Spojte se s námi


Tenis

Přiznává své odvážné sny a přejel i konkurenta z top ten. Tsitsipas má v Římě otevřenou cestu k úspěchu

Nebojí se přiznat své nejvyšší ambice a teď je dokazuje na Masters v Římě. Stefanos Tsitsipas ve svém posledním utkání deklasoval Australana De Minaura. V italské metropoli se mu teď otevírá cesta k dalšímu velkému úspěchu.

Publikováno

dne

Nebojí se přiznat své nejvyšší ambice a teď je dokazuje na Masters v Římě. Stefanos Tsitsipas ve svém posledním utkání deklasoval Australana De Minaura. V italské metropoli se mu teď otevírá cesta k dalšímu velkému úspěchu.

Tsitsipas zpět v top ten

Byl dlouho součástí elitní světové desítky ale letos z ní vypadl. Naštěstí pro rodáka z Athén pouze na chvíli. Stefanos Tsitsipas ale míří ještě výše a nebojí se to přiznat. Stále sní o pozici světové jedničky. A svému snu jde napřed.

V dubnu hned na dvou turnajích v řadě postoupil až do finále. V Monte Carlu uspěl, když zdolal Caspera Ruuda. Ten mu porážku o týden později v Barceloně oplatil.

Právě tyto výsledky zapříčinily návrat řeckého tenisty elitní desítky žebříčku ATP. Vyznavač jednoručného bekendu má teď k dalšímu úspěchu nakročeno v Římě.

Cesta za titulem v Římě 

V italské metropoli zapsal Tsitsipas snad všechny možné výsledky. Zahrál si tady v semifinále i finále. Na triumf ovšem stále čeká. Letos na italském Masters patří mezi žhavé favority na titul a to nejenom kvůli zmíněným výsledkům v Monte Carlu a Barceloně. 

Řecký tenista hraje v Římě perfektně a na svého konkurenta z top ten žebříčku De Minaura mu stačila hodina hry. Tsitsipas byl ve všem lepší. Na vítězné míče vyhrál 14:4 a celý zápas 6:1, 6:2. De Minaurovi tak oplatil porážku z letošního března.

Do jeho karet hraje ale především to, že mu z cesty za římským triumfem odpadá jeden velký konkurent za druhým. Vycházející hvězdy Sinner a Alcaraz se turnaje neúčastní. Také vystoupení světové jedničky Djokoviče zde dopadlo neslavně.

Nadal se sotva blíží formě, ve které by porážel ty nejlepší, navíc v Římě dohrál také on. V úterý překvapivě dohrál také obhájce loňské trofeje Daniil Medveděv.

Tsitsipas tak má vše ve svých rukou. Z elitní desítky ATP tak vedle něj pokračuje pouze Němec Zverev a Polák Hurkacz. Jeho triumf v Římě by jej minimálně o jednu příčku přiblížil k dosažení vysněné pozice mezi nejlepšími tenisty světa.

Zdroj: ATP, Tennismasters

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.