Spojte se s námi


Bojové sporty

Příprava na Mikuláška? Jde to velmi dobře, ukončím jej nejhůře ve třetím kole, říká Meliš

V rámci turnaje Oktagon 29 v Ostravě dojde k dlouho očekávanému zápasu. V bitvě dvou bývalých kamarádů se Tomáš Meliš utká s Václavem Mikuláškem. Nejen o tomto souboji v rozhovoru pro Ruik mluvil Meliš, kterého veřejnost zná spíše pod jménem Bolo.

Publikováno

dne

V rámci turnaje Oktagon 29 v Ostravě dojde k dlouho očekávanému zápasu. V bitvě dvou bývalých kamarádů se Tomáš Meliš utká s Václavem Mikuláškem. Nejen o tomto souboji v rozhovoru pro Ruik mluvil Meliš, kterého veřejnost zná spíše pod jménem Bolo.

Nedávno jste si změnil příjmení. Co vás k této změně vedlo?

Chtěl jsem to udělat už dávno, když jsem měl 18 let. Moje máma se rozvedla s manželem, s kterým měla 3 děti, mé sourozence, ale příjmení jí zůstalo Bolová. Já jsem nemanželské dítě, takže mi na matrice automaticky dali příjmení po mámě, i když byl v rodném listě uvedený můj otec Meliš.

Když jsem měl 18 let, chtěl jsem si příjmení změnit, ale potřeboval jsem k tomu čestné prohlášení otce. Věřím tomu, že by mi ho dal, ale nechtěl jsem mu zbytečně dělat doma rozbroje, doma má manželku a tři děti.

Nechal jsem to být a nedávno jsem si měnil trvalé bydliště a shodou okolností je to na úřadu na stejném poschodí. Ze zvědavosti jsem se šel informovat a zjistil jsem, že už to čestné prohlášení nepotřebuju, pouze žádost a pár papírů. Tak jsem to změnil a už se jmenuju po biologickém otci.

MMA se v tuzemských vodách neustále rozrůstá. Můžete se tímto sportem již živit, popřípadě od kdy?

MMA se stále rozrůstá, lze to i pociťovat v tom směru, že tím člověk dokáže vydělat nějakou tu korunu, ale ne každý má takovou výplatu, že ho to zabezpečí na půl roku či rok. Člověk se spíš uživí jako trenér, určitě více jako zápasník, alespoň v mém případě.

Mimo kariéru MMA bojovníka se věnujete i trénování ve vašem Wolf Pride Gymu. Chcete se tedy po ukončení kariéry naplno věnovat trénování?

Ano, dělám trenéra i rozhodčího. Vše okolo MMA mě velmi baví a naplňuje, dělám to opravdu rád a mám radost z toho, že můžu dělat to, co mě baví. Povolání trenéra není prací, ale posláním.

Ve své kariéře jste zažil jeden velký úspěch, a to titul v organizaci TFN. Proč jste nakonec titul neobhajoval?

Pás TFN nadále držím. Měl jsem mít obhajobu, ale můj soupeř skončil po vážení v nemocnici, takže jsem stále šampion. Určitě nastane čas, kdy bude potřeba tento post obhájit a já budu připravený.

Věříte, že si pocit výhry titulu ještě někdy zopakujete, například v nižší váhové kategorii?

Mám radost z každé výhry, z každého úspěchu. Člověk nikdy neví, může to být vždy ten poslední, a tak si jich užívám nastejno.

V posledních týdnech je hodně skloňovaná organizace RFA. Dostal jste od ní nabídku?

Myslím si, že každý dostal nabídku. Já už jsem měl dohodnutý zápas s Mikuláškem, takže to je v současnosti můj cíl. Uvidíme, co bude potom.

Vaším dalším soupeřem je Václav Mikulášek, se kterým se utkáte v Ostravě 4. prosince. Kdysi jste ale byli přáteli, proč se to změnilo?

Změnilo se to hned, jakmile jsem Vaškovi řekl, že nemám problém nastoupit do zápasu proti němu. Je to sport a pokud si může vybrat, tak ať si mě vezme. Dříve či později by k tomu stejně došlo, ale on to vzal tak, jak to vzal, podle sebe…

Mikulášek vás v jednom z rozhovorů nazval “nasypanou koulí”. Vy jste se ale v minulosti výrazně vymezil proti dopingu. Co na jeho slova říkáte?

Když by došlo na dopingové či jakékoliv jiné testy, tak já nebudu tím, co bude mít obavy z výsledku. Na dopingových testech jsem už byl, když nebyla korona, zápasil jsem často v zahraničí a v některých krajinách vás po zápase otestují, což by bylo fajn, kdyby se zavedlo i u nás. Bylo by velmi zábavné sledovat, jak by se ten výběr zápasníků zúžil.

Jak zatím probíhá příprava na Mikuláška? Na jaké váze jste v této fázi přípravy?

Jde to velmi dobře, hodně cestuju a myslím si, že trénuju s těmi nejlepšími. Kincl, Muradov, Hron, kemp v polském Ankosu, kde jsou zápasníci z UFC, ACA či KSW. Je to všechno super, vyhnout se nemoci a zranění je prioritou, protože jsem popravdě ještě ani jednou nenastupoval do zápasu s tím, aby tam nebyla nemoc či zranění.

V neposlední řadě, jak predikujete výsledek zápasu?

Výsledek zápasu vidím tak, že ve druhém, nejhůře ve třetím kole Mikuláška ukončím!

Reklama

Bojové sporty

Oktagon oznámil Peštův zápas, šampion o něm ale nemá ponětí: Když to je na internetu, musí to být pravda

Má to být velkolepý turnaj, dva titulové zápasy, O2 aréna, plno fanoušků, skvělá atmosféra. Jenže tento plán má jednu trhlinu. O svém zápase na něm nevěděl úřadující šampion polotěžké váhy Viktor Pešta.

Publikováno

dne

Má to být velkolepý turnaj, dva titulové zápasy, O2 aréna, plno fanoušků, skvělá atmosféra. Jenže tento plán má jednu trhlinu. O svém zápase na něm nevěděl úřadující šampion polotěžké váhy Viktor Pešta.

Kvůli opatřením ve snaze zabránit šíření koronaviru i kvůli vyhlášení nouzového stavu došlo k několika změnám v plánech Oktagonu.

Turnaj s pořadovým číslem 30 se měl konat 30. prosince v O2 aréně, hlavní zápas sliboval titulovou bitvu Piráta s Patrikem Kinclem. Jenže místo O2 arény v Praze bude turnaj hostit Zoner BobyHall v Brně a souboj Samuela Krištofiče s českým bojovníkem se odkládá.

Československá organizace ve čtvrtek oznámila, že se bitva přesune na turnaj OKTAGON 31, který by již skutečně měla hostit O2 aréna. Konat se má 26. února 2022.

Mimo titulový zápas Piráta s Kinclem se fanoušci mají těšit na titulovou odvetu mezi Viktorem Peštou a Stephanem Pützem. Oznámila to organizace, o zápase mluvil i promotér Ondřej Novotný ve svém podcastu MMA Letem světem.

Jenže došlo k chybě. Možná v samotné organizaci zápasu, možná jen v komunikaci. Šampion Pešta na sociálních sítích prozradil, že o zápase nemá ponětí.

„Koukám, že mám naplánovanou odvetu? Bylo to pro mě překvapení, ale když je to na internetu, tak to asi musí být pravda,“ vyjádřil se veterán UFC na Instagramu.

Doufejme, že se situace co nejdříve vyřeší a vyjasní. Tato odveta by rozhodně stála zato!

Zdroj: Oktagon MMA, Viktor Pešta, Instagram

Pokračovat ve čtení

Bojové sporty

Na jaře půjdeme pro vítězství, věří Procházka. Jak se na titulový zápas připravuje?

Vypadá to nadějně. Další zápas moravského bijce v UFC by měl být titulový. Zatím však není zřejmé, kdy by k němu mělo dojít. Jiří Procházka věří, že to bude na jaře. Jak na sobě nyní pracuje?

Publikováno

dne

Vypadá to nadějně. Další zápas moravského bijce v UFC by měl být titulový. Zatím však není zřejmé, kdy by k němu mělo dojít. Jiří Procházka věří, že to bude na jaře. Jak na sobě nyní pracuje?

Ještě stále čekáme, než UFC oficiálně oznámí, jak vyřeší situaci v polotěžké váze. Všeobecně se ale očekává, že již bývalý šampion Jan Blachowicz se utká s Aleksandarem Rakicem, zatímco Jiří Procházka bude prvním vyzyvatelem nového držitele pásu Glovera Teixeiru.

„Je to stále na stejném bodě. Vyjednáváme datum a čekáme, až nám ho potvrdí. Stojí to na jednáních UFC s Gloverem. Věřím, že to taky chtějí zveřejnit s předstihem, že to dopadne a na jaře půjdeme pro vítězství,“ nechal se Procházka slyšet v rozhovoru pro iDNES.

S trenérským týmem si už dokonce poskládal rozvrh na nadcházející období. V prosinci chce pracovat na technice, v lednu a únoru by rád vyrazil na kemp. A že je to program skutečně zajímavý!

Nyní byl Procházka v Norsku, kde se snažil vylepšit své zemařské dovednosti. Zkoušel jej Jack Hermansson, tedy skvělý zemař. Rodák z Hostěradic chce svou zem zkrátka dostat na jinou úroveň. Je si vědom toho, že Teixeira by právě v této oblasti mohl dominovat.

Bývalý šampion Rizinu se domnívá, že se nemůže posunout na vyšší úroveň, když nebude lepší ve všech ohledech. I proto komunikuje s Henrym Cejudem, který byl šampionem UFC ve dvou váhových kategoriích, dokonce získal ve wrestlingu zlato na olympiádě.

Právě s Cejudem se Procházka domlouvá na možném kempu. Mohl by se tam potkat i s Jonem Jonesem, který je mnohými považován za nejlepšího zápasníka v historii.

Přípravu tedy moravský bojovník rozhodně nebere na lehkou váhu, naopak. Dělá maximum pro to, aby byl co nejlépe připraven. Snad se tedy brzy dočkáme potvrzení jeho titulového zápasu.

Zdroj: iDNES, UFC

Pokračovat ve čtení

Bojové sporty

Kozma: Věřím si na každého. Jak byl hratelný Apollo, tak je hratelný Veličkovič

Už v sobotu večer jej čeká další těžký zápas. David Kozma bude obhajovat titul welterové váhy proti Bojanu Veličkovičovi. Srbský bojovník má zkušenosti z UFC i PFL, dle sázkových kanceláří je dokonce mírným favoritem. Co na to šampion říká?

Publikováno

dne

Už v sobotu večer jej čeká další těžký zápas. David Kozma bude obhajovat titul welterové váhy proti Bojanu Veličkovičovi. Srbský bojovník má zkušenosti z UFC i PFL, dle sázkových kanceláří je dokonce mírným favoritem. Co na to šampion říká?

Soupeři Davida Kozmy se v poslední době měnili téměř jako na běžícím pásu. Původně se měl utkat s Petrem Knížetem, který ale nebyl schopen zápasit tak brzy po výhře nad Kaikem Britem. Potřeboval více času na zotavení.

Naskytla se tak jedinečná šance pro Ivana Buchingera, jenž se mohl stát prvním šampionem tří váhových kategorií. Bohužel si ale v přípravě poranil nohu. V sobotu se tedy s králem welterové divize Oktagonu utká Bojan Veličkovič.

Srb v minulosti porazil Jiřího Procházku, má za sebou 6 zápasů v UFC, zápasil také v prestižní organizaci PFL. Pro Kozmu to bude další velmi těžký soupeř.

„Vzal jsem to i proto, že se připravuju od léta a byla by škoda tu přípravu zahodit. Bereme, co Oktagon nabídl. Měl jsem v plánu úplně jiný styl zápasu, s Buchingerem jsem se chtěl utkat v postoji. S Veličkovičem to ale asi nepůjde,“ vyjádřil se Kozma v sérii Na dohled.

Veličkovič je oproti Buchingerovi stylově naprosto odlišný bojovník. Je mnohem komplexnější, je schopen zápasy vyhrávat v postoji, ale na zemi. Zkrátka skutečná výzva.

„Je dobrý, ale já si věřím na každého. Myslím, že už v sobě nemá takový oheň jako v UFC a PFL. Jak byl hratelným soupeřem Apollo, tak je hratelný i Veličkovič,“ je přesvědčen Kozma.

V sobotu večer nás zaručeně čeká fantastická bitva, která rozhodne o tom, zdali bude mít welterová divize Oktagonu nového šampiona či nikoliv.

Zdroj: David Kozma, Oktagon MMA

Pokračovat ve čtení

Oblíbené