Více
  Novinky Fotbal EURO 2020 Příprava na mistrovství Evropy v USA s americkými soupeři vyznívá podivně

  Příprava na mistrovství Evropy v USA s americkými soupeři vyznívá podivně

  -

  Česká reprezentace před mistrovstvím Evropy letí na přípravu do USA zahrát si s americkými soupeři, 26. března ve městě Charlotte (Severní Karolína) se střetne s Mexikem, o tři dny později ji čeká Honduras v Miami (Florida). Odborníci nad tím kroutí hlavou.

  Embed from Getty Images

  Na evropském šampionátu čekají výběr trenéra Jaroslava Šilhavého pochopitelně evropští soupeři, konfrontace s latinsko-americkými protivníky v tuto dobu proto postrádá poněkud smysl. Poznatky se dají jen těžko aplikovat.

  Dojednaný zápas s Mexikem se nezdá ani protější straně. „Aby mexický tým výkonnostně rostl, potřebuje se střetávat s protivníky z Evropy i Jižní Ameriky, kteří v žebříčku FIFA stojí na stejné úrovni a výše,“ prohlásil loni argentinský kouč mexického týmu Gerardo Martino, jenž dříve vedl nejen argentinskou reprezentaci ale i FC Barcelonu.

  Mexiko stojí na 11. pozici, český tým je na 45. příčce, Řecko, druhý soupeř mexického mužstva v USA (29. března Arlington v Texasu) až na 54. stupínku.

  Vedení mexického svazu neoficiálně ovšem přiznalo, že zápasy v USA v jižních státech federace jsou z ekonomického hlediska obrovským přínosem, neboť v nich žije početná hispánská menšina a bude vyprodáno. Jen pro připomenutí Texas byl připojen k USA po válce s Mexikem roku 1845, Florida dříve patřila Španělsku.

  Do USA kromě české výpravy cestuje i Řecko, které je však v trochu jiné pozici. Rovněž pro jeho fotbalové funkcionáře jde o atraktivní výlet, neprobojovalo se však na EURO a nizozemský trenér John van´t Schip může vyzkoušet nové, mladé adepty reprezentačního dresu.

  Jeho kolega na honduraské lavičce (62. místo v žebříčku FIFA) Fabián Coito střetnutí s českou reprezentací vítá, půjde podle něj o zajímavou konfrontaci dvou rozdílných škol. S Hondurasem český či československý tým ještě nikdy v historii nehrál.

  ZANECHAT ODPOVĚĎ

  Zadejte svůj komentář!
  Zde prosím zadejte své jméno

  Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

  Poslední novinky

  Moderní technologie v hokeji (3/3) – Pomůcky ve hře i při...

  Po návštěvě moderních arén (zde) a zkoumání moderní technologie v oblasti televizních hokejových přenosů (zde), nyní zakončíme třetí částí poutě, abychom odkryli...

  Trenér Trpišovský vybral třicítku nejlepších hráčů ligy, téměř polovinu tvoří jeho...

  Trenér pražské Slavie Jindřich Trpišovský vybral pro Deník Sport 30 nejlepších hráčů Fortuna ligy. Většinu seznamu tvořili jeh svěřenci, své místo v...

  Místopředseda Dynamo FANS: Pardubice si nedovedu představit v nižší soutěži

  Tentokrát se vracíme na tribuny zpátky do Pardubic. Aktivní čtenáři si mohli všimnout, že nedávno vyšel článek, který nesl název - Šéf...