Spojte se s námi


Bojové sporty

Předběhne Procházku? Ankalaev si po výhře nad Walkerem řekl o titul UFC a zápas s Pereirou, Brazilcův tým reaguje

Jiří Procházka stál o rychlou odvetu, nedočkal se jí. O titul UFC v polotěžké váze se tak měl s šampionem Alexem Pereirou utkat Jamahal Hill. Stále se ale čeká, než se uzdraví, a tak si hlasitě řekl o šanci Magomed Ankalaev. Dostane ji?

Publikováno

dne

Jiří Procházka stál o rychlou odvetu, nedočkal se jí. O titul UFC v polotěžké váze se tak měl s šampionem Alexem Pereirou utkat Jamahal Hill. Stále se ale čeká, než se uzdraví, a tak si hlasitě řekl o šanci Magomed Ankalaev. Dostane ji?

Konečně. Po měsíci čekání jsme se dočkali prvního galavečera nejlepší MMA organizace na světě v tomto roce. Sice nečíslovaného, přesto nenudil. Ostatně jsme viděli sedm ukončení před limitem a navíc došlo k zamíchání karet v polotěžké váze.

Divize, v níž se nachází Jiří Procházka, totiž ostře sledovala odvetu, v níž se střetli Magomed Ankalaev a Johnny Walker. Ti se poprvé utkali v říjnu, jejich duel však velmi kontroverzně skončil bez výsledku po ilegálním úderu ze strany ruského bojovníka.

Tehdy i nyní byl favoritem Ankalaev. Nyní tuto roli potvrdil. Brazilského sympaťáka, s nímž se můžeme občas setkat na turnajích Oktagonu, dokázal ve druhém kole a to poměrně nekompromisně.

Rus si dlouhodobě říká o titul. Když o něj bojoval s Janem Blachowiczem v prosinci roku 2022, musel kousat hořkou remízu. Musel si tak post právoplatného vyzyvatele znovu vydobýt, k čemuž mu měla dopomoci výhra nad Walkerem.

Tu tedy, jak už víme, doručil. Nebylo překvapením, že si posléze řekl o titul UFC a tedy i zápas s šampionem divize Alexem Pereirou. Ten v listopadu porazil Jiřího Procházku a od té doby se čeká, co bude dál. Moravský samuraj chtěl odvetu, tu však Brazilec smetl ze stolu, což BJP respektuje.

Nedávno se spekulovalo, že by Pereira mohl na galavečeru UFC 300 bojovat s Tomem Aspinallem, prozatímním králem těžké váhy. Na stejné akci ale chce s Brazilcem válčit právě Ankalaev.

Zabojuje Ankalaev o titul UFC?

Co se týká polotěžké váhy, tak měl titulovou šanci slíbenou Jamahal Hill, bývalý šampion. Ten se ale stále dává dohromady ze zranění a je otázkou, kdy se vrátí. Pokud Alex Pereira nechce čekat na další bitvu dlouho, musí se dívat po jiných soupeřích.

Magomed Ankalaev tak je mimo výzvu v těžké váze naprosto adekvátní možností, byť velmi riskantní. O kvalitách Rusa nelze pochybovat. Na jubilejním turnaji UFC 300 by tak mohla hrát polotěžká váhová divize prim.

Přeci jen se na něm dočkáme i zápasu Jiřího Procházky s Aleksandarem Rakicem, přičemž BJP má přislíbený zápas o titul UFC, pokud vyhraje. Kdyby zde došlo i k duelu Pereira vs Ankalaev, dozvěděl by se moravský samuraj i jméno dalšího potenciálního soupeře.

A co na výzvu zaznělo z Pereirova týmu? „Skvělý knokaut. Uvidíme se brzy,“ vzkázal přes sociální sítě Glover Teixeira, tedy Pereirův parťák a bývalý šampion divize do 93 kilogramů.

„Díky, šampione. Nemusíte čekat tak dlouho. Jsem na tvého chlapce připravený,“ reagoval pohotově Ankalaev na slova Teixeiry.

Zdroj: UFC, Twitter

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.