Spojte se s námi


Ostatní

Praha čeká na volejbalový titul třicet let. Lvům stačí udělat poslední krok. V pátek to nevyšlo, poslední šanci mají v pondělí

Nabitá hala na pražském Podvinném mlýně sledovala čtvrté finále volejbalové Uniqa Extraligy. Domácí Lvi Praha se mohli v případě výhry radovat z mistrovského titulu. Čtvrtý duel však vyšel lépe Karlovarsku a finálová série tak bude pokračovat v pondělí na palubovce Karlových Varů.

Publikováno

dne

Nabitá hala na pražském Podvinném mlýně sledovala čtvrté finále volejbalové Uniqa Extraligy. Domácí Lvi Praha se mohli v případě výhry radovat z mistrovského titulu. Čtvrtý duel však vyšel lépe Karlovarsku a finálová série tak bude pokračovat v pondělí na palubovce Karlových Varů.

Praha se naposledy radovala z mistrovského titulu v mužském volejbale před třiceti lety. Posledním volejbalovým mistrem z hlavního města byl Olymp Praha, nástupce slavné Rudé Hvězdy. Před pátečním utkáním vedli Lvi nad Karlovarskem 2:1 na zápasy a v sérii na tři vítězná utkání měli mečbol.

Zajímavostí letošního finále je, že ve všech předchozích duelech byl vždy úspěšnější hostující tým. Pražští Lvi vyhráli v KV Aréně 3:2 a 3:0, zatímco Karlovarsko uspělo na palubovce Lvů Praha, kde ve druhém utkání vyhrálo 3:0.

A ve čtvrtém utkání hraném v pátek v Praze byli znovu lepší hosté. Karlovarsko vyhrálo na Podvinném mlýně hladce první dva sety a v tom třetím Západočeši vedli už o osm bodů 8:16. Pražanům se nedařilo vůbec nic a zdálo se, že Lvi neuhrají v utkání ani jeden set.

Stal se však malý zázrak a domácí dokázali vývoj třetího setu otočit ve svůj prospěch a vykřesali tak jiskru naděje na zvrat v celém utkání. „Set jsme si prohráli sami vlastní nedbalostí a zřejmě podceněním soupeře. Ale jsme v tomto zápase lepší a jedeme dál,“ neházel po třetím prohraném setu flintu do žita blokař Karlových Varů Adam Zajíček.

Karlovarsko ve finále srovnalo krok

Do čtvrtého setu vrátil trenér úřadujícího mistra Jiří Novák do základní sestavy slovenského reprezentanta Ihnáta a tento tah se vyplatil. Karlovy Vary si znovu vypracovaly značný náskok a tentokrát už jej nepustili. Karlovarsko bylo lepší zejména na servisu i na bloku a zaslouženě čtvrtý duel vyhrálo poměrem 1:3.

„Gratuluji Karlovarsku k vítězství. Jeho hráči hráli přesně to, co jsme chtěli hrát my,“ uznal v České televizi kvality soupeře trenér domácích Lvů Tomáš Pomr.

O tom, kdo vyhraje letošní ročník Uniqa extraligy volejbalistů, se rozhodne v pondělním pátém utkání, které se hraje v Karlových Varech. „Zkusím se domluvit s klukama z Prahy, jestli bychom rozhodující utkání nemohli odehrát u nich,“ vtipkoval karlovarský kouč Jiří Novák. Narážel tím na fakt, že domácí prostředí je v této sérii, alespoň podle dosavadních výsledků, nevýhodou.

Zdroj: Česká televize

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.