Spojte se s námi


Tenis

Památné momenty: Nejlepší zápas všech dob aneb Galaktická bitva Nadala s Federerem o Wimbledon

Všechny grandslamy jsou velmi ceněné a vážené, ovšem jeden ční nad všemi. Posvátný Wimbledon na trávě v Londýně. V roce 2008 jsme zaznamenali jeden z nejkrásnějších finálových zápasů v historii, podle mnohých ten nejlepší.

Publikováno

dne

Všechny grandslamy jsou velmi ceněné a vážené, ovšem jeden ční nad všemi. Posvátný Wimbledon na trávě v Londýně. V roce 2008 jsme zaznamenali jeden z nejkrásnějších finálových zápasů v historii, podle mnohých ten nejlepší.

Rok 2008 se nesl ve znamení velké trojky. Jak Rafael Nadal, tak Roger Federer i Novak Djokovič dokázali vyhrát alespoň jeden grandslam. Pouze španělský tenista ovládl dva turnaje.

V Austrálii zvítězil Djokovič, na antuce v Paříži, kdo jiný než Nadal. Když došlo na Wimbledon, který naopak patřil mezi Federerovy nejoblíbenější, čekalo se, že právě on pozvedne trofej nad hlavu.

A také tomu vše nasvědčovalo. Po cestě do finále totiž švýcarský elegán neztratil jediný set. Postupně vyřadil Hrbatého, Söderlinga, Gicguela, Hewitta, Ančiče a Safina.

Jenže na druhé straně pavouka se nacházel Federerův věčný rival, který také procházel turnajem jako nůž máslem.

Nadal si neudržel stoprocentní bilanci, ale i přesto ztráta jediného setu po cestě do finále byla skvělá. Rodák z Mallorcy se vypořádal s Beckem, Gulbisem, Kieferem, Južnyjem, Murraym a Schüttlerem. A tak přišlo velké finále.

To odstartoval lépe Nadal. První dva sety ovládl shodně 6:4 a sahal po prvním vítězství na Wimbledonu. Jenže v tu chvíli švýcarský tenista zapl na plné obrátky.

Třetí set došel do tiebreaku, ve kterém v poměru 7:5 zvítězil Federer. I čtvrtý set musel rozhodnout až tiebreak, tentokrát se zašlo ještě dál a po výsledku 10:8 nakonec srovnal sety na 2:2 Švýcar.

Fenomenální výkony obou tenistů a jeden z nejkrásnějších finálových zápasů v historii Wimbledonu korunoval pátý set. V něm už tiebreak nerozhodoval, a tak se hrálo dál.

Nakonec byl šťastnější Nadal, který zvítězil v páté sadě 9:7 a po obrovském boji padl na zem a mohl slavit heroické vítězství. Mnozí experti i diváci tento zápas posléze označili za ten nejlepší v historii tenisu.

Zdroj: Youtube, Wimbledon

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.