Spojte se s námi


Basketbal

Osmifinále EuroBasketu: S turnajem se loučí několik favoritů, Češi bojovali statečně, kdo hraje čtvrtfinále?

Šestnáct nejlepších basketbalových reprezentací v Evropě postoupilo do osmifinále, které se hrálo v Německu. Mezi těmito týmy nechyběl ani ten český, který se však smutně loučí. Spolu s ním však končí několik favoritů včetně Srbska, které vyhrálo naši základní skupinu.

Publikováno

dne

Šestnáct nejlepších basketbalových reprezentací v Evropě postoupilo do osmifinále, které se hrálo v Německu. Mezi těmito týmy nechyběl ani ten český, který se však smutně loučí. Spolu s ním však končí několik favoritů včetně Srbska, které vyhrálo naši základní skupinu.

Turecko vs. Francie: 86:87 po prodloužení

Turkové postoupili do osmifinále z druhého místa ve skupině A, zatímco Francouzi ve skupině B obsadili třetí místo. Favoritem zápasu byla Francie, která si nakonec došla pro výhru, ale průběh neměla vůbec jednoduchý.

První čtvrtinu vyhrála Francie 18:11 a vypadalo to, že si v klidu půjde pro výhru. Turecko však zabralo, dokázalo držet stejný krok a ve druhé a třetí čtvrtině naprosto dominovalo a přejelo Francouze 22:6. V poslední čtvrtině tedy favorit musel dotahovat a pořádně se nadřel.

Nakonec za stavu 77:77 nastalo prodloužení. V něm o jeden jediný bod zvítězila Francie a po výsledku 87:86 postupuje do čtvrtfinále.

Slovinsko vs. Belgie: 88:72

Jeden z favoritů turnaje Slovinsko má ve svém kádru hvězdného Luku Dončiče, který svůj tým táhne, i díky němu postoupili z prvního místa ve skupině B. Belgie postoupila ze čtvrté pozice ve skupině A. Slovinsko si celou dobu hlídalo své vedení a Belgii k ničemu nepustilo.

Do čtvrtfinále Slovinci postupují po jasné výhře o 16 bodů. Luka Dončič zazářil, když se mu podařilo nasbírat 35 bodů, 5 doskoků a 5 asistencí. Belgičan Gillet zaznamenal double double za 15 bodů a 10 asistencí, ale ani to Belgii nepomohlo.

Německo vs. Černá Hora: 85:79

Německo se ze skupiny B dostalo do osmifinále z druhého místa, Černá Hora postupovala ze třetí pozice ve skupině A. Favoritem zápasu bylo Německo, které nakonec těsně zvítězilo. První poločas Němci bez potíží ovládli, ale druhý patřil Černé Hoře, která dobře dotahovala. Z rozdílu 24 bodů stáhla náskok Německa na pouhých šest. Prohra 85:79 je tedy o to více mrzí.

Španělsko vs. Litva: 102:94 po prodloužení

Velmi zajímavý zápas si připravili Španělé, kteří ovládli skupinu A, a Litevci, kteří postoupili ze čtvrtého místa ve skupině B. Jako mírnější favoritu do zápasu vstupovala Litva, ale zápas neměl jasného dirigenta.

Týmy se ve vedení průběžně střídaly a po čtyřiceti minutách skóre ukazovalo stav 83:83, a tak muselo nastat prodloužení. Zde se více ukázalo Španělsko, když Litvě došly síly. Po výsledku 102:94, u kterého se diváci nenudili, postupují do čtvrtfinále Španělé.

Ukrajina vs. Polsko: 86:94

Ukrajina postoupila z druhého místa ve skupině C a Polsko z místa třetího ve skupině D. Favoritem zápasu byla Ukrajina, ale tuto roli nepotvrdila. V zápase se dostala do vedení pouze ve druhé čtvrtině, jinak se musela na Polsko stále dotahovat. Nakonec však Poláci zvítězili o 8 bodů.

Finsko vs. Chorvatsko: 94:86

Druhé místo ve skupině D patřilo Finsku, zatímco třetí místo ve skupině C upadlo Chorvatsko, tudíž se tyto dva týmy potkaly v osmifinále. Opět se jednalo o velmi vyrovnané utkání, ve kterém nakonec favorit padl.

Skvělý výkon předvedl Lauri Markkanen, který zaznamenal neuvěřitelných 43 bodů, 9 doskoků a 3 asistence. K zaznamenání double double mu chyběl jediný doskok. Jediný hráč Finska zaznamenal polovinu bodů celého Chorvatska. Po tomto výkonu jej Finové vyzdvihují a těší se díky němu na čtvrtfinále.

Srbsko vs. Itálie: 86:94

Srbsko jako vítěz skupiny D vstupovalo do zápasu s Itálií, která skončilo ve skupině C na čtvrtém místě, jako velký favorit. Tuto roli však Srbové s hvězdným Jokičem splnili jen v první čtvrtině, jinak byla lepším týmem Itálie, která si došla zaslouženě pro postup.

Nikola Jokič se stal nejlepším hráčem utkání, když zaznamenal double double díky 32 bodům a 13 doskokům, k tomu přidal ještě 4 asistence. Avšak ani toto počínání Srbsku nepomohlo a s turnajem se loučí.

Řecko vs. Česká republika: 94:88

Poslední zápas osmifinále proti sobě přivedl Řecko, které postoupilo z prvního místa ve skupině C, a Českou republiku, která si zajistila postup ze čtvrtého místa. Češi nastoupili v nejsilnější možné sestavě a dlouho s Řeckem drželi krok. Po poločase a předposlední čtvrtině dokonce vedli.

V poslední části zápasu však začal úřadovat Giannis Antetokounmpo, který Řekům zajistil obrat a postup do čtvrtfinále. Zaznamenal double double díky 27 bodům a 10 doskokům, k tomu přidal 5 asistencí. Češi nebyli od senzace daleko, ale nakonec prohráli o šest bodů, přesto na sebe mohou být hrdí.

Program čtvrtfinále:

Španělsko vs. Finsko – 13.9. v 17:15
Německo vs. Řecko – 13.9. v 20:30
Francie vs. Itálie – 14.9. v 17:15
Slovinsko vs. Polsko – 14.9. v 20:30

Zdroj: FIBA

Reklama

Basketbal

LeBron James se zranil a Lakers se komplikují boje o play-off, Jokič dosáhl milníku

Publikováno

dne

Základní část NBA se pomalu blíží ke konci a v bojích o postup do vyřazovacích bojů se přiostřuje. Los Angeles Lakers musí pořádně zabrat, aby se do play-off dostali, ale vyskytl se velký problém. Jejich největší hvězda LeBron James se zranil.

LeBron James, který se během letošní sezony stal nejlepším střelcem v historii NBA, si v posledním utkání proti Dallasu Mavericks poranil nohu. Podle prvních odhadů tento hráč vynechá pár týdnů.

Lakers dokázali Dallas porazit výsledkem 111:108, přičemž James nasbíral 26 bodů, a tak pomohl k důležitému vítězství. Během třetí čtvrtiny si přivodil zmiňované zranění. Zápas ovšem dokončil, což mu tedy nejspíše ve výsledku vystaví delší pauzu.

Los Angeles Lakers se v současné chvíli nachází až na 12. místě Západní konference, což na postup do vyřazovacích bojů nestačí. Do začátku dubna se musí vyhoupnout na 10. pozici, jinak pro ně sezona skončí.

James v letošní sezoně opět zářil. Odehrál 47 utkání, ve kterých v průměru na zápas zaznamenal 29,5 bodu, 8,4 doskoku a 6,9 asistence. Lakers se však bez jeho výkonů musí chvíli obejít.

Naopak Denver Nuggets se nemusí bát, že by v letošním play-off chyběl. Dokazuje to i poslední utkání, ve kterém Nuggets zvítězili 133:112 nad Houstonem. Touto výhrou si upevnili své vedení v Západní konferenci.

K vítězství výrazně přispěl Nikola Jokič, který zaznamenal 14 bodů, 11 doskoků a 10 asistencí. Tímto výkonem dosáhl významného milníku, neboť se jednalo o jeho 100. triple double v kariéře.

S tímto zaznamenaným triple doublem mu náleží šestá pozice v historické tabulce. V blízké době se však žebříčkem může posunout ještě dále. Na pátého LeBrona Jamese ztrácí šest triple doublů a na čtvrtého Jasona Kidda o jeden více.

Nejlepší v této statistice je Russell Westbrook, kterému chybí pouze dva, aby dosáhl milníku s 200 triple doubly.

Zdroj: NBA

Pokračovat ve čtení

Basketbal

Fantastické Utkání hvězd NBA ovládl tým Antetokounmpa! Řek i LeBron James se zranili, zazářil Tatum

NBA All Star Game nabídlo fanoušků úžasnou podívanou. V Utkání hvězd zvítězil tým, kterému velel Giannis Antetokounmpo. Výběr řeckého basketbalisty porazil poměrem 184:175 tým okolo LeBrona Jamese. Ani jeden z kapitánů duel nedohrál kvůli zranění.

Publikováno

dne

NBA All Star Game nabídlo fanoušků úžasnou podívanou. V Utkání hvězd zvítězil tým, kterému velel Giannis Antetokounmpo. Výběr řeckého basketbalisty porazil poměrem 184:175 tým okolo LeBrona Jamese. Ani jeden z kapitánů duel nedohrál kvůli zranění.

V zápase, který skončil 184:175 pro tým Giannise, nejvíce vyšel Jaysonu Tatumovi. Hráč Bostonu Celtics dokázal nasbírat 55 bodů, čímž vytvořil nový rekord.

Předchozím držitelem rekordu byl Anthony Davis, který v roce 2017 nasbíral při Utkání hvězd 52 bodů. Jayson Tatum tento rekord překonal o 3 body, ke kterým zaznamenal ještě 10 doskoků a 6 asistencí. Zásluhou se stal nejužitečnějším hráčem zápasu.

Americký basketbalista se stal teprve třetím hráčem v historii All Star Game, kterému se podařilo nasbírat více než 50 bodů. Kromě něj a Davise takové milníku dosáhl Stephen Curry.

Tým, který sestavil Giannis Antetokounmpo, i díky skvělému výkonu Tatuma dokázal porazit výběr Jamese LeBrona, který v roli kapitána zažil první porážku. V předchozích pěti vystoupeních se vždy z výhry radoval on.

Svému týmu navíc nemohl pomoct tak, jak si nejspíše představoval, protože odehrál pouze první poločas. Do druhého poločasu nenastoupil kvůli zranění. Poranil si ruku, ale nemělo by se jednat o nic vážného.

Jako LeBron James tak i Giannis Antetokounmpo utkání nedohrál. Řecký basketbalista na palubovce strávil pouze 20 sekund a musel odstoupit ze stejného důvodu jako rekordman v počtu získaných bodů v NBA.

Všichni basketbalisté, kteří do zápasu nastoupili, předvedli fanouškům skvělou podívanou. Teď je v NBA na programu kratší pauza, další utkání se odehrají až v noci na 24.2.

Zdroj: NBA, Twitter

Pokračovat ve čtení

Basketbal

Nymburk po 21 letech bez FINAL-4 poháru! Nestačil na lídra NBL z Brna

Basketbalisté Nymburku opět ukázali, že letošní sezona jim nevychází tak, jak si na začátku představovali. Tým, který zvítězil v lize 18x po sobě letos nepůsobí tak jistě, jak jsme u něj zvyklí. Navíc nyní Nymburk vypadl už ve čtvrtfinále poháru, což si za rámeček taky v celkovém souhrnu ročníku nedají.

Publikováno

dne

Basketbalisté Nymburku opět ukázali, že letošní sezona jim nevychází tak, jak si na začátku představovali. Tým, který zvítězil v lize 18x po sobě letos nepůsobí tak jistě, jak jsme u něj zvyklí. Navíc nyní Nymburk vypadl už ve čtvrtfinále poháru, což si za rámeček taky v celkovém souhrnu ročníku nedají.

Basket Brno dlouho na sociálních sítích vyhlašoval, že právě čtvrtfinálový zápas může být ten, který přeruší dlouhou sérii domácích porážek proti neoblíbenému Nymburku. Na utkání přišlo 1312 fanoušků, kteří se stali svědky fantastického výsledku.

Nymburk nedokázal domácím basketbalistům, kteří vedou i českou Národní basketbalovou ligu, vzdorovat. Brňané po skvělém výkonu zvítězili 90:72.

V zápase nejvíce zazářila americká dvojice basketbalistů působící v Brně. Randy Culpepper si připsal 19 bodů, 4 doskoky a 2 asistence. Kameron Chatman si nevedl hůře, zaznamenal pouze o 2 body méně než Culpepper.

„Je ve mně spoustu emocí, jsem hodně dojatý, protože to jsou ty chvíle, proč děláte basket. To jsou ty chvíle, kdy vám bleskne hlavou, že to, co děláte a dáváte tomu obrovskou energii, tak to má smysl,“ prohlásil po zápase Lubomír Růžička, trenér Basketu Brno.

Děkoval všem, kteří patří k basketbalové organizaci v Brně. Při děkování neopomněl ani fanoušky, kteří přišli ve velkém počtu a při každém domácím utkání zajistí dobrou atmosféru, která pomáhá hráčům na palubovce.

„Sedmnáct let je dlouhá doba a Nymburk tady vládl nad brněnským basketem. Dnes si to momentum užijeme, protože postup na FINAL-4 byl jeden z našich předsezónních cílů.

V neděli hrajeme proti Kolínu, takže teď to bude hlavně o regeneraci, nastavit hlavy. Samozřejmě dnes budou kluci v euforii, ale jsou to profíci,“ pronesl ještě Lubomír Růžička.

Na druhé straně trenér Nymburku Ladislav Sokolovský utkání okomentoval takto: „Bohužel musím pogratulovat Brnu k postupu do FINAL-4. Byli dnes lepším týmem, moc nám toho nedovolili.“

Podle Sokolovského jeho basketbalisté propásli začátek, kdy Brňané vstřelili moc košů. Nymburk tudíž po celou dobu doháněl náskok, který nedokázal stáhnout. Přesto měl radost, že jeho svěřenci bojovali až do konce.

V semifinále poháru Basket Brno doplní Ústí nad Labem a Kolín. O posledním postupujícím se rozhodne 20.2., kdy se Hradec Králové porve o postup s Děčínem.

Zdroj: CZ Basketball, Basket Brno

Pokračovat ve čtení

Tipsport škola sázení

Oblíbené