Spojte se s námi


Golf

Podle šéfa LIV může za současnou golfovou válku PGA. Chtěli jsme jednat, říká Norman

Napětí mezi tradiční PGA Tour a nově vzniklou LIV Golf Tour nadále intenzivně roste. Podle šéfa nového projektu Grega Normana, ke kterému přecházejí i největší světová golfová esa, může za současný napjatý stav především vedení PGA.

Publikováno

dne

Napětí mezi tradiční PGA Tour a nově vzniklou LIV Golf Tour nadále intenzivně roste. Podle šéfa nového projektu Grega Normana, ke kterému přecházejí i největší světová golfová esa, může za současný napjatý stav především vedení PGA, které od začátku odmítá jakékoliv diskuse. Ve sloučení obou organizací však nadále věří.

Někdejší australský golfový fenomén Greg Norman je nadále terčem silné kritiky vůči nově vzniklé soutěži LIV Golf Series. Americká média to nazývají golfovou občanskou válkou.

Přitom je šéf LIV Golf přesvědčený, že šlo této situaci dopředu zabránit: „Kdyby komisař PGA Tour Jay Monahan měl tu slušnost, aby přijal naše žádosti o schůzky hned od začátku, nic z toho by se dnes nemuselo dít,” řekl Norman v nedávnem rozhovoru pro Palm Beach Post.

Od začátku prý vedení PGA vyzývali k diskusím, ale veškeré dveře pro jednání byla od začátku zavřené. Sám věří tomu, že golf v Americe i v Evropě by dnes byl na tom mnohem lépe.

Vznik konkurenční soutěže bere někdejší světová jednička jako důležitý krok, který posune světový golf kupředu: „PGA usnula na vavřínech a myslela si, že jsou jedinou organizací. Že jsou monopolisty a mohou hru ovládat,” pokračoval Norman, který přiznal, že se první myšlenkou o konkurenční soutěži zabýval už v roce 1994.

Silný odpor PGA Tour odmítá, stejně jako jejich stížnosti, že je LIV Golf Tour financována z veřejných peněz Saúdské Arábie: „Sám jsem byl v Saúdské Arábii, stavěl jsem golfová hřiště, byl jsem součástí vnitřní změny v jejich kultuře do určité míry, protože golf představuje sílu dobra na globální bázi,” vysvětlil svůj postoj.

Silné kritice se diví i proto, že údajně i PGA Tour má 23 sponzorů, kteří obchodují se Saúdskou Arábií ve výši 40 miliard dolarů. Proto na adresu PGA dodává: „Jen buďte pravdiví sami k sobě, když šíříte takovéto názory.”

Neudělali jsme nic jiného, než že jsme dali dohromady obchodní model a dali nezávislým dodavatelům právo vydělávat si na živobytí něčím jiným, stejně jako být stále členem PGA Tour,” říká. Podle něj je stále reálné, aby PGA Tour a LIV Golf Tour spolu v budoucnu spolupracovali a posunuli světový golf na vyšší úroveň.

V tuto chvíli sedí Greg Norman se svým týmem ve 14. patře v kanceláři ve výškové budově v centru West Palm Beach s výhledem na Atlantický oceán. Hned vedle roste nové sídlo LIV, které má pojmout až 216 zaměstnanců.

Zdroj: LIV Golf, Palm Beach Post

Reklama

Golf

Proti LIV Golf míří do boje i Tiger Woods. Hráči PGA hrozí bojkotem majorů. V dalším roce si ale mohou vydělat víc

Teď už si nelze nic nalhávat. Po odšpuntování soudních sporů panuje mezi PGA Tour a LIV Golf otevřená válka. Vážnost celé situace podtrhuje fakt, že do Delaware na BMW Championship zamířil i Tiger Woods.

Publikováno

dne

Teď už si nelze nic nalhávat. Po odšpuntování soudních sporů panuje mezi PGA Tour a LIV Golf otevřená válka. Vážnost celé situace podtrhuje fakt, že do Delaware na BMW Championship zamířil i Tiger Woods. Ne proto, aby hrál golf, ale proto, aby se zapojil do vážných diskusí kolem nově vzniklé konkurenční LIV Golf Series, dotovanou ze saúdskoarabských veřejných zdrojů.

Když před začátkem prvního turnaje play-off FedEx Cupu PGA Tour vyhrála soudní spor, aby hráči působící v LIV Golf Invitation nemohli v Mephisu startovat, řekl komisař PGA Jay Monahan, že se konečně můžou všichni soustředit na vrchol sezony. Přesto je kolem úprku hráčů ke konkurenční soutěži stále velmi živo.

PGA Tour naplánovala během turnaje BMW Championship setkání zhruba dvacítky nejlepších hráčů světového žebříčku, aby prodiskutovali následující kroky. Na tomto setkání se má objevit i legenda tohoto sportu Tiger Woods.

Setkání má podle zdrojů ESPN zahrnovat pouze hráče, kteří se nenechali zlákat štědrými nabídkami LIV Golf. Konat se má už tuto středu, přibližně v době, kdy se Jay Monahan chystá promluvit k hráčům. V zákulisí se dokonce spekuluje, že současná situace by mohla stát Monahana místo.

Mezi horká témata má patřit i návrh, aby současní hráči PGA Tour bojkotovali major turnaje, do kterých přeběhlíci k LIV Golf zasáhnou. Všichni hráči, kteří podepsali tučné smlouvy u LIV Golf a zasáhli do jeho turnaje, zatímco se ve stejný termín konal také turnaj PGA Tour, byli americkým podnikem distancováni na dobu neurčitou.

Nemohou tak hrát klasické turnaje na okruhu PGA Tour, čímž se v budoucích měsících (ale spíš letech) budou zabývat soudy. Mohou ale podle současných regulí startovat na major turnajích, jako je například Masters nebo The Open.

Tohle si však řada profesionálů, která zůstala věrná PGA Tour nepřeje. Jedním z velkých kritiků těchto hříšníků je taky právě Tiger Woods. Naposledy LIV Golf a jejího šéfa Greta Normana veřejně odsoudil na nedávnem 150. ročníku The Open, kterého se sám zúčastnil.

Podle Woodse není projekt dotovaný penězi ze Saúdské Arábie v nejlepším zájmu golfu, jako hry takové. Odliv hráčů ke konkurenci značně oslabuje startovní pole PGA Tour, která musí současnou situaci řešit.

Na druhou stranu, vzniklá konkurence by mohla přinést do PGA Tour i pozitivní efekt. Už teď se play-off FedEx Cupu hraje s rekordní finanční dotací, která byla nedávno navýšena. Vítěz celé sezony inkasuje 18 milionů amerických dolarů.

Navíc se mluví nahlas o variantě, kdy by měl od roku 2023 každý hráč na PGA Tour garantovaný minimální výdělek 500 tisíc amerických dolarů. Jednalo by se o jakousi zálohu, která by byla následně odečtena od vyhraných peněz z turnajů.

Zastánci LIV Golf tvrdí, že PGA Tour se veze už 20 let na vlně bez inovací a plánované budoucnosti. Za to, že vznikl prostor na trhu, si údajně PGA Tour může svým přístupem sama. Bude zajímavé sledovat, k čemu dojdou hráči na plánované diskusi.

Zdroje: PGA Tour, LIV Golf

Pokračovat ve čtení

Golf

Pastrňák vyměnil hokejovou hůl za golfovou a opět pálil přesně! Takhle bavil obecenstvo při exhibici na Vltavě

Hvězdný útočník David Pastrňák se v úterý odpoledne zúčastnil exhibiční golfové akce v rámci Czech Masters 2022. Kompozitovou hůl, se kterou sází brankářům v NHL jeden gól za druhým, vyměnil tentokrát za golfovou. I tak ukázal, že je rozený střelec. Na poměry golfového amatéra si vedl velmi dobře.

Publikováno

dne

Hvězdný útočník David Pastrňák se v úterý odpoledne zúčastnil exhibiční golfové akce v rámci Czech Masters 2022. Kompozitovou hůl, se kterou sází brankářům v NHL jeden gól za druhým, vyměnil tentokrát za golfovou. I tak ukázal, že je rozený střelec. Na poměry golfového amatéra si vedl velmi dobře.

Na hřišti Albatross Golf Resort poblíž Berouna proběhne tento týden už tradiční golfový turnaj D+D Real Czech Masters, který je součástí okruhu PGA European Tour.

Součástí doprovodného programu bývá před turnajem exhibice v centru Prahy na Vltavě, kde se snaží hvězdní hráči, ale i čestní hosté zasáhnout zhruba 12 metrů vzdálenou jamku na plovoucím pontonu, který simuluje green. Přesně této akce se letos zúčastnil taky David Pastrňák.

Český hokejový útočník hrající v NHL za Boston Bruins ukázal, že mu golfová hůl rozhodně není cizí. V rámci skupinového turnaje dostal dva pokusy, hned ten první málem skončil v jamce. Vlastně skončil, ale k jeho smůle se odrazil ven.

Nicméně i druhý úder by snesl poměrně přísné parametry, když skončil nějakých 30 centimetrů od jamky. Do svého “Pasta týmu” nakonec získal pět bodů, ten skončil nakonec na děleném třetím místě.

Moc se mi tu líbí. Nikdy jsem nebyl součástí takové akce. Bylo hezké takhle čipovat na vodu a jsem rád, že jsem to aspoň jednou trefil,” řekla hokejová superstar v úterý odpoledne na břehu Vltavy pro TV Nova.

Šestadvacetiletý bronzový medailista z posledního mistrovství světa ve Finsku se aktuálně kondičně připravuje na novou sezonu. Smlouvu u Bostonu má ještě na další sezonu, v brzké době tak bude nejspíš řešit i svou budoucnost.

Na to ale podle jeho slov zatím tolik nemyslí. Úkolem číslo jedna je být na start další sezóny stoprocentně připraven.

Zdroj: D+D Real Czech Masters, TV Nova

Pokračovat ve čtení

Golf

BMW Championship: Preview a tipy na sázení

Sezona americké PGA Tour pomalu chvátá do cílové zatáčky, do korunovace krále FedEx Cupu pro rok 2022 zbývají odehrát poslední dva turnaje. Tradiční podnik BMW Championship bude hostit hřiště Wilmington Country Club v Delaware. My se dnes podíváme, kdo by mohl prestižní golfovou podívanou vyhrát.

Publikováno

dne

Sezona americké PGA Tour pomalu chvátá do cílové zatáčky, do korunovace krále FedEx Cupu pro rok 2022 zbývají odehrát poslední dva turnaje. Tradiční podnik BMW Championship bude hostit hřiště Wilmington Country Club v Delaware. My se dnes podíváme, kdo by mohl prestižní golfovou podívanou vyhrát.

Po turnaji z minulého týdne St. Jude Championship v Mephisu postoupilo do druhého, ze tří podniků v rámci play-off FedEx Cupu, sedmdesát nejlepších hráčů. Wilmington Country Clubu v Delaware bude tuto událost hostit vůbec poprvé.

Na čele tabulky FedEx Cupu se vyhřívá vítěz prvního vyřazovacího turnaje z minulého týdne Will Zalatoris. V závěsu za ním mu dýchá na záda světová jednička Scottie Scheffler, kterému se vystoupení v Memphisu ale vůbec nepovedlo.

Třetí místo okupuje Australan Cameron Smith, který je však nucen ze zdravotních důvodů BMW Championship vynechat. Podle posledních zpráv by ale měl být připravený na závěrečný turnaj Tour Championship v následujícím týdnu.

Podle sázkových kanceláří je největší favorit na vítězství v BMW Championship irský golfista Rory McIlroy, na kterého si můžete vsadit v kurzu 11-1. Na posledním turnaji v Memphisu sice vyhořel, ale málokdy se mu podaří zkazit dva po sobě jdoucí turnaje. Navíc se během aktuálního ročníku potýká převážně s velmi dobrou formou.

McIlroy se po minulém týdnu vzpamatovává z nezdařeného cutu, což je faktor, který jistě ovlivnil mnoho názorů. Ani zdaleka mě to ale neodradilo, protože čtyřnásobný vítěz majoru za poslední dva a půl roku promeškal jen pět cutů a pokaždé se silně odrazil ode dna,” píše golfový analytik Andy Lack na webu Golf.com.

Nevěříte Rorymu k celkovému vítězství na BMW Championship, ale věříte, že by mohl skončit na předních pozicích? Při sázce do 10. místa si obohatíte tiket o kurz 1.90. Pokud věříte, že skončí v TOP 5, je sázka v kurzu 3.20 ideální volbou.

Žhavých kandidátů na zisk titulu z druhého podniku FedEx Cupu je ale víc. Hned sedm hráčů se vlezlo do kurzu 17-1, prakticky kdokoliv z nich může v neděli rapidně zvýšit své šance na zisk trofeje pro nejlepšího hráče sezony.

KURZY NA VÍTĚZE BMW CHAMPIONSHIP 2022

Rory McIlroy     11-1
Jon Rahm     13-1
Parick Cantlay     15-1
Tony Finau     15-1
Matthew Fitzpatrick     17-1
Scottie Scheffler     17-1
Will Zalatoris     17-1

BMW Championship začíná již tento čtvrtek. V kombinaci s tenisem ho mohou čeští fanoušci sledovat na programu Eurosport 2.

Zdroj: PGA Tour, golf.com, Tipsport

Pokračovat ve čtení

Oblíbené