Spojte se s námi


Bojové sporty

Pešta poslal svým fanouškům po konci v PFL vzkaz: Byl jsem si vědom rizika a rozhodl jsem se, že i tak do toho půjdu, řekl

Viktor Pešta padl i ve druhém zápase v PFL a tato sezona pro něj tak končí. Pás šampiona a výhru milionu dolarů tak musí oželet. Bývalý šampion organizace Oktagon nyní poslal vzkaz svým fanouškům.

Publikováno

dne

Viktor Pešta padl i ve druhém zápase v PFL a tato sezona pro něj tak končí. Pás šampiona a výhru milionu dolarů tak musí oželet. Bývalý šampion organizace Oktagon nyní poslal vzkaz svým fanouškům.

Viktor Pešta si v americké organizaci PFL moc nezazápasil. V obou zápasech padl v prvním kole a tato sezona pro něj skončila opravdu brzy.

Český zápasník, který byl v prvním duelu ukončen na tvrdé KO, nyní promluvil ke svým fanouškům a vysvětlil, proč do zápasu šel tak brzy.

„Tímto pro mě letošní sezóna v PFL bohužel končí. Ze všech stran slyším, že jsem se vrátil moc brzo a že jsem si měl nechat víc času na zotavení. Možná. Taky to pro mě nebyla lehká volba, ale jít do zápasu pro mě byla jediná šance jak se udržet v turnaji.

Byl jsem si vědom rizika a rozhodl jsem se, že i tak do toho půjdu. Bohužel to dopadlo, jak to dopadlo. Co bude dál zatím nevím, ale určitě si teď dám nějakou dobu pauzu. Děkuju všem, co mě podporujou,“ napsal na svůj Instagram.

Nyní je tedy otázkou, co dál. Pešta má několik možností, od zahraničních až po ty české, kde jsou možné pouze dvě organizace, a to Oktagon a RFA.

I kvůli financím je pravděpodobnější RFA, se kterou se Pešta před příchodem do PFL bavil, ještě reálnější je ale zahraniční cesta.

Zdroj: Viktor Pešta Instagram

Reklama

Bojové sporty

Cormier se přiznal k podvodu: Při vážení se držel ručníku, díky čemuž mohl obhájit titul šampiona UFC

Třiačtyřicetiletý Daniel Cormier je legendou MMA. V kariéře jej porazili pouze dva soupeři, ovšem jednou udělal něco, co jeho pověst narušilo. Když poprvé nenavážil, podruhé chytil rukama ručník a tím se odlehčil. Nyní se k podvodu při uvedení do Síně slávy přiznal.

Publikováno

dne

Třiačtyřicetiletý Daniel Cormier je legendou MMA. V kariéře jej porazili pouze dva soupeři, ovšem jednou udělal něco, co jeho pověst narušilo. Když poprvé nenavážil, podruhé chytil rukama ručník a tím se odlehčil. Nyní se k podvodu při uvedení do Síně slávy přiznal.

Daniel Cormier patří mezi nejlepší zápasníky UFC všech dob. Dnes již třiačtyřicetiletý bojovník se skóre 22:3 byl uveden do Síně slávy UFC.

Na slavnostní ceremonii se ale přiznal k něčemu, o čemž se sice vědělo, nicméně on sám se k tomu dosud nepřiznal.

„Musím se vám k něčemu přiznat. Mám totiž pocit, že právě teď je ta správná chvíle být naprosto transparentní. Myslím, že jsem tenkrát v Buffalu chytil ručník do rukou,“ řekl.

O čem je řeč? Na vážení před turnajem UFC 210 při prvním pokusu nenavážil, dvě minuty poté ale již ano. Jak je to možné? Při druhém pokusu se totiž přidržoval ručníku.

To váhu mírně snížilo a Cormier se již vešel do limitu a mohl bojovat o titul. Anthony Johnsona udolal ve druhém kole a stal se opět šampionem.

Svému soupeři se na ceremonii omluvil, ovšem na výsledku to již nic nemění. Cormier si v tu dobu zřejmě nechtěl přiznat že podváděl a měl velkou radost z toho, že mohl zápasit.

Zdroj: MMA Shorties, Kaocko.cz

Pokračovat ve čtení

Bojové sporty

TOP 10 MMA zápasnic světa! Krása snoubená s agresivitou

Publikováno

dne

V článku si představíme jedny z nejkrásnějších zápasnic smíšených bojových umění. Užijte si výběr TOP 10 dívek, které snoubily svou přitažlivost s agresivitou potřebnou k tomuto sportu.

MMA patří mezi jedny z nejnáročnějších sportů, ať už se jedná o krvavé bitvy či náročnou přípravu. O to víc překvapující je fakt, že se tomuto sportu věnují i zástupkyně křehkého pohlaví.

I když v tomto případě se moc o křehkosti mluvit nedá. Zápasnice ve světě smíšených bojových umění jsou pěkně tvrdé. To ale určitě neubírá na jejich atraktivitě. Podívejme se společně na žebříček těch nejkrásnějších MMA bojovnic světa!

10. místo – Amanda Ribas

Amanda Ribas si získala srdce MMA komunity v roce 2020 poté, co porazila Paige VanZant v prvním kole na UFC 251.

Nyní známá pro svou temperamentní osobnost, Ribas je legitimní hrozbou titulu v muší váze. Brazilka má skóre 10-1 se sedmi ukončeními a má černý pás v brazilském Jiu-Jitsu i v judu.

Její otec, Marcelo Ribas, je instruktor jiu-jitsu, Muay Thai a juda. Kvůli tomu Ribas trénovala bojová umění po většinu svého života.

„Narodila jsem se na žíněnce, byly doby, kdy jsem přestala trénovat jiu-jitsu a můj otec chtěl zemřít,“ řekla Ribas dle serveru MMA Guru.

9. místo – Joanna Jedrzejczyk

Legenda slámové váhy Joanna Jedrzejczyk byla ještě nedávno jednou z nejlepších bojovnic světa.

Začala trénovat Muay Thai, když jí bylo 16 let, nakonec soutěžila v národních turnajích a profesionálních zápasech. Než se Jedrzejczyk začala věnovat MMA, vyhrála ve své 10leté kariéře v Muay Thai a kickboxu více než 60 zápasů.

Polská umělkyně smíšených bojových umění vyhrála v roce 2015 pás šampionky UFC ve slámové váze a jednostranně porazila Carlu Esparzu. Tento pás obhajovala pětkrát za sebou, než prohrála s Rose Namajunas na UFC 217 v její první profesionální prohře v MMA.

V roce 2020 se Jedrzejczyk nesmazatelně zapsala do historie nejen ženského MMA, když předvedla krvavou válku s Zhang Weili. S tou si střihla odvetu na UFC 275, kde se stal šampionem UFC Jiří Procházka. Po další prohře Polka skončila s aktivní kariérou profesionální zápasnice.

8. místo – Rachael Ostovich

Havajská muší váha Rachael Ostovich si odbyla svůj profesionální debut v lednu 2014, který prohrála na TKO ve 2. kole.

Navzdory této počáteční ztrátě Ostovich pokračovala v boji a nakonec získala místo na The Ultimate Fighter 26. Svůj úvodní boj na akci vyhrála pomocí „armbaru“, ale ve čtvrtfinále prohrála jednomyslně na body, což vedlo k jejímu vyřazení.

Po show byla Ostovich podepsána do UFC, kde má bilanci dvou proher. Ostovich měla na začátku roku 2020 pozitivní test na Ostarine kvůli doplňku stravy a následně jí byla na osm měsíců pozastavena činnost ze strany USADA. 

7. místo – Tracy Cortez

Tracy Cortez se začala zajímat o MMA v pouhých 14 letech poté, co viděla, jak její starší bratr Jose porazil veterána UFC Drewa Ficketta. Brzy po boji přivedl Jose Tracy do své tréninkové tělocvičny ve Phoenixu, kde ji okamžitě postavil do ringu s profesionální boxerkou.

„Dostala jsem na prdel,“ řekla Cortez později. Ale to ji neodradilo. Dnes je členkou soupisky UFC a může se pochlubit působivou bilancí 7-1.

V pouhých 26 letech a pouhých 8 profesionálních zápasech je Tracy Cortez ve své MMA kariéře stále velmi mladá. Mimo klec zatím moc příležitostí nedostala, ale její ohromující vzhled a nadějný talent pro bojová umění z ní činí potenciální hvězdu na vzestupu.

6. místo – Gina Carano

Ačkoli nikdy nebojovala v UFC, Gina „Crush“ Carano je tak krásná bojovnice, že nesmí v tomto žebříčku chybět. Carano začala svou kariéru v bojových sportech v Muay Thai a před přechodem na MMA v roce 2006 nashromáždila působivý rekord 12-1-1.

V MMA měla bilanci 7-0, než se postavila slavné Cris Cyborg v prvním vysoce sledovaném ženském MMA zápase v roce 2009. Nakonec byla poražena, což ji přimělo ukončit kariéru.

Konec její MMA kariéry zažehl pro Carano zcela novou cestu. Její vzhled a zkušenosti s bojovými uměními ji připravily na hlavní kariéru herečky. Od svého odchodu do důchodu se Carano objevila ve filmech Fast & Furious 6 , Deadpool a Star Wars: The Mandalorian.

5. místo – Alexa Grasso

Mexická slámová váha Alexa Grasso vypadá příliš mile na to, aby někomu ublížila. Jejích 14 profesionálních výher v MMA ale říká něco jiného.

27letá bojovnice začala svou kariéru ve smíšených bojových uměních v roce 2012, kdy po působivé bilanci 8-0 v roce 2016 podepsala smlouvu s UFC.

I v nejvyšší lize světa si nevede vůbec zle. Její rekord šesti vítězství a třech proher hovoří sám za sebe. V poslední době se přesunula do muší váhy, kde jí patří pátá příčka divize.

4. místo – Michelle Waterson

Dívka s přezdívkou „The Karate Hottie“ se ve skutečnosti věnovala modelingu, než v roce 2007 drasticky změnila svou kariéru.

Celoživotní sportovkyně začala trénovat karate v 10 letech, kde získala černý pás. Waterson o sobě dala vědět v roce 2007, když se objevila v reality show Fight Girls, která následovala kariéru kickboxerů, kteří se snažili vyhrát mistrovství světa.

Poté, co Waterson nasbírala v MMA bilanci 14-3, v roce 2015 přestoupila do slavné UFC. V té drží rekord šesti výher a pěti porážek. Waterson se i přes svou MMA kariéru stále věnuje modelingu a objevuje se díky svému vzhledu v mnoha televizních pořadech.

3. místo – Miesha Tate

Nenechte se zmást jejím vzhledem! Miesha „Cupcake“ Tate je jednou z nejtvrdších žen, které kdy vstoupily do oktagonu. Bývalá šampionka bantamové váhy UFC a Strikeforce má za sebou úžasnou MMA kariéru uvnitř i vně klece. 

Láska ke grapplingu ji inspirovala k tomu, aby v roce 2007 začala svou MMA kariéru. Tate vyhrála opasek šampionky UFC v bantamové váze v roce 2016, když porazila Holly Holm. Později toho roku o pás přišla s Amandou Nunes a v listopadu odešla po další prohře do bojového důchodu.

V roce 2021 ale ohlásila svůj návrat a znovu vyhlašuje boj o nejvyšší příčky UFC. Dnes je Miesha Tate navíc viceprezidentkou ONE Championship v Singapuru, kde žije se svou rodinou.

2. místo – Mackenzie Dern

Brazilské eso v Jiu-Jitsu Mackenzie Dern je jednou z nejvíce atraktivních grapplerek všech dob. Má více než 20 zlatých medailí v mezinárodních soutěžích BJJ a debutovala v MMA až v roce 2016.

Dern začala trénovat BJJ ve 3 letech se svým otcem a nevlastní matkou, kteří jsou také oba s černými pásy. Brazilská Američanka získala svůj vlastní černý pás v pouhých 19 letech, což dokazuje její odborné znalosti ve sportu.

Dostala se do UFC v roce 2018, kde má impozantní bilanci sedmi vítězství a dvou proher. V největší světové MMA organizaci jí patří čtvrtá příčka divize slámové váhy. Její aktuální rekord v MMA je 12-2.

1. místo – Paige VanZant

Paige VanZant byla v jednu chvíli jednou z nejpopulárnějších bojovnic na soupisce UFC. Rodačka z Oregonu narazila na MMA tělocvičnu Kena Shamrocka, když jako teenager hledala taneční studio.

Začala trénovat box a jiu jitsu, nakonec se zúčastnila svého prvního amatérského zápasu ve věku 18 let. V roce 2013 UFC podepsalo VanZant, aby se stala součástí jejich nově vytvořené divize slámové váhy.

Vzhled a bojové schopnosti zápasnice jí vynesly mnoho příležitostí mimo klec. Pokračuje v modelingu pro značky jako Nike a vlastní mimořádně výnosné účty na Instagramu či Only Fans.

Od srpna 2020 jí UFC neprodloužilo smlouvu, boje se ale nevzdala. Momentálně okusila zápasy bez rukavic a střihla si i premiéru ve wrestlingu.

Zdroj: The MMA Guru

Pokračovat ve čtení

Bojové sporty

Změna plánů! Jake Paul se s Tommym Furym pravděpodobně neutká. YouTuber již hledá nového soupeře

Zápas Jakea Paula s Tommym Furym byl již jednou zrušený, nyní je pravděpodobné, že se to stane znovu. Britskému boxerovi totiž byla zamítnutá ESTA a nyní tak nemůže letět do USA. Americký YouTuber se tak rozhodl hledat jiného soupeře.

Publikováno

dne

Zápas Jakea Paula s Tommym Furym byl již jednou zrušený, nyní je pravděpodobné, že se to stane znovu. Britskému boxerovi totiž byla zamítnutá ESTA a nyní tak nemůže letět do USA. Americký YouTuber se tak rozhodl hledat jiného soupeře.

Zápas Jakea Paua4la s Tommym Furym byl oficiálně potvrzen a fanoušci věřili tomu, že tentokrát se již konečně uskuteční.

Ovšem pár dní poté je vše jinak. Fury se chtěl zúčastnit tiskové konference, na tu ale nepřiletěl. Důvod je prostý, Furymu byl let do USA zakázán.

„Společně s týmem jsem dnes dorazil na letiště, abych se mohl zúčastni tiskové konference, ale hned si mě tam vzali stranou a informovali mě, že moje ESTA byla zamítnutá, takže do USA letět nemohu,” vysvětlil Fury.

Paul mu poté odpověděl svým způsobem, a to že se Fury snaží zápasu vyhnout. Situace se nicméně po několika dnech stále nezměnila a Paulovi došla trpělivost.

“Kontaktovali jsme právníka Tysona Furyho, aby se oficiálně potvrdila sázka na milion dolarů, o které se mluvilo, ale bohužel se nám neozval zpátky. Nikdy jsem nevěřil jemu ani jeho bratrovi. Už jsem tedy instruoval můj tým, abychom se přesunuli na dalšího soupeře,” řekl Paul.

Vypadá to tedy na to, že bude zápas Paula s Furym opět zrušený. Americký YouTuber nicméně nemá o vyzyvatele nouzi, a tak by jej to nemělo příliš zdržet.

Zdroj: MMA Shorties

Pokračovat ve čtení

Oblíbené