Hrozila i plicní embolie, nicméně naštěstí se podařilo problémy odhalit včas. Bolela jej noha, myslel si, že si natáhl lýtkový sval. Nechal si jej tedy namasírovat, což bylo málem tragické rozhodnutí, jelikož přesně tak vznikla sraženina, která jej prý mohla stát život už na masážním stole.

„Je to těžká situace. Jsem minimálně na tři měsíce ze hry kvůli lékům na ředění krve. Ale rozhodně nepřemýšlím o odchodu do důchodu. Nejsem na to připravený,“ dodal Reyes.

Zdroj: BJPenn.com, UFC, Tapology

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.