Spojte se s námi


Motorsport

Portugalské Portimao otevře příští sezónu MotoGP

Mistrovství světa silničních motocyklů oznámilo, že následující ročník započne VC Portugalska na okruhu Algarve nedaleko Portimaa. Zároveň také stanovilo datum závodu. Příští sezóna MotoGP odstartuje o víkendu od 24. do 26. března 2023.

Publikováno

dne

Mistrovství světa silničních motocyklů oznámilo, že následující ročník započne VC Portugalska na okruhu Algarve nedaleko Portimaa. Zároveň také stanovilo datum závodu. Příští sezóna MotoGP odstartuje o víkendu od 24. do 26. března 2023.

Již několik měsíců se ví, že VC Kataru, jakožto tradiční stanice prvního závodu sezóny, nebude moci na okruhu Losail otevřít následující sezónu MotoGP. Důvodem jsou extenzivní úpravy na okruhu a kolem něj.

Tyto úpravy mají podle všeho umožnit bezproblémové konání VC Kataru Formule 1 na trati dlouhé 5 380 metrů.

Světem motorsportu sice kolovaly zprávy, že by se mohla VC Kataru F1 přestěhovat na jiné závodiště v zemi. Zatím se však nic takového nepotvrdilo. To znamená, že Losail je prvním a zatím jediným kandidátem, kde by F1 mohla příští rok zavítat.

Sezóna MotoGP 2023 bude prvním ročníkem od roku 2006, kdy se naposledy začínalo v Evropě, a to tehdy na španělském okruhu Jerez. Zároveň velká cena Portugalska úplně poprvé v historii šampionátu otevře novou sezónu mistrovství světa.

MotoGP na svých webových stránkách potvrdilo, že plný, ale zatím provizorní, kalendář zveřejní v blízké budoucnosti. Zároveň také potvrdilo, že předsezónní testy před novou sezónou se uskuteční právě na okruhu Algarve. Vysvětlení svého rozhodnutí MotoGP neprozradilo, dá se ale odvodit, že tomu tak bude z logistických důvodů.

VC Portugalska MotoGP se vrátila do kalendáře v roce 2020 jakožto náhrada za zrušené mimoevropské závody, jež se nemohly z důvodu koronavirových opatření uskutečnit. Trať nedaleko Portimaa si ale našla spoustu fanoušků hlavně díky extrémním převýšením na mnoha sekcích okruhu.

Závod v Algarve se však stal již pátou zastávku v sezóně MotoGP na Apeninském poloostrově, když připočteme čtyři podniky konané ve Španělsku. Mnohým fanouškům se toto nelíbí a raději by viděli expanzi seriálu do jiných zemí, anebo rotaci existujících španělských závodů.

Zdroj: MotoGP

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.