Spojte se s námi


Motorsport

Poslední ať zhasne! Viceprezident Alpinu vyhodil kompletní vedení týmu, spekuluje se o příchodu bývalého šéfa Ferrari

V týmu Alpine F1 se dějí opravdu velké věci. Bruno Famin, jakožto viceprezident Alpine Motorsport, se s tím nemazlí a v pátek odpoledne vyhodil kompletní vedení týmu. Končí šéf Otmar Szafnauer, sportovní a také technický ředitel.

Publikováno

dne

V týmu Alpine F1 se dějí opravdu velké věci. Bruno Famin, jakožto viceprezident Alpine Motorsport, se s tím nemazlí a v pátek odpoledne vyhodil kompletní vedení týmu. Končí šéf Otmar Szafnauer, sportovní a také technický ředitel.

V pátek odstartoval na okruhu Spa-Francorchamps závodní víkend Formule 1, přičemž na jeho startu francouzská stáj Alpine oznámila, že v brzké době přijdou značné personální změny.

A ty skutečně přišly, jen zřejmě nikdo neočekával, jak významné budou. Bruno Famin, viceprezident Alpine Motorsport, jenž byl do této nově vytvořené role jmenován na začátku tohoto měsíce, vyhodil kompletní vedení týmu.

Viceprezident Famin, jak ostatně ve svém příspěvku píše komentátor Števo Eisele, teprve nedávno odstavil ředitele Laurenta Rossiho, který se přesunuje ke speciálním projektům.

Famin se s tím každopádně nemazal a vyhodil také šéfa stáje Otmara Szafnauera, technického ředitele Pata Frye a pryč jde také sportovní ředitel Alan Permane.

Szafnauer přitom do Alpinu přišel teprve v minulém roce z Astonu Martin. Dočasným šéfem Alpinu bude sám Famin, okamžitě se tak začalo spekulovat o příchodu Mattii Binotta, jenž ještě v minulém roce šéfoval Ferrari.

„Tým by rád poděkoval Otmarovi za jeho tvrdou práci během posledních 18 měsíců a za to, že vedl tým k dosažení čtvrtého místa v Poháru konstruktérů 2022. Tým mu přeje do budoucna jen to nejlepší,“ uvedl Alpine v oficiálním prohlášení.

Permane končí po 34 letech, Fry do Williamsu

Všichni tři muži mají tým Alpine opustit po skončení Velké ceny Belgie, kdy čeká Formuli 1 povinná letní přestávka. Nutno podotknout, Permane strávil ve společnosti Alpine úctyhodných 34 let.

Podle již potvrzených zpráv zamíří třetí muž Pat Fry do Williamsu, kterému technický ředitel chybí už od konce prosince 2022.

Jestli tato změna francouzskému týmu k něčemu bude je zatím otázkou. Jedno však jisté, nějaká změna zkrátka přijít musela. Alpine je přece jen továrním týmem a současná pozice je opravdu na míle vzdálená cílům, které si tato společnost určila.

Zdroje: F1, Motorsport, Twitter – Števo Eisele

Reklama

Oblíbené