Spojte se s námi

Ostatní

„Pokud máte méně jak 30 let, nechoďte hrát do Číny,“ varuje bývalá hvězda Chelsea

Zveřejněno

dne

John Obi Mikel byl jedním z hráčů, kteří vyslechli vábení peněz z Číny a rozhodli se hrát v tamní Superlize. Po jeho návratu zpět na Ostrovy adresoval mladším hráčům důležité varování.

Embed from Getty Images

Čína se rozhodla v minulých letech nastartovat svůj fotbal tím, že zatraktivní nejvyšší ligovou soutěž a pomocí tučných výplat přeplatí evropské velkokluby a přetáhne do dalekých krajů špičkové hráče světového kalibru. U mnoha z nich se jí to povedlo, a tak jsme v minulých letech mohli vidět odchody takových jmen jako je Carlos Tevez, Oscar, Hulk anebo naposledy Marouane Fellaini. A nemluvíme tu o hráčích na sklonku kariéry, kteří by již jinde smlouvu nedostali. Zmiňovaní do Číny odcházeli z Boca Juniors, Chelsea nebo Manchesteru United.

Jedním z hráčů byl i John Obi Mikel, Nigerijec působící před svým čínským angažmá v londýnské Chelsea. V roce 2017 se rozhodl přestoupit do týmu Tianjin TEDA. Po dvou letech se však do Anglie vrátil, konkrétně do druholigového Middlesbrough.

V interview pro Telegraph jednatřicetiletý Mikel mladším hráčům zcela jistě nasadil brouka do hlavy. „Moje rada komukoliv, kdo chce odejít hrát fotbal do Číny, je ta, aby o tom pořádně dlouho přemýšleli a odešli v pravý čas.“

„Odchod bych nedoporučil nikomu, kdo nedovršil ještě ani 30 let věku. Kdo se tak rozhodne, bude toho litovat. Angažmá v Číně je dobré pro hráče na sklonku kariéry, kteří chtějí ještě jednou poznat cizí zemi, její kulturu, chtějí se vymanit z komfortní zóny. Nenechte promlouvat pouze peníze!“ říká Mikel.

„Pokud jste ještě mladí hráči, nestojí to za to. Peníze, které tam fotbalisté mohou obdržet, jsou velmi lákavé, ale pokud jste na vrcholu kariéry, Čína není tou pravou volbou,“ naráží na úroveň soutěže.

„I já sám jsem uvažoval, jestli jsem neudělal chybu. Hodně jsem postrádal rodinu, která za mnou byla tak dvakrát do roka. Nakonec byla právě ona jedním z důležitých důvodů mého návratu. Ale nelituji času v Číně, byla to dobrá životní zkušenost,“ uzavírá a užívá si fotbalu v druholigovém Middlesbrough.

Reklama
1 komentář

1 komentář

  1. Jakub

    13.3.2019 na 13:38

    máte hrozně zkosenou kurzívu!

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Reklama
Reklama

RUIK © 2017-2019