Reklama

Poslední horský test patřil Carusovi, Bernal dojel druhý a nadále vede

20. etapa měla být velkou bitvu favoritů, což se potvrdilo. Všechny překvapil Caruso, který zaútočil už 50 kilometrů před cílem. Své vedení dokázal udržet a ve 20. etapě nakonec zvítězil. Druhý dojel Bernal, který si Carusa pohlídal, ztratil jen 24 vteřin a jeho triumf na Giro d’Italia je pouhou formalitou. Nejpovedenější etapu letošního Gira zažil Jan Hirt, který dojel na 11. místě.

Zdroj: Pixabay

Peloton čekala nejtěžší etapa závodu. Tento extrémní horský test měl naposledy prověřit vrchaře. A také prakticky rozhodnout o podobě celkového pořadí. Tentokrát měli hlavní slovo favorité.

Nicméně to únik naposledy zkusil. Do vedoucí skupiny se dostal třeba 6. muž pořadí Roman Bardet. V pelotonu se začaly dít velké věci poměrně brzy. Tým DSM zaútočil a v pelotonu vypuknul chaos. Toho Caruso se svým parťákem Bilbaem využili a ze sjezdu zaútočili. Velmi odvážný tah, ale vyplatil se. Ostatní favorité se totiž nikam nehnali a Italův náskok narůstal.

Jezdce čekalo závěrečné stoupání a také velká stíhačka Carusa. Toho opustil domestik Bilbao a už to bylo pouze o něm. Druhý muž pořadí byl ve vynikající formě. Dojel uniknutého Bardeta a okamžitě mu ujel. Už to bylo jen o tom, zda si dokáže udržet náskok, který činil zhruba 30 vteřin. Za ním se odehrávala závěrečná bitva favoritů. Očekával se velký atak Yatese, ten na tom ale tak dobře nebyl. Nejlépe na tom byl lídr Bernal a svou ztrátu na Carusa stahoval.

Ital 20. etapu ovládl a v boji o 2. místo si velmi pomohl. Bernal dojel druhý a s pouhou ztrátou 24 sekund je jeho titul víceméně jistý. Yates, Vlasov, Almeida dojeli o několik vteřin později. V celkovém pořadí se toho nakonec toho tolik neudálo. Každý zůstal na svém. Povedenou etapu zajel Jan Hirt. Jedenácté místo je jeho nejlepší výsledek na letošním Giru.

Giro d’Italia 2021 je už téměř minulostí, zbývá poslední etapa. Pojede se závěrečná 30kilometrová časovka. Sice rovinatá, zato docela dlouhá. Určité rozdíly v ní vzniknout můžou. Spíše však půjde o kosmetické změny. O pořadí na předních příčkách je rozhodnuto. Tato etapa je ideální možností pro časovkářské specialisty. Není však vyloučeno, že hodně vysoko budou i někteří favorité. Aktuální ročník Giro d’Italia se chýlí ke svému konci.

Výsledky 20. etapy:

1. Caruso 4:27:53, 2. Bernal +24, 3. Martinez +35, 4. Bardet +35, 5. Almeida +41, 6. Yates +51, 11. Hirt +2:23

Celkové pořadí:

1. Bernal 85:41:47, 2. Caruso +1:59, 3. Yates +3:23, 4. Vlasov +7:07, 5. Bardet +7:48, 6. Martinez +7:56, 26. Hirt 1:31:13

Zdroj: Giro d’Italia

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Reklama

Oblíbené

Wow, to byl finiš! Boj o vítězství až do samotného konce aneb Kdo vyhrál ve Francii?

Absolutně grandiózní! Velká cena Francie 2021 zná svého vítěze, o kterém se rozhodlo až jedno jediné kolo před koncem závodu. Jak tento závod dopadl a kdo zvítězil?

Krásné souboje, uchvatný závod! Velkou cenu Německa Moto GP vyhrál Márquez

Máme za sebou další podnik královské kubatury Moto GP na okruhu Sachsenring, a že to byla vskutku báječná podívaná! Svou jednoznačnou dominanci v Německu potvrdil Márquez, skvělý výsledek zajeli jezdci Red Bullu KTM Factory Racing.

Hauger v čele šampionátu, sběrač pozic Leclerc a Staněk bez bodů. F3 závodila ve Francii

Formule 3 se vrátila do akce a představila se v rámci závodního víkendu F1 na okruhu Paula Ricarda poblíž městečka Le Castellet ve Francii. 30 závodníků, včetně moravského pilota Romana Staňka, bylo postaveno před tři dvacetikolové závody, ve kterých se bojovalo o každý metr.
Reklama