Spojte se s námi

Bojové sporty

Poražený Todev se opřel do rozhodčích: Měli by se vrátit do první třídy a naučit se počítat, to rozhodnutí je nepochopitelné

Novým šampionem těžké váhy je Hatef Moeil, který na body krátce po půlnoci zdolala Lazara Todeva. Bulhar ale s výsledkem bodování rozhodčí nebyl spokojený a na tiskové konferenci to dal jasně najevo.

Publikováno

dne

Novým šampionem těžké váhy je Hatef Moeil, který na body krátce po půlnoci zdolala Lazara Todeva. Bulhar ale s výsledkem bodování rozhodčí nebyl spokojený a na tiskové konferenci to dal jasně najevo.

O pás šampiona těžké váhy organizace Oktagon MMA se utkali Hatef Moeil s Lazarem Todevem. Favoritem byl první jmenovaný, první kolo nám toho ale mnoho neukázalo. Oba byli opatrní a nechtěli nic uspěchat.

Druhé kolo bylo aktivnější, ale opět pořádně vyrovnané. Sledovali jsme bitvu v postoji a i když některé údery byly tvrdé, nemířily přesně tam, kde byly potřeba. Ve třetím kole se snažil Moeil stupňovat své tempo a Todeva několikrát trefil.

I on se ale jen nebránil, jedním low kickem na chvíli Hatefa dokázal zaskočit. Bulhar si musel uvědomovat, že na body nevede a ve čtvrtém kole potřebuje zabrat. Aktivnější ale stále nebyl a spíše čekal na to, zda Moeil neudělá nějakou chybu.

To se v závěru předposledního kola stalo a kopem do nohy Moeila opět znejistil. Na nohách už nepůsobil tak dobře a to byla šance pro Todeva zvrátit výsledek. Moeil se ale rozhodně nevzdával a několikrát Todeva natrefoval.

Ten jeho útok přežil, sám měl ale poté nateklé oko natolik, že se mohl obávat ukončení ze strany doktora. Rozhodčí nechtěl do jejich souboje zasahovat a nechal zápas dojít do bodového rozhodnutí.

Panovalo pořádné napětí, nakonec se ale stal vítězem a novým šampionem těžké váhy Moeil 3:0 na body. Todev ale s výsledkem nesouhlasil damage byla jednoznačně na jeho straně a podobný názor mají i mnozí odvorníci.

Todev si stěžoval na tiskové konferenci

„Slíbil jsem, že předvedu skvělý zápas, ten jsem taky předvedl a budu to dělat i dál, ale jsem velice zklamaný, myslím, že rozhodčí nerozhodli tak, jak měli, rád bych je zkritizoval, je to smutné.

Oktagon se dostal na první místo v Evropě, nabídl mi možnost bojovat a být na tak velké akci… Je škoda, že jsem nevyhrál, ale nemyslím, že by takto bodoví rozhodčí měli bodovat.

Měli by se vrátit do první třídy a naučit se počítat, kolik je 1+1, a začít od nuly, to rozhodnutí je nepochopitelné,“ řekl na tiskové konferenci.

Zdroj: Oktagon MMA

Reklama

Oblíbené