Spojte se s námi


Motorsport

Osudový den: Dnes je to přesně devět let od lyžařského incidentu Michaela Schumachera

Dnes, a tedy ve čtvrtek 29. prosince 2022 je to přesně devět let od doby, kdy se Michael Schumacher zranil při lyžování ve francouzském Meribelu. Ani po tolika letech nemá širší veřejnost téměř žádné oficiální informace o jeho stavu a všichni si tak mohou klást jednu zásadní otázku? Uvidíme ještě někdy vůbec legendu F1?

Publikováno

dne

Dnes, a tedy ve čtvrtek 29. prosince 2022 je to přesně devět let od doby, kdy se Michael Schumacher zranil při lyžování ve francouzském Meribelu. Ani po tolika letech nemá širší veřejnost téměř žádné oficiální informace o jeho stavu a všichni si tak mohou klást jednu zásadní otázku? Uvidíme ještě někdy vůbec legendu F1?

Je to už devět let od osudové nehody sedminásobného mistra světa Formule 1. Nutno podotknout, Schumacher vždy lyžování miloval a jak sám několikrát přiznal, byl to prostředek k odpočinku po náročné sezóně F1.

Dnen 29. prosince 2013 ale tento zkušený lyžař upadl a narazil hlavou do skálu. Byla to právě jeho přilba, která mu tehdy zachránila život.

I přesto ale utrpěl velmi vážná zranění, přičemž po onom incidentu byl převezen do nemocnice v Grenoblu. Tam jej operovali a uvedli do stavu umělého spánku, aby se zmenšil otok mozku. Netřeba dodávat, že fanoušci královny motorsportu napjatě očekávali zprávy o jeho zdravotním stavu.

Jenže dodnes jich mnoho oznámeno nebylo. V roce 2014 byla zveřejněna informace o tom, že Schumacher už není v kómatu a byl převezen do univerzitní nemocnice ve švýcarském Lausanne.

V září téhož roku se Schumacher vrátil do svého rodinného domu, aby pokračoval v léčbě. Všichni fanoušci nejen F1, nýbrž celého motorsportu se tak mohou jen domnívat, jaký je vlastně detailní stav této legendy.

Jelikož od té doby už téměř žádné významné informace zveřejněny nebyly. Tedy až na dokument od Netflixu, o kterém si mohl udělat obrázek každý sám, a ze kterého nejspíše vyplynulo, v jakém stavu se asi „Schumi“ nachází.

Nicméně tohle není to nejdůležitější. Zcela objektivně můžeme říci, že je dobře, že Schumacherova rodina má ohledně této záležitosti takřka mediální klid. Bylo ostatně jedno z Michaelových přání, že by jednou chtěl zkrátka odejít od vší té pozornosti a nátlaku.

Chybí nám, ale stále je tady

Jak už výše píšeme, Netflix vydal o Schumacherovi 15. září 2021 dokument, který fanouškům naznačil mnohé. A poskytl také vyjádření příslušníků jeho rodiny.

„Michael mi samozřejmě chybí každý den. Ale nejen mě se po něm stýská – dětem, rodině, jeho otci, všem kolem něj. Ale stále je tady. Je to sice jiné, ale je tady, a to nám dodává sílu, jak zjišťuji,“ řekla v onom dokumentu jeho manželka Corinna.

„Provádíme terapii, děláme všechno pro to, aby se Michaelovi dařilo lépe, aby se cítil dobře a aby prostě cítil naši rodinu, naše pouto. A ať se děje, co se děje, udělám pro to všechno. My všichni to uděláme.

Snažíme se pokračovat jako rodina tak, jak to Michael měl a stále má rád, a žijeme dál. Soukromí je soukromí,“ dodala.

Zdroj: Netflix – Dokument Schumacher

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.