Spojte se s námi


Motorsport

Parádní Velká cena USA: Úctyhodný výkon podal Márquez, čtvrtý závod sezóny přinesl nádherné souboje o pozice!

Čtvrtý podnik sezóny královské kubatury MotoGP přinesl více než atraktivní podívanou. Naprosto fenomenální výkon podal Marc Márquez, druhé vítězství v tomto ročníku si nicméně připisuje Enea Bastianini!

Publikováno

dne

Čtvrtý podnik sezóny královské kubatury MotoGP přinesl více než atraktivní podívanou. Naprosto fenomenální výkon podal Marc Márquez, druhé vítězství v tomto ročníku si nicméně připisuje Enea Bastianini!

„Byl to opravdu fantastický den, máme ale za sebou velmi těžký závod. V první části závodu jel Miller hodně rychle, Rins se potom dostal ke mě velmi blízko a já si řekl, že teď je ta chvíle, kdy musím pořádně zatlačit na pilu. Věděl jsem, že teplota předních pneumatik se bude hodně zvyšova, takže jsem jel jak bestie,“ řekl Bastianini v pozávodním rozhovoru.

Právě pro Bastianiniho je to už druhé vítězství v aktuálním ročníku královské kubatury MotoGP. Čtyřiadvacetiletý italský závodník sice startoval až z páté pozice, během závodu se nicméně vypracoval směrem vzhůru a zvládl i velmi těžké souboje s Alexem Rinsem a Jackem Millerem.

Do čela Velké ceny USA se přitom Bastianini dostal až 5 kol před koncem. Téměř okamžitě si však dokázal vypracovat slušný náskok a vítězství udržel!

Jezdec Ducati ovšem v samotném závěru přišel i o druhé místo, když jej předjel právě Rins. Nutno podotknout, oba piloti Suzuki ukázali skvělou formu už při minulé Velké ceně Argentiny, na kterou dokázali jak výsledkově, tak i s ohledem na skvělý výkon navázat.

Jezdci týmu Suzuki do Velké ceny USA přitom startovali ze sedmé a osmé příčky.

„Cítím se velice dobře. Ani nevím jak jsem to dokázal, ale v prvním sektoru jsem byl super rychlý, ztráceli jsme pouze na akceleraci. Souboj s Jackem byl ale férový a čistý. Druhé místo věnuji Ukrajině a lidem, kteří kvůli ať už kvůli válce nebo koronaviru strádají,“ zhodnotil Rins VC USA bezprostředně po závodě.

Velkou pochvalu si ovšem zaslouží i Marc Márquez, jenž kvůli technickým problémům špatně odstartoval a do první zatáčky najížděl až jako třiadvacátý!

V průběhu závodu ovšem dokázal stoupat pořadím vzhůru a nakonec pro sebe po krásném souboji s Fabiem Quartararem ustrážil šesté místo.

Naopak postupně se pořadím dolů propadali piloti Pramacu – Jorge Martin po startu z pole position dojel až osmý, Johann Zarco z původního čtvrtého místa skončil devátý.

Takto tedy vypadá konečné pořadí Velké ceny USA, která nabídla celou řadu nádherných soubojů ve středu pole i v soubojích o vítězství a stupně vítězů!

Další závod je na programu 24. dubna, kdy MotoGP zavítá do Portugalska, konkrétně na mezinárodní závodní okruh v Algarve.

Zdroj: MotoGP

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.