Spojte se s námi


Golf

Podle šéfa LIV může za současnou golfovou válku PGA. Chtěli jsme jednat, říká Norman

Napětí mezi tradiční PGA Tour a nově vzniklou LIV Golf Tour nadále intenzivně roste. Podle šéfa nového projektu Grega Normana, ke kterému přecházejí i největší světová golfová esa, může za současný napjatý stav především vedení PGA.

Publikováno

dne

Napětí mezi tradiční PGA Tour a nově vzniklou LIV Golf Tour nadále intenzivně roste. Podle šéfa nového projektu Grega Normana, ke kterému přecházejí i největší světová golfová esa, může za současný napjatý stav především vedení PGA, které od začátku odmítá jakékoliv diskuse. Ve sloučení obou organizací však nadále věří.

Někdejší australský golfový fenomén Greg Norman je nadále terčem silné kritiky vůči nově vzniklé soutěži LIV Golf Series. Americká média to nazývají golfovou občanskou válkou.

Přitom je šéf LIV Golf přesvědčený, že šlo této situaci dopředu zabránit: „Kdyby komisař PGA Tour Jay Monahan měl tu slušnost, aby přijal naše žádosti o schůzky hned od začátku, nic z toho by se dnes nemuselo dít,” řekl Norman v nedávnem rozhovoru pro Palm Beach Post.

Od začátku prý vedení PGA vyzývali k diskusím, ale veškeré dveře pro jednání byla od začátku zavřené. Sám věří tomu, že golf v Americe i v Evropě by dnes byl na tom mnohem lépe.

Vznik konkurenční soutěže bere někdejší světová jednička jako důležitý krok, který posune světový golf kupředu: „PGA usnula na vavřínech a myslela si, že jsou jedinou organizací. Že jsou monopolisty a mohou hru ovládat,” pokračoval Norman, který přiznal, že se první myšlenkou o konkurenční soutěži zabýval už v roce 1994.

Silný odpor PGA Tour odmítá, stejně jako jejich stížnosti, že je LIV Golf Tour financována z veřejných peněz Saúdské Arábie: „Sám jsem byl v Saúdské Arábii, stavěl jsem golfová hřiště, byl jsem součástí vnitřní změny v jejich kultuře do určité míry, protože golf představuje sílu dobra na globální bázi,” vysvětlil svůj postoj.

Silné kritice se diví i proto, že údajně i PGA Tour má 23 sponzorů, kteří obchodují se Saúdskou Arábií ve výši 40 miliard dolarů. Proto na adresu PGA dodává: „Jen buďte pravdiví sami k sobě, když šíříte takovéto názory.”

Neudělali jsme nic jiného, než že jsme dali dohromady obchodní model a dali nezávislým dodavatelům právo vydělávat si na živobytí něčím jiným, stejně jako být stále členem PGA Tour,” říká. Podle něj je stále reálné, aby PGA Tour a LIV Golf Tour spolu v budoucnu spolupracovali a posunuli světový golf na vyšší úroveň.

V tuto chvíli sedí Greg Norman se svým týmem ve 14. patře v kanceláři ve výškové budově v centru West Palm Beach s výhledem na Atlantický oceán. Hned vedle roste nové sídlo LIV, které má pojmout až 216 zaměstnanců.

Zdroj: LIV Golf, Palm Beach Post

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.