Spojte se s námi


Cyklistika

Pogačar bude mít letos napilno. Čeká ho Giro d’Italia, Tour de France, olympiáda i světový šampionát

Dvojnásobný vítěz Tour de France Tadej Pogačar před koncem uplynulého roku představil své závodní plány pro příští sezónu. Slovinská sportovní superstar překvapivě míří hned na dvě cyklistické Grand Tour.

Publikováno

dne

Dvojnásobný vítěz Tour de France Tadej Pogačar před koncem uplynulého roku představil své závodní plány pro příští sezónu. Slovinská sportovní superstar překvapivě míří hned na dvě cyklistické Grand Tour.

Pětadvacetiletý jezdec UAE Team Emirates se v květnu poprvé v kariéře postaví na start Giro d’Italia. Netají se tím, že o účasti na třítýdenním etapovém závodu po Itálii dlouho sní.

Vždycky jsem chtěl jet Giro. Patří k mým nejoblíbenějším závodům, protože je to blízko Slovinska. Jako děti jsme Giro rádi sledovali a jezdili fandit na etapy,“ řekl Pogačar na setkání s novináři během tréninkového kempu ve Španělsku.

Téměř měsíc po konci Gira, kde bude Slovinec cílit na nejvyšší umístění v celkovém pořadí, pak startuje 111. ročník nejslavnějšího cyklistického závodu světa. A ani svou pátou účast na Tour de France si Pogačar nechce nechat ujít.

Už nejsem tak moc mladý, myslím, že mohu jet dvě Grand Tour. Asi bych to zvládl i dřív, ale teď je v mé kariéře vhodný čas na novou výzvu,“ uvedl Pogačar.

Pogačar v boji o duhový dres

Další stěžejní bod v Pogačarově kalendáři představuje cyklistické klání pod pěti kruhy. O tom, do kterých závodů vstoupí, však rozhodne až národní nominace.

Zatímco místo v silničním závodě má bronzový medailista z posledních her víceméně jisté, do časovky, která se koná jen 6 dní po finále Tour de France, může Slovinsko vyslat pouze jednoho jezdce. O účast navíc bude mít zájem i další hvězdný Slovinec a olympijský vítěz časovky z Tokia Primož Roglič.

Po hrách v Paříži se Pogačar zúčastní kanadských závodů WorldTour a následně se zaměří na zářijový světový šampionát ve Švýcarsku. Silniční závod v Curychu se vyznačuje kopcovitou tratí a svědčí výbušnějším jezdcům, mezi které vítěz závodů ve Flandrech, Lutychu a Lombardii rozhodně patří.

Mistrovství světa je určitě jedním z hlavních cílů pro rok 2024,“ prozradil Slovinec. Sezónu zakončí závodem Kolem Lombardie, kam se po třech vítězstvích vrátí bojovat o čtvrtý titul v řadě.

Jarní klasiky jako příprava na Giro

Nabitý program ovlivní Pogačarovu účast na tzv. jednorázovkách v první části roku 2024. V jeho kalendáři jarních klasik figuruje pouze Strade Bianche, kde zvítězil v roce 2022, a monument Milán – San Remo. Tam naposledy obsadil čtvrté místo.

Závod Kolem Flander, který v loňském roce fenomenálním způsobem ovládl před Nizozemcem Van der Poelem, Pogačar vynechá. Stejně tak nebude obhajovat prvenství na Amstel Gold Race a Valonském šípu.

Zdroj: Global Cycling Network, CyclingNews

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.