Pokud v Edenu hráči Anglie uslyší rasistické urážky, hrozí odchodem ze hřiště. Takto by Češi, doufejme, vyhrát nechtěli!

Zástupci anglického reprezentačního fotbalového týmu se před následujícím utkáním kvalifikačního cyklu na EURO 2020 opět vyjádřili na téma rasistického urážení na stadionech jejich soupeřů. Načasování je pro Českou republiku trošku nešťastné, jako by se právě v zápase s naším celkem obávali, že k rasistickým projevům dojde.

Embed from Getty Images

Celý mančaft, a to jak hráči, tak i členové realizačního týmu, se kolektivně shodli na tom, jak budou postupovat v případě rasistických projevů na stadionech, kde v budoucnu budou hrát.

Rozhodnutí padlo i na základě jejich předchozích zkušeností, kdy se dle názoru kouče Garetha Southgatea a jeho kolegů postavila UEFA velmi mírně k jejich požadavkům na potrestání národních fotbalových asociací těch států, kde fanoušci na stadionech hráče černé pleti z anglického týmu rasisticky uráželi.

“Sami se rozhodneme, zda zůstaneme na hřišti anebo z něj odejdeme,” zní stanovisko Garetha Southgatea.

Protokol UEFA stanovuje ve třech krocích, jak se s rasismem na stadionech vyrovnat.

Nejdříve se hráč, na jehož adresu nadávky putují, obrací na svého kapitána, který následně promlouvá s rozhodčím. Ten hru pozastaví a iniciuje spuštění nahrávky směrem k fanouškům, aby se chovali slušně v rámci stanovených pravidel.

Po druhém incidentu má být zápas přerušen, týmy staženy z hřiště a diváci mají být varováni, že pokud svého jednání nenechají, dojde ke kontumaci.

Při třetím prohřešku k avizované kontumaci skutečně dojde, přičemž bude následovat i velký finanční postih národní fotbalové asociace, která je do určité míry zodpovědná za chování hráčů.

“Ty tři kroky stále dávají fanouškům nějakou další možnost, jak to (urážení hráčů, pozn. redakce) opakovaně udělat. Jsme jeden tým, nenecháme hráče, aby musel poslouchat urážky. Je to neakceptovatelné. V dané situaci se spolu poradíme a buď dohrajeme utkání, anebo ze hřiště odejdeme bez jakýchkoliv zábran,” vyjádřil se manažer anglické reprezentace.

Snad toto nebude muset řešit v pátek v Praze, byla by to pro fanoušky českého národního týmu velká ostuda.

1 komentář

  1. To sou zase bláboly, a ted nemyslim autora ale ty kecy vobecně. Češi žádný rasisti nejsou a nikdy nebyli.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..