Spojte se s námi


Tenis

Překvapení se nekoná! Lukáš Rosol na turnaji v Ostravě končí hned v prvním kole

Lukáš Rosol prožívá velmi špatný start do sezony 2023. Nic se na tom nezměnilo ani na challengerovém turnaji v Ostravě, kde vypadl hned v prvním kole. Los mu však přisoudil velmi kvalitního soupeře.

Publikováno

dne

Lukáš Rosol prožívá velmi špatný start do sezony 2023. Nic se na tom nezměnilo ani na challengerovém turnaji v Ostravě, kde vypadl hned v prvním kole. Los mu však přisoudil velmi kvalitního soupeře.

V kalendářním roce 2023 odehrál sedmatřicetiletý Lukáš Rosol patnáct soutěžních zápasů, přičemž jen čtyřikrát odcházel z kurtu jako vítěz. Výhry si připsal pouze na turnajích kategorie ITF.

Dvojnásobný vítěz Davis Cupu přechod z tvrdého povrchu na antuku nezvládl optimálně. První zápas na nejpomalejším povrchu odehrál brněnský rodák koncem března v Trnavě, kde podlehl tenistovi z Pobřeží slonoviny, jenž se nachází v páté stovce žebříčku ATP.

Reputaci si chtěl Rosol napravit na domácím challengeru v Ostravě. Před rokem zde vypadl hned v prvním kole, jelikož nestačil na krajana Zdeňka Koláře. Ten zvítězil po setech 6:3 a 7:5.

Ani dvacátý ročník ostravského challengeru se Rosolovi nevydařil podle jeho představ. Do jisté míry však za to může los, jenž mu přidělil Ivana Gakhova, turnajovou dvojku. Ruský tenista předvádí v posledních týdnech velmi dobré výkony.

Gakhov vyhrál turnaj v Estorilu, v Monte Carlu si připsal velmi cenné skalpy Mannarina, van Asscheho či McDonalda. Do souboje s českým tenistou tedy jednoznačně vstupoval v roli papírového favorita.

To také v první sadě potvrdil, soupeři vzal jednou podání a vyhrál poměrem 6:4. Druhé dějství už bylo o poznání vyrovnanější, po 49 minutách tuhého boje se nakonec radoval ze zisku setu (6:3) Lukáš Rosol.

O postupujícím tak musela rozhodnout až třetí sada, která nicméně přišla až po vynucené přestávce – z důvodu nepříznivého počasí. Návrat na kurt zvládl lépe Gakhov, soupeře dvakrát připravil o podání a zvítězil 6:1

Do akce se dostali i další dva čeští tenisti – Zdeněk Kolář a Jakub Menšík. Oba zvítězili ve dvou setech a v úterý se dozví soupeře pro druhé kolo.

Zdroj: ATP

Reklama

Oblíbené