Spojte se s námi


Bojové sporty

Párádní ukončení! Slovenský ranař Mazúch poslal veterána UFC v prvním kole do říše snů. Takto jej ztrestal za snahu uniknout bitvě

OKTAGON 58 doručil několik skvělých příběhů. Jeden z nich napsal Marek Mazúch, bývalý slovenský voják a sympaťák, který se spíše straní velké pozornosti. Suverénně totiž zničil veterána UFC Davida Zawadu a ztrestal jej za jeho chování.

Publikováno

dne

OKTAGON 58 doručil několik skvělých příběhů. Jeden z nich napsal Marek Mazúch, bývalý slovenský voják a sympaťák, který se spíše straní velké pozornosti. Suverénně totiž zničil veterána UFC Davida Zawadu a ztrestal jej za jeho chování.

Marek Mazúch zažívá skvělé kariérní období. Poté, co v roce 2022 utrpěl dvě porážky s Jorgem Buenem a Al Matavaem, se mu skvěle daří. Nebojí se velkých výzev a předvádí skvělé a atraktivní výkony. Navíc se stává čím dál větším oblíbencem fanoušků.

Důvod je prostý. Jedná se o skromného slovenského ranaře, který má děsivou ránu. Poměrně se vyhýbá velkému zájmu, v médiích se příliš neobjevuje. O to větší senzace je, že má na kontě skalpy Apolla v boxu, veterána Bellatoru Gianniho Melilla a nyní i veterána UFC Davida Zawady.

Právě Zawadu pořádně ztrestal v pražském Edenu, kde jej za vítězstvím hnalo rekordních zhruba 27 tisíc fanoušků. Zawada za sebou má pět zápasů v UFC (1-4), zkoušel štěstí také v PFL (0-2), zkušenosti má také z KSW (3-2).

Patří mezi největší hvězdy německé scény. Jenomže slovenského bojovníka před duelem v Edenu pořádně naštval. Už při oznámení zápasu řekl, že to bude snadný souboj. Krátce před turnajem se navíc hlásil o zápas prozatímní titul s Matějem Peňázem, i když už měl domluveno, že jeho soupeřem bude právě Mazúch.

Mazúch si namazal Zawadu na chleba

Nebylo se čemu divit, že měl Marek Mazúch obrovskou motivaci. Netajil se tím, že jej David Zawada svým chováním naštval. Ostatně se do něj pustil také Ondřej Novotný ve svém podcastu MMA letem světem, kde nešetřil ani Matěje Peňáze.

Do zápasu šel ale i díky svým zkušenostem jako favorit právě Zawada. To ale nic neznamenalo. Slovák měl velký hlad, velkou touhu a od začátku vytvořil obří tlak a začal svého soupeře lámat psychicky i fyzicky.

Několik tvrdých ran Němec ustál, nicméně v čase 1:15 se poroučel k zemi a Marek mohl slavit. Po zápase si Mazúch řekl o další velký duel s Kerimem Engizekem, který zatím nezná jméno soupeře pro jeden z největších turnajů v historii MMA – galavečer na fotbalovém stadionu ve Frankfurtu.

Zdroj: Oktagon MMA

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.