Spojte se s námi


Bowling

Perfect game českého hráče a další zajímavá umístění. Evropská bowlingová tour pokračovala turnajem ve Francii

Český bowling se po pár týdnech znovu vydal na měření sil v rámci evropské bowlingové tour. Kvartet ve složení Anna Petáková, Jan Macek, Jaroslav Lorenc a Lukáš Jelínek vyrazil do francouzského Wittelsheimu na hernu, na které junioři vybojovali dva cenné kovy na letošním ME hráčů do 18 let.

Publikováno

dne

Český bowling se po pár týdnech znovu vydal na měření sil v rámci evropské bowlingové tour. Kvartet ve složení Anna Petáková, Jan Macek, Jaroslav Lorenc a Lukáš Jelínek vyrazil do francouzského Wittelsheimu na hernu, na které junioři vybojovali dva cenné kovy na letošním ME hráčů do 18 let. Turnaj vyhrál Angličan Dominic Barrett, který pravidelně soupeří v profesionální organizaci PBA.

Velmi dobře se ale dařilo i českým zástupcům. Kromě Anny Petákové všichni postoupili do Final stepu 1 určeného pro čtyřicet nejlepších bowlerů z kvalifikace. Hned v prvním finálovém kole se počet hráčů zmenšil na polovinu, což znamenalo konec pro Jaroslava Lorence. Ten sice naházel stejné množství bodů jako Ital Fanizza Pierfranco, ale prohrál rozhoz na dva framy (kola hry – pozn. red.) a skončil jednadvacátý.

Dále tak pokračovali už pouze Jelínek a Macek. Právě druhý jmenovaný si ještě z kvalifikace odnesl velmi pěkný úspěch v podobě Perfect game. Dvanácti striků (shození všech kuželek prvním hodem – pozn. red.) v řadě dosáhl hráč týmu Rigor Mortis ve druhé hře kvalifikace.

Zpět k finálovým bojům. Ve druhé fázi se ke dvaceti postupujícím přidala čtveřice z pátého až osmého místa kvalifikace. Stejně jako v první fázi postupovala polovina, tentokrát dvanáct bowlerů. Tam skončila účast pro hráče s perfect game a dále tak pokračoval pouze nejmladší člen výpravy.

Jelínkova cesta turnajem nakonec skončila ve Final stepu 3 mezi šestnácti nejlepšími. Tam dohrál také slovenský talent David Barak, oba mladí bowleři si tak připsali 800 eur v odměnách. Dále pokračovalo osm hráčů. Ti už o titul začali bojovat v pavouku.

Z něho vyšel jako vítěz zmiňovaný Angličan Barrett, který ve finále porazil domácího Maxima Duboise.

Bronzovou medaili získali Fin Thomas Käyhkö a Švéd William Berggren. Dalším turnajem bude pro české fanoušky mistrovství ČR dvojic, které se odehraje 15. a 16. října v Brně.

Zdroj: EBT

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.