Spojte se s námi


Bojové sporty

Pes vypuštěn, šampion nalákán do pasti a na trůn se vrací pravý král! Adesanya takto brutálně ukončil Pereiru

UFC 287 nabídlo jeden z největších titulových zápasů, které jsou v současnosti vůbec možné. Alex Pereira coby šampion v první obhajobě, Israel Adesanya nezvykle v roli vyzyvatele. Počtvrté proti sobě, poprvé však vyhrál Adesanya. A jak!

Publikováno

dne

UFC 287 nabídlo jeden z největších titulových zápasů, které jsou v současnosti vůbec možné. Alex Pereira coby šampion v první obhajobě, Israel Adesanya nezvykle v roli vyzyvatele. Počtvrté proti sobě, poprvé však vyhrál Adesanya. A jak!

Psal se listopad 2022. Israel Adesanya před sebou měl další titulovou obhajobu. Jenže mu čelil muž, který jej už v kariéře dokázal dvakrát porazit. Sice v kickboxu, nicméně před zápasem se to hodně omílalo.

Když přišel zápas, tahal celou dobu Alex Pereira za kratší konec provazu. Jenže v pátém kole si Adesanya zranil nohu, zhoršil se mu tak pohyb a pro Brazilce se stal snadným terčem. Ten vyhrál na TKO a připravil šampiona o pás.

Bylo jasné, že UFC má velký příběh, který může ždímat. Odveta byla domluvena velice rychle a v neděli 9. dubna k ní došlo. Adesanya přišel na veřejné vážení s obojkem na krku a s různými narážkami na film Utržený ze řetězu zmiňoval, že je pes, který čeká na to, až bude vypuštěn.

Na bývalého dominantního krále byl obří tlak. Hodně se řešilo, že jej Pereira už třikrát porazil. To se v hlavě musí projevit. Jenže když přišel zápas, tak Adesanya dostál svým slovům.

Adesanya brutálně vypnul Pereiru

První kolo bylo spíše oťukávací, v tom druhém se ale oba špičkoví bojovníci odhodlali k ostřejším výměnám a pro fanoušky v té době bývalého šampiona byla každá výměna infarktová. O síle Pereiry nelze pochybovat, každý jeho úder může znamenat konec.

Jenže Adesanya skvěle vracel, navíc udělal velice chytrou věc. Nalákal Pereiru na pletivo, nechal se několikrát trefit a když to vypadalo, že je v problémech, tak nekompromisně udeřil a svého soupeře nemilosrdně ukončil. Ve druhém kole.

Adesanya ukázal obrovskou psychickou odolnost a šlo znát, že se mu po výhře obrovsky ulevilo. Až tak, že si oslavu užíval možná až nesportovním způsobem, když svými gesty napodoboval lovce Pereiru. Zatímco ten ležel na zemi, tak Adesanya do něj imaginárně napálil několik šípů z luku.

Každopádně velká výhra a důkaz, že podceňovat Adesanyu se nikdy nevyplácí. Ukázal, proč byl favorit a předvedl fantastický výkon.

Zdroj: UFC, Twitter

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.