Spojte se s námi


Bojové sporty

Připravoval Hardyho na Venoma, boxoval bez rukavic, teď ho čeká Škvor. Přijme Čech výzvu? Oktagon jsem nemohl odmítnout, říká Dan Vinni

Dan Vinni je novou akvizicí Oktagonu. Jedná se o britského bojovníka s velmi zajímavým a působivým životopisem. V Liberci s ním změří síly Daniel Škvor, který dosud neodpověděl na zajímavou výzvu. Vinni v rozhovoru pro Ruik chválil Oktagon, zavzpomínal na tréninky s Tomem Hardym a navnadil fanoušky na své zápasy.

Publikováno

dne

Dan Vinni je novou akvizicí Oktagonu. Jedná se o britského bojovníka s velmi zajímavým a působivým životopisem. V Liberci s ním změří síly Daniel Škvor, který dosud neodpověděl na zajímavou výzvu. Vinni v rozhovoru pro Ruik chválil Oktagon, zavzpomínal na tréninky s Tomem Hardym a navnadil fanoušky na své zápasy.

Dan Vinni. Nová zajímavá tvář v Oktagonu. Bojovník se vším všudy. Nebojí se výzev. Promotér Ondřej Novotný prozradil, že v Anglii je považován v podstatě za legendu, jelikož je to obrovský tvrďák, který toho zažil mnoho.

A že toho zažil mnoho, o tom svědčí i fakt, že ještě poměrně nedávno bojoval v organizaci BKFC. Že vám to nic neříká? Jedná se o největší organizaci, která pořádá galavečery boxu bez rukavic.

Zajímavostí je, že například Sherdog, tedy uznávaný server, který započítává rekordy bojovníků, nezaznamenal hned několik posledních zápasů 35letého Brita. Proč? Protože se jednalo o zápasy podle upravených pravidel.

„Kdo jsou, aby o tom rozhodovali? V průběhu celé historie MMA používáme různá pravidla. I dnes. A teď se někdo rozhodne, že se některá pravidla nebudou počítat do rekordu?“ vyjádřil se vyčítavě Vinni v rozhovoru pro Ruik.

Snažím se doručit atraktivní zápasy, říká Vinni

Menší postěžování hodil Dan Vinni rychle za hlavu a posléze se začal představovat fanouškům Oktagonu. Současně se pokoušel jim naznačit, co od něj mají čekat.

„Vždy se snažím doručit zábavné a atraktivní zápasy. Doufám, že fanoušky ujistím, jak moc důležité to pro mě je. Vážím si toho, že fanoušci tento sport tolik podporují,“ nechal se slyšet Angličan.

„Chtěl bych v Oktagonu mít hodně zápasů. Příští měsíc se stěhuju do Prahy. Upřímně věřím, že Oktagon je jednou z nejlepších organizací na světě. Snažil jsem se do Oktagonu dostat několik let. Když přišla nabídka, byl jsem za to strašně rád,“ přiznává.

Za zmínku stojí, že Vinniho žena je Češka. Podle jeho slov ale neměla žádný vliv a nehrála žádnou zásadní roli v rozhodování o tom, jestli se Oktagonu upsat.

A jak to vlastně má Vinni s boxem bez rukavic? „Připomíná mi starou školu MMA v tom smyslu, že je v rané fázi vývoje. Hodně mě baví,“ přiznává. A nebýt Oktagonu, tak by v bareknucklu pokračoval.

Škvor? Zápas skončí před limitem, očekává Angličan

Už v sobotu 15. dubna se Dan Vinni představí v Liberci. Soupeřem mu bude Daniel Škvor, který se potřebuje vzpamatovat z prohry s Jorickem Montagnacem. Český bijec vnímá Angličana jako zemaře, jelikož má černý pás v brazilském jiu-jitsu.

Jenže Vinni nabídl Škvorovi, že by v zápase mohli jen boxovat. Chtěl mu tedy dát šanci v postoji. „Chtěl jsem tím přitáhnout k našemu zápasu více pozornosti. Oba jsme ostřílení veteráni, bylo by zbytečné vytvářet nějaké falešné drama,“ vysvětluje Vinni svou nabídku.

„Škvor je skvělý bojovník. Po přechodu do MMA udělal dobrý progres. Byl jsem zklamaný, že na mou nabídku vlastně nijak nereagoval. Myslím, že bychom z toho udělali nejlepší zápas pro fanoušky,“ říká.

Škvor mimo to v jednom z tréninkových videí prohlásil, že je na Vinniho připraven i jako na zemaře. Co na to Angličan? „Nikdy jsem nebojoval tak, abych dostal zápas záměrně na zem. Občas to tak vyplyne. O to více důvodů, proč by měl přijmout ten box, nemyslíte? Oba jsme v něm neporažení, tak to můžeme vyřešit.“

Podle Vinniho bychom pak v zápase neměli příliš mrkat: „Drtivá většina mých zápasů končí před limitem. Ani teď bych neočekával nic jiného.“

Oktagon bude jedním z hlavních hráčů v MMA, má jasno Vinni

„Jak už jsem řekl, Oktagon je podle mého názoru jednou z nejlepších show na světě. Ať už jde o zacházení s bojovníky či produkci turnajů. Když mi byl nabídnut zápas, nemohl jsem odmítnout. I když bych se rád přesunul k bareknuclu,“ říká se smíchem Dan Vinni.

A vzhledem k tomu, že je z Anglie, nemohla nepadnout otázka, jakou šanci má organizace ve své plánované expanzi na britský trh.

„Britský trh je nestabilní, ale pokud tu někdo může být úspěšný, tak je to Oktagon. Má správné atributy, talent i skvělý marketing. Bude jedním z hlavních hráčů v budoucnosti MMA,“ odpověděl 35letý bojovník.

Trénoval s Hardym a Cavillem. Na hraní prý nemá talent

Velkou zajímavostí pak jest fakt, že Dan Vinni měl tu možnost trénovat s několika osobnostmi. Mezi dvě největší jména, s nimiž trénoval, patří Tom Hardy a Henry Cavill, tedy velice známí a populární herci.

Zatímco Hardy se s Vinnim připravoval na roli ve filmu Venom, tak Cavill se chystal pro změnu na roli Supermana. Anglický bojovník tak oba herce a jejich přístupy porovnal.

„Tom Hardy byl skvělý. Je to skutečně respektu hodný člověk. Snaží se v bojových uměních stále zlepšovat. Henry Cavill byl o něco méně angažovaný, takže dostal jen pár lekcí,“ říká Vinni.

„Měl jsem tu čest, že jsem mohl trénovat se spoustou celebrit a s některými slavnými sportovci. Koučování mě baví a doufám, že se mu budu moci v budoucnu věnovat více,“ dodal.

A že by si sám střihl hereckou roli? „Určitě bych tomu byl v budoucnu otevřen, rád bych si to vyzkoušel. Bohužel na to nemám žádný talent,“ uzavřel rozhovor v pozitivním duchu.

Zdroj: Ruik

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.