Spojte se s námi

Bojové sporty

Procházka? Až moc se potopil do té duševní roviny. Je třeba to přenastavit, klidně přesunutím do jiné váhové kategorie, myslí si Pavel Touš

Jiří Procházka po porážce musí řešit svou budoucnost. Aktuálně nemá s kým jít, jelikož je jeho váhová kategorie rozebraná a rozhodčí Pavel Touš nastiňuje, že by možností mohla být změna váhy. Co dále by měl bývalý šampion UFC změnit?

Publikováno

dne

Jiří Procházka po porážce musí řešit svou budoucnost. Aktuálně nemá s kým jít, jelikož je jeho váhová kategorie rozebraná a rozhodčí Pavel Touš nastiňuje, že by možností mohla být změna váhy. Co dále by měl bývalý šampion UFC změnit?

Nově 300Kč zdarma za registraci

Jak hodnotíte novou sázkovou kancelář vy?

Vyzvednout bonus
18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Na turnaji UFC 295 jsme viděli i titulový souboj Jiřího Procházky s Alexem Pereirou. Mírným favoritem byl český zápasník, první kolo ale ukázalo vyrovnanou bitvu.

Je otázkou, kdo jej vyhrál, odborníci si taktéž nebyli zcela jistí. V tom druhém se ale Procházkovi dařilo více a dokázal jej několikrát dobře trefit.

Když se ale pokusil nahnat Brazilce k pletivu, chytil dvě rány do obličeje a po té druhé se skácel k zemi. Situaci se ještě snažil zachránit, ale inkasoval další údery a když se nad něj Pereira dostal, rozhodčí zápas ukončil.

O tom, zda bylo toto rozhodnutí správné, se polemizuje dodnes. Výsledek ale již nikdo nezmění a nyní je spíše otázkou to, co bude dál. Procházka by totiž zcela jistě potřeboval další zápas.

Procházka by podle Touše měl změnit váhovku

„Ideální postup by byl ten, aby se se Jirka vrátil co nejdříve zpět do hry. Jemu škodí dvě věci. Zaprvé zápasí málo, což však bylo ovlivněno zraněním a úrovní, na které bojuje. Druhou věcí je pak to, že se podle mě potopil až moc do té duševní roviny.

Chybí mu agresivita mlaďáka. Je to ale o tom, že teď se na to přišlo a je třeba to přenastavit. Klidně přesunutím do jiné váhové kategorie,“ překvapil v pořadu Uppercut rozhodčí Pavel Touš.

Důvod změny váhové kategorie je prostý, v té polotěžké zkrátka Procházka aktuálně nemá soupeře. Všichni již mají souboje domluvené, a tak si na ně bude muset zřejmě počkat.

„Pro něj je jedinou cestou zápasit co nejdřív, co nejrychleji. Jenže to je problém 93. Koho mu tam teď jako dají? Vím, jak přemýšlí Jirkův tým, že oni nebudou chtít zápasit za každou cenu. Budou trvat na tom, aby šel Jirka proti někomu z top pětky, jenže z ní jsou už všichni teď rozebraní,“ dodal.

Zdroj: Uppercut

Reklama

Oblíbené