Spojte se s námi


Basketbal

Osmifinále EuroBasketu: S turnajem se loučí několik favoritů, Češi bojovali statečně, kdo hraje čtvrtfinále?

Šestnáct nejlepších basketbalových reprezentací v Evropě postoupilo do osmifinále, které se hrálo v Německu. Mezi těmito týmy nechyběl ani ten český, který se však smutně loučí. Spolu s ním však končí několik favoritů včetně Srbska, které vyhrálo naši základní skupinu.

Publikováno

dne

Šestnáct nejlepších basketbalových reprezentací v Evropě postoupilo do osmifinále, které se hrálo v Německu. Mezi těmito týmy nechyběl ani ten český, který se však smutně loučí. Spolu s ním však končí několik favoritů včetně Srbska, které vyhrálo naši základní skupinu.

Turecko vs. Francie: 86:87 po prodloužení

Turkové postoupili do osmifinále z druhého místa ve skupině A, zatímco Francouzi ve skupině B obsadili třetí místo. Favoritem zápasu byla Francie, která si nakonec došla pro výhru, ale průběh neměla vůbec jednoduchý.

První čtvrtinu vyhrála Francie 18:11 a vypadalo to, že si v klidu půjde pro výhru. Turecko však zabralo, dokázalo držet stejný krok a ve druhé a třetí čtvrtině naprosto dominovalo a přejelo Francouze 22:6. V poslední čtvrtině tedy favorit musel dotahovat a pořádně se nadřel.

Nakonec za stavu 77:77 nastalo prodloužení. V něm o jeden jediný bod zvítězila Francie a po výsledku 87:86 postupuje do čtvrtfinále.

Slovinsko vs. Belgie: 88:72

Jeden z favoritů turnaje Slovinsko má ve svém kádru hvězdného Luku Dončiče, který svůj tým táhne, i díky němu postoupili z prvního místa ve skupině B. Belgie postoupila ze čtvrté pozice ve skupině A. Slovinsko si celou dobu hlídalo své vedení a Belgii k ničemu nepustilo.

Do čtvrtfinále Slovinci postupují po jasné výhře o 16 bodů. Luka Dončič zazářil, když se mu podařilo nasbírat 35 bodů, 5 doskoků a 5 asistencí. Belgičan Gillet zaznamenal double double za 15 bodů a 10 asistencí, ale ani to Belgii nepomohlo.

Německo vs. Černá Hora: 85:79

Německo se ze skupiny B dostalo do osmifinále z druhého místa, Černá Hora postupovala ze třetí pozice ve skupině A. Favoritem zápasu bylo Německo, které nakonec těsně zvítězilo. První poločas Němci bez potíží ovládli, ale druhý patřil Černé Hoře, která dobře dotahovala. Z rozdílu 24 bodů stáhla náskok Německa na pouhých šest. Prohra 85:79 je tedy o to více mrzí.

Španělsko vs. Litva: 102:94 po prodloužení

Velmi zajímavý zápas si připravili Španělé, kteří ovládli skupinu A, a Litevci, kteří postoupili ze čtvrtého místa ve skupině B. Jako mírnější favoritu do zápasu vstupovala Litva, ale zápas neměl jasného dirigenta.

Týmy se ve vedení průběžně střídaly a po čtyřiceti minutách skóre ukazovalo stav 83:83, a tak muselo nastat prodloužení. Zde se více ukázalo Španělsko, když Litvě došly síly. Po výsledku 102:94, u kterého se diváci nenudili, postupují do čtvrtfinále Španělé.

Ukrajina vs. Polsko: 86:94

Ukrajina postoupila z druhého místa ve skupině C a Polsko z místa třetího ve skupině D. Favoritem zápasu byla Ukrajina, ale tuto roli nepotvrdila. V zápase se dostala do vedení pouze ve druhé čtvrtině, jinak se musela na Polsko stále dotahovat. Nakonec však Poláci zvítězili o 8 bodů.

Finsko vs. Chorvatsko: 94:86

Druhé místo ve skupině D patřilo Finsku, zatímco třetí místo ve skupině C upadlo Chorvatsko, tudíž se tyto dva týmy potkaly v osmifinále. Opět se jednalo o velmi vyrovnané utkání, ve kterém nakonec favorit padl.

Skvělý výkon předvedl Lauri Markkanen, který zaznamenal neuvěřitelných 43 bodů, 9 doskoků a 3 asistence. K zaznamenání double double mu chyběl jediný doskok. Jediný hráč Finska zaznamenal polovinu bodů celého Chorvatska. Po tomto výkonu jej Finové vyzdvihují a těší se díky němu na čtvrtfinále.

Srbsko vs. Itálie: 86:94

Srbsko jako vítěz skupiny D vstupovalo do zápasu s Itálií, která skončilo ve skupině C na čtvrtém místě, jako velký favorit. Tuto roli však Srbové s hvězdným Jokičem splnili jen v první čtvrtině, jinak byla lepším týmem Itálie, která si došla zaslouženě pro postup.

Nikola Jokič se stal nejlepším hráčem utkání, když zaznamenal double double díky 32 bodům a 13 doskokům, k tomu přidal ještě 4 asistence. Avšak ani toto počínání Srbsku nepomohlo a s turnajem se loučí.

Řecko vs. Česká republika: 94:88

Poslední zápas osmifinále proti sobě přivedl Řecko, které postoupilo z prvního místa ve skupině C, a Českou republiku, která si zajistila postup ze čtvrtého místa. Češi nastoupili v nejsilnější možné sestavě a dlouho s Řeckem drželi krok. Po poločase a předposlední čtvrtině dokonce vedli.

V poslední části zápasu však začal úřadovat Giannis Antetokounmpo, který Řekům zajistil obrat a postup do čtvrtfinále. Zaznamenal double double díky 27 bodům a 10 doskokům, k tomu přidal 5 asistencí. Češi nebyli od senzace daleko, ale nakonec prohráli o šest bodů, přesto na sebe mohou být hrdí.

Program čtvrtfinále:

Španělsko vs. Finsko – 13.9. v 17:15
Německo vs. Řecko – 13.9. v 20:30
Francie vs. Itálie – 14.9. v 17:15
Slovinsko vs. Polsko – 14.9. v 20:30

Zdroj: FIBA

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.