Reklama

Ondřej Lieser v prvním kole golfového turnaje v Tokiu nezazářil, ani nevyhořel. Vede Rakušan Straka

Pod pěti kruhy se po pětileté pauze teprve podruhé rozehrál plnohodnotný golfový turnaj těch nejlepších hráčů na světě. Hřiště Kasumigaseki Country Clubu však golfistům nenachystalo nejvřelejší přivítání. Kvůli bouřkám muselo být první kolo na hodinu a půl přerušeno. Naplánovaná pauza postihla i našeho jediného zástupce.

Ondřej Lieser se vydal v prvním kole olympijského turnaje na hřiště až v posledním flightu. Už před turnajem sliboval, že se bude koncentrovat na každou ránu. 

Hlavně první devítku sehrál český reprezentant ve velkém klidu. Na jamce číslo sedm si připsal dokonce birdie na tři paru. S blížící se bouří sedla na ruce Liesera zřejmě i trochu nervozita. Než se poroučel společně s ostatními hráči na hřišti do klubovny kvůli nepřízni počasí, na desáté jamce zahrál bogey.

Po návratu na hřiště to už bylo jako na houpačce. Na dvanácté jamce zahrál druhé bogey, které si vzal zpátky až na patnáctce. Na posledních čtyřech jamkách už střídal jen birdie a bogey. Nakonec je Ondřej Lieser po prvním kole na skóre +1 a dělí osmačtyřicátou pozici.

Nejlépe zvládl úvodní kolo Rakušan Sepp Straka. Zahrál celkem osm birdie, rovnoměrně čtyři na obou devítkách. Se skórem -8 tak vévodí leaderbordu. Jen jednu ránu za ním je Jazz Janewattananond z Thajska. 

Vedoucí dvojice se dá prozatím považovat jako překvapení průběžného pořadí. Kurzy na jejich vítězství se pohybují kolem čísla 170.

Jen třináct hráčů skončilo v prvním kole v plusových číslech. Už v noci ze čtvrtka na pátek začíná v 0:30 SELČ druhé kolo. Bude-li počasí o něco moudřejší, budeme ráno znát kompletní průběžně pořadí.

Zdroj: golf.cz, Livesport

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené