Spojte se s námi


Ostatní

Příjem Monaka z prodeje hráčů se letos vyšplhal na 394 milionů eur

Publikováno

dne

Monako bylo na tomto přestupovém trhu jednoznačně nejvýdělečnějším fotbalovým týmem na světě a podařilo se jim dosáhnout profitu 289 milionů eur.

Příjmy z prodeje jejich klíčových hráčů Kyliana Mbappeho, Benjamina Mendyho, Tiemoue Bakayoka, Bernarda Silvy a dalších vydělalo Monaku 394 milionů eur, zatímco 105 milionů eur využili na nákup nových posil.

 

Naopak PSG se stalo týmem, který propadl do největší ztráty. Investice do nových hráčů vyšla PSG na 418 milionů eur, zatímco na prodeji vydělali pouze 75 milionů eur, což znamená konečný výsledek -343 milionů eur.

Hned za nimi se s výslednou ztrátou umístil AC Milan s -189 miliony eur, poté Manchester United s -186 miliony eur a Manchester City s -173 miliony eur. Osmým týmem s největší ztrátou je poté nováček Premier League Brighton s -54 miliony eur.

Dalším týmem, který v tomto létě hodně získal je Borussia Dortmund, jenž ukončila letní přestupový trh s celkovým příjmem 110 milionů eur. Ta vydělala hlavně na prodeji mladého Francouze Ousmane Dembeleho, jenž odešel do Barcelony, jako náhrada za Neymara.

 

Třetí pak skončil Lyon s celkovým příjmem 72 milionů eur, jenž v létě prodal Alexandra Lacazetteho do Arsenalu a Corentina Tolissa do Bayernu Mnichov.

Zajímavé také je, že La Liga se stala jedinou ligou z top 5, která dosáhla profitu, jenž činí 9 milionů eur. Ligue 1 skončila se ztrátou 55 milionů eur, ztráta Bundesligy činila -88 milionů eur a Serie A 139 milionů eur.

Nejvíce samozřejmě utrácely týmy v Premier League, jejichž celková ztráta dosáhla 835 milionů eur.

Reklama

Oblíbené