Spojte se s námi


Bojové sporty

Před 36 lety měl stále ještě teprve 21letý Mike Tyson sjednotit všechny tituly mistra světa těžké váhy v boxu. Čelil ale neporaženému obrovi!

1. srpna 1987 měl Mike Tyson šanci stát se prvním boxerem historie, který bude držet současně všechny tři tituly mistra světa těžké váhy v boxu. Jak ale obstál proti neporaženému obrovi, který měl značnou výškovou převahu a podobnou KO sílu?

Publikováno

dne

1. srpna 1987 měl Mike Tyson šanci stát se prvním boxerem historie, který bude držet současně všechny tři tituly mistra světa těžké váhy v boxu. Jak ale obstál proti neporaženému obrovi, který měl značnou výškovou převahu a podobnou KO sílu?

Po zisku titulu nejmladšího šampiona těžké váhy historie boxu chtěl Mike Tyson zlomit další rekord

Vlétl do profesionálního boxu jako býk do arény a během pouhých dvou let se stal nejmladším šampionem těžké váhy v boxu. Měl šanci zlomit další rekord, v cestě mu stál ale neporažený obr, který kácel své soupeře jako on.

Mike Tyson na konci roku 1986 pobláznil svět boxu, když dokázal zlomit rekord nejmladšího držitele titulu mistra světa v boxu v držení Floyda Pattersona. V pouhých dvaceti letech totiž dokázal již ve druhém kole knokautovat Trevora Berbicka a stal se šampionem organizace WBC.

Ani to mu ale nestačilo a v následujícím roce se stal i majitelem opasku šampiona WBA, když porazil Jamese Smithe. V následujícím zápase obhájil oba pásy, upravil svou statistiku na 30-0 a dostal šanci získat další rekord.

Čelil ale boxerovi, který stejně jako on knokautoval jednoho soupeře za druhým. Žádná prohra, 34 vítězství, z toho 29 KO. To byl Tony Tucker, který v tom samém roce vybojoval titul Mezinárodní boxerské federace IBF po vítězství nad Busterem Douglasem.

Netrvalo to ani dva měsíce a oba muži se střetli po svých vítězných utkáních v tváří tvář ve sjednocujícím zápase o všechny tituly WBC, WBA a IBF. Vítěz by se stal historicky prvním majitelem všech třech titulů současně.

21letý Mike Tyson musel porazit neporaženého obra

1. srpna 1986 se tak v Las Vegas uskutečnil souboj neporažených, který měl utnout všechny spekulace o nejlepším boxerovi té doby a sjednotit všechny tituly.

Každý chtěl vědět, zda se děsivý Mike Tyson dokáže vypořádat s 18centimetrovou výškovou převahou Tonyho Tuckera. A nutno dodat, že to byl pro stále ještě teprve 21letého Mikea do té doby nejtěžší zápas kariéry.

Tyson sice hned od úvodního gongu tlačil na svého obrovitého soupeře, ten ale oplácel se stejnou razancí a dokázal držet svého soupeře na dosah. Několikrát dokázal Tucker Tysonem otřást a i díky tomu si dokázal pro sebe urvat první a třetí kolo.

S postupujícím časem ale našel neúnavný Tyson svůj rytmus a pomocí techniky peek-a-boo, kterou do něj vtloukl mentor Cus D´Amato, se dokázal dostat přes dlouhé ruce Tuckera. Zasadil tak svému soupeři několik tvrdých úderů, které otřásly jeho sebevědomím.

Tucker tak zvolil pro další průběh zápasu taktiku boje v klinči, kdy díky své síle držel zuřivého Tysona v bezpečí. V posledních dvou kolech se dokonce uchýlil k provokacím, byl to ale nakonec Mike Tyson, kterému byla po zápase zdvižena ruka.

Byl to teprve čtvrtý zápas kariéry, který došel v podání Mikea Tysona až k bodovým rozhodčím. Nic se ale nezměnilo na tom, že se stal prvním boxerem historie, který držel tituly WBC, WBA i IBF současně, a to vše v pouhých jedenadvaceti letech.

Všechny tituly pak držel až do roku 1990, kdy o ně přišel po knockoutu od Bustera Douglase. V poslední dekádě 20. století již šla ale jeho kariéra z kopce a potácel se od průšvihu k průšvihu. I když se mezi šestnáct provazů úspěšně vracel, držet tři světové tituly současně se mu již nikdy nepovedlo.

Zdroj: Wikipedia, Twitter

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.