Spojte se s námi


Bojové sporty

Pokrytec Chimaev? Mluvil o míru, ale v rohu mu stáli synové válečného zločince a diktátora, jehož veřejně poprosil o povolení bojovat za Palestinu

Khamzat Chimaev za sebou má největší zápas v kariéře a zvládl jej vítězně. Poté, co porazil Kamaru Usmana na body, se pustil ještě v kleci do pozápasové řeči. Tím, co řekl v angličtině, dojal svět. To, co řekl ve své rodné mluvě, v daný moment celý svět přehlížel. Nyní se však jeho slova v médiích řeší víc a víc.

Publikováno

dne

Khamzat Chimaev za sebou má největší zápas v kariéře a zvládl jej vítězně. Poté, co porazil Kamaru Usmana na body, se pustil ještě v kleci do pozápasové řeči. Tím, co řekl v angličtině, dojal svět. To, co řekl ve své rodné mluvě, v daný moment celý svět přehlížel. Nyní se však jeho slova v médiích řeší víc a víc.

Patří mezi největší hvězdy v UFC, má ohromný potenciál, jenže také je pro organizaci dost problémový. Důvod je prostý. Nemá švédský pas, má ruské občanství a v současné situaci, kdy Rusko útočí na Ukrajinu, je problém se dostat na půdu Spojených států americkým.

Jenže háček je také v tom, že Khamzat Chimaev má až příliš blízký vztah s čečenským diktátorem Ramzanem Kadyrovem, který je sankciován kvůli válečným zločinům. Právě ruská agrese na Ukrajina celosvětové reakce na ni jsou důvodem, proč opustil Švédsko.

Nyní navíc zuří konflikt mezi Izraelem a Palestinou a na sociálních sítích přirovnal izraelského premiéra k Adolfu Hitlerovi. V muslimském světě se dočkal velké podpory, ten zbytek nechápavě kroutil hlavou.

V Abú Dhabí však byl kvůli tomu, aby ukázal své sportovní kvality. Porazil Kamaru Usmana a třebaže jeho výkon na galavečeru UFC 294 nebyl úplně nejvíce suverénní, zaslouží si uznání. Alespoň ze sportovního pohledu. Dvě kola navíc bojoval se zlomenou rukou.

Po zápase Chimaev dojal svět svým vyjádřením v kleci. Alespoň tím v angličtině. Ten zbytek v jeho rodném jazyce nikdo zase tolik neřešil, než si jej začala všímat ruská média a posléze i ta západní.

Potížista Chimaev chce jít do války?

V anglickém vyjádření čečenského rodáka nebylo nic špatně. Naopak. Promluvil o tom, že se v zápase necítil dobře kvůli tomu, co se děje na světě. Odsoudil války a zejména zabíjení dětí. O to více je ale nepochopitelný jeho vztah s Kadyrovem, který má na svědomí mnoho nevinných životů, i těch dětských.

Khamzat Chimaev šel navíc do klece v Abú Dhabí za doprovodu Kadyrovových synů, které měl v rohu, což je opět velice pokrytecké. Ve svém rodném jazyce navíc čečenského diktátora poprosil, aby mu dal zbraň a svolení jít bojovat za Palestinu.

„Náš vůdce, kéž je ti Bůh nakloněn. S tvou podporou pro mě není problém bojovat v oktagonu. Pokud mi dáš volení, přísahám, že půjdu jako první i do boje za Palestinu. Prosím, dej mi zbraň a povol mi jít bojovat,“ vyjádřil se Chimaev dle serveru The Press United. Slova bojovníka převzala i RT, tedy ruský kanál.

Začíná to vypadat, že se Chimaev stále hledá. V minulosti totiž utekl právě před Kadyrovovým režimem do Švédska a rozhodně se nechoval jako typický muslim ve světě MMA. Dagestánci k němu byli hodně kritičtí.

Jenže nyní Švédsko opustil, přijal sportovní občanství Spojených arabských emirátů a teď by rád bojoval za Palestinu, přičemž má blízké vztahy s čečenským válečným zločincem.

Co bude s kariérou talentovaného bojovníka dál?

Zdroj: UFC

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.