Reklama

Poprvé od roku 1932 dva čeští sportovci na nejvyšších stupních OH! Podívejte se, jak olympijská vesnice vítala české střelce

Jsme svědky historického momentu! Téměř 90 let trvalo českým sportovcům to, aby stanuli po svém boku na prvním a druhém místě na olympijských hrách. V Japonsku se to konečně povedlo střelcům Jiřímu Liptákovi a Davidu Kosteleckému.

Rodáci z Brna se prostříleli až do vzájemného souboje o zlatou medaili. V něm byl šťastnější 39letý Jiří Lipták. Na tento ohromný úspěch zareagovala nejen celá česká veřejnost, ale také olympijská vesnice!

Podívejte se, jak v zázemí přivítali veleúspěšné střelce ostatní členové výpravy.

Čeští olympionici drží při sobě a navzájem si drží palce. Je velkou otázkou, jak tyto olympijské hry pro Česko dopadnou, ale zatím to máme narýsované skvěle.

Aktuálně máme jistých už 6 medailí. Nejslabší na cenné kovy byli pro samostatnou ČR LOH v Pekingu v roce 2008, kde jsme získali 7 medailí. Největší “úroda” s 11 cennými kovy přišla v Atlantě 1996 a v Londýně 2012. Před 5 lety v Riu jich bylo 10.

Reakce veřejnosti na úspěch českých střelců

“Jirku Liptáka a Davida Kosteleckého jsem v olympijské vesnici neviděl od jejich příjezdu jinak než ve dvou. Tak se rozhodli, že i na stupně vítězů půjdou ve dvou,” komentoval obrovský úspěch Tomáš Houska.

Velká chvála se na sociální síti Twitter valí i na komentátora střelecké soutěže Michala Dusíka. “Díky za Váš skvělý komentář, dal jste tomu zážitku ještě úroveň navíc,” napsal jeden český fanoušek.

“Klukům gratuluji a Vám Michale skláním poklonu za vynikající komentář,” komentoval další.


Zdroje: Michal Šob, Český olympijský tým

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené