Spojte se s námi


Bojové sporty

Oktagon zveřejnil kompletní startovku Gamechangeru! Na jaké zápasy se můžeme těšit?

Organizace Oktagon MMA zveřejnila kompletní startovku Tipsport Gamechanger, kterého se dočkáme na startu března v Ostravě. Těšit se můžeme na mnoho zajímavých duelů, ve kterých si každý fanoušek najde svého oblíbence.

Publikováno

dne

Organizace Oktagon MMA zveřejnila kompletní startovku Tipsport Gamechanger, kterého se dočkáme na startu března v Ostravě. Těšit se můžeme na mnoho zajímavých duelů, ve kterých si každý fanoušek najde svého oblíbence.

Jako první jsme se dočkali oznámení zápasu Samuela Krištofiče s Alexem Lohorém. Tento zápas bude jedním z nejočekávanějších, ostatně málem k němu došlo již ve střední váze.

David Kozma narazí na Poláka Lukasze Siwiece, proti kterému bude velkým favoritem. Ostatně růžový panter je hned za Johnem Hathawayem největším favoritem projektu.

Hathaway stane proti Maté Kertészovi, který si v Oktagonu vybudoval již dobré jméno. Proti UFC veteránovi to ale bude mít opravdu náročné.

Christian Eckerlin bude mít za soupeře Melvina van Suijdama, který je jedním z největších outsiderů. Těšit se můžeme i na Bojana Veličkoviče, jenž vyzve Iona Surdua.

Dále nám Oktagon představil i souboj Christiana Jungwirtha, jenž stane proti Tato Primerovi, kterého si do Tipsport Gamechangeru vyhlasovali fanoušci.

Dalších oznámení jsme se dočkali ve čtvrtek. Jeden z favoritů Apollo Silva se může těšit na Andrease Michailidise, nejlepší zápas z pohledu kurzů nás ale čeká v poslední dvojici.

Dán Louis Glismann, který je dle kurzů třetí nejlepší bojovník pyramidy, bude mít zápas se sedmičkou Amiranem Gogoladzem. Dle oznámených zápasů je jisté, že žádné zklamání se nekoná.

Naopak. Něco podobného na evropské scéně dosud nebylo a těšit se na tento turnaj můžeme již 4. března na turnaji Oktagon 40 v Ostravě.

Mimo elitní šestnáctku se dočkáme i dvou zápasů náhradníků, jejichž složení by měla organizace brzy představit. V pořadu MMA Letem světem zmínil Ondřej Novotný informaci, že jedním z bojovníků bude Radovan Úškrt.

Zdroj: Oktagon MMA

Reklama

Bojové sporty

Marcel Grabinski: Byl jsem na mnoha turnajích UFC, ale atmosféra na nich nebyla zdaleka tak dobrá, jako na Oktagonu

Marcel Mohamed Grabinski prvotně nebyl součástí Tipsport Gamechangeru, po následných vypadnutích a zraněních se ale do turnaje dostal a porazil oblíbence Maté Kertésze. V rozhovoru pro Ruik promluvil jednatřicetiletý Němec nejen o zajímavém projektu, ale také o dalším soupeři či atmosféře na turnajích Oktagonu.

Publikováno

dne

Marcel Mohamed Grabinski prvotně nebyl součástí Tipsport Gamechangeru, po následných vypadnutích a zraněních se ale do turnaje dostal a porazil oblíbence Maté Kertésze. V rozhovoru pro Ruik promluvil jednatřicetiletý Němec nejen o zajímavém projektu, ale také o dalším soupeři či atmosféře na turnajích Oktagonu.

Tipsport Gamechanger byl představen v prosinci roku 2022. Kdy jste se o něm prvně dozvěděl a věděl jste okamžitě, že chcete být jeho součástí?

Dozvěděl jsem se o tom hned, protože bylo oznámeno, že se turnaje zúčastní i dva němečtí zápasníci. Účast na tak velkém turnaji mi zněla velmi zajímavě, ale v té době to bylo nemyslitelné, protože jsem byl v jiné velké organizaci pod smlouvou.

Turnaj zaznamenal z několika důvodů mnoho změn. Kdy vás organizace oslovila s nabídkou být jedním z jeho členům, ačkoliv zatím v rámci rezervního zápasu?

Byl to šílený týden. Nejprve jsem byl povolán do rezervy v turnaji a hned jsem šanci využil, o pár dní později ve fight weeku vypadl z hlavního turnaje bojovník, takže mi bylo nabídnuto nastoupit. Šanci jsem si samozřejmě nenechal ujít a hned jsem zápas přijal.

Prvně jste se musel připravovat na Palaiologose, pár dní poté jste ale již byl přímo mezi elitní šestnáctkou zápasníků a vaším soupeřem byl Kertész. Jak náročná změna z pohledu přípravy to byla?

Jsem stále v tréninku, bez ohledu na to, jestli mám zápas, nebo ne. Jsem komplexní bojovník, který se dokáže přizpůsobit jakémukoli zápasníkovi, i když je to v krátké době. Je to také obrovská příležitost, tudíž jsem se nerozmýšlel, zda zápas přijmout a nebral jsem ohled na to, proti komu půjdu.

Pro fanoušky Oktagonu jste byl velkou neznámou, i proto bylo pro mnohé překvapením, jak suverénně jste zvládl zápas s oblíbencem Kertészem. Splnily se tak vaše představy o výkonu?

Pro diváky jsem byl outsider, ještě mě neznali. Věděl jsem však, že Kertésze porazím, protože mám více zkušeností a jsem komplexnější bojovník. Bylo ale dobré být outsiderem a přesvědčit fanoušky o opaku.

Překvapilo vás, kolik toho Kertész ustál? Obecně se ví, že hodně snese, ale vy jste jej trefil kolenem a i po úderu, který jste si myslel, že je knokautový, vás hned zkoušel chytit za nohu a chtěl pokračovat v zápase.

Kertész má určitě velké kvality, je úžasné, že se po prvním koleni zotavil. Po posledním pádu, který vedl k vítězství, mě ještě instinktivně chytil za nohu, ale už jsem nechtěl pokračovat, protože jsem viděl, že už je KO, ale rozhodčí nezasáhl, proto jsem na to musel navázat.

Výhra vás výrazně posunula vpřed v žebříčku Fight Matrix, dosáhl jste svého maxima a jste na 121. pozici. Jak moc si výhra nad Kertészem i z tohoto pohledu ceníte?

Byl to pro mě velmi důležitý zápas, nejen kvůli postupu v turnaji, ale pro celou mou kariéru. Hlavně po mém posledním zápase a porážce, ve kterém jsem byl celkem mimo. V zápase s Kertészem šlo všechno podle plánu a na mém výkonu to bylo vidět.

Viděl jste i zbylé zápasy na turnaji? Který zápasník vás zaujal nejvíce?

Každý na mě svým způsobem zapůsobil. Je to velmi napínavý turnaj s nejlepšími zápasníky, ale také jsem viděl, že každý bojovník je porazitelný a vidím se na konci roku ve finále.

Po turnaji jsme se dočkali očekávaného určování čtvrtfinálových zápasů. Vy jste si vybírat nemohl, oproti tomu vás si vybral Řek Michailidis. Čekal jste, že půjde rovnou za vámi?

Abych se dostal do finále, musím porazit každého ze soupeřů, takže mi bylo jedno, kdo si zvolí mě nebo pro koho si půjdu já. Samozřejmě jsou bojovníci nebo soupeři, které si více či méně přejete.

Já svého protivníka vnímám jako jednoho z nejsilnějších na turnaji. Chci bojovat s těmi nejsilnějšími, takže jsem byl za jeho rozhodnutí rád. Bylo to jeho rozhodnutí a ne moje, takže on rozhodl a vybral za mě.

Znáte jej z minulosti? Jak náročným soupeřem pro vás může být?

Viděl jsem jeho zápas ještě v UFC proti dnešnímu šampionovi, takže jsem ho trochu znal z minulosti. Bojoval ve velkých organizacích a vždy proti silným lidem. Bude pro mě určitě těžkým soupeřem, ale já se vidím jako lepší, a to téměř ve všech oblastech.

Zápas jsem mohl sledovat v přímém přenosu v hale od druhého kola. Poté, co bylo jasné, že je mým dalším soupeřem, jsem samozřejmě zápas sledoval znovu v klidu doma. Je to velmi silný bojovník a určitě to bude těžký zápas. Mám však za sebou velmi dobrý tým a trenéra, takže na soupeře budeme stoprocentně připraveni.

Hodně se řeší, kde další zápasy proběhnou. Vy sám jste po své výhře říkal, že byste se rád potkal s Jungwirthem s Oberhausenu. Nakonec tam nebudete stát proti sobě, ale pravděpodobně tam vaše zápasy skutečně budou. Jak se na to těšíte?

Nyní je jisté, že 17. června budu v Oberhausenu bojovat, moc se na akci těším. Budu pokračovat tam, kde jsem skončil, a půjdu ještě o krok dál. Ostatně Oberhausen je 15 minut od mého domova…

Navštívil jste už třeba některý ze tří turnajů Oktagonu v Německu osobně? Překvapuje vás, jak se daří vyprodávat turnaje? 

Moje první akce, kterou jsem od Oktagonu navštívil, byl první turnaj ve Frankfurtu. Atmosféra byla jedinečná. Byl jsem na mnoha turnajích UFC v Německu, kde byl stejný počet fanoušků, ale atmosféra nebyla zdaleka tak dobrá, jako na akci Oktagonu.

Jak vlastně obecně vnímáte vstup Oktagonu na německý trh? Bojovníci, kteří už v organizaci jsou, si jej chválí. Včetně projektů Oktagon Challenge. Jak se vám líbí práce, kterou v propagaci MMA v Německu Oktagon odvádí?

Myslím, že Oktagon se v Německu etabloval velmi dobře a posouvá MMA v Německu daleko dopředu.

Pokračovat ve čtení

Bojové sporty

Zápasy influencerů strhly davy, jak si vedou z pohledu sociálních sítí?

Jen něco málo přes rok funguje na českém sportovním a zábavním trhu organizace Clash of the Stars, pořádající zápasy známých osobností v kleci. Po čtyřech turnajích si již zcela jistě získala své místo v českém zábavním průmyslu a stále jí přibývá také sledovanost na sociálních sítích.

Publikováno

dne

Jen něco málo přes rok funguje na českém sportovním a zábavním trhu organizace Clash of the Stars, pořádající zápasy známých osobností v kleci. Po čtyřech turnajích si již zcela jistě získala své místo v českém zábavním průmyslu a stále jí přibývá také sledovanost na sociálních sítích. Jak počínání organizace na Instagramu hodnotí expertka? 

Zápasy bizarních influencerů, mnohdy i těch bůhvíproč známých, ale i kvalitní amatérské sportovní výkony doslova udeřily na českou společnost. Jen po čtyřech galavečerech v patnácti kalendářních měsících se organizace, za níž stojí bývalý profesionální bojovník MMA Tomáš Linh Le Sy, těší nebývalému zájmu široké veřejnosti.

Hvězdy organizace Clash of the Stars plní bulvární i lifestyleová média a otevírají diskusi napříč společností. Začátkem března organizace uspořádala svůj teprve čtvrtý turnaj, na kterém se vedle tradičních zápasů dvou bojovníků v kleci pod pravidly MMA objevilo znovu i několik bizarnějších kousků.

Clash of the Stars už má za sebou třeba polštářovou bitvu, ženskou bitvu dvou proti dvěma, souboj tří mužů proti sobě či duely bojovníků s výrazným váhovým rozdílem. A bizarnosti rozhodně nekončí. naopak. 

A možná právě kvůli tomu se organizaci skvěle daří i na sociálních sítích. Ono se není čemu divit, když hvězdy jejich zápasů tvoří téměř bezvýhradně do jisté míry kontroverzní osobnosti s mnohočetným publikem na internetu. A právě tento koncept je podle odbornice na marketing na sociálních sítích Elišky-Jany Auer klíčovým bodem úspěchu celé organizace.

“Influencer marketing je velmi efektivním způsobem zviditelnění značky, a právě na tom organizace staví. Prvním předpokladem je účast influencerů přímo v ringu, druhým neméně důležitým bodem je pak divácké rozložení. Organizátoři si dávají dostatečnou práci s obsazením předních řad známými osobnostmi, a tak je téměř zaručené, že se obsah stane virální,” analyzuje Auer. 

V průběhu čtyř galavečerů se v zápasech organizace objevily populární mladé osobnosti, známé ze sociálních, kupříkladu Jakub Freescoot Smrek, Marek Datel Valášek či Honzi Michálek. V publiku si pak kamera pravidelně vybírala například jednu z nejúspěšnějších českých influencerek Annu Šulcovou či Dominique Alagiu, jejichž profily sleduje bezmála milion uživatelů. 

Instagram podle Auer miluje konzistentní tvůrce a konzistentní obsah. “Clash of the Stars jsou na této platformě velmi aktivní. Zároveň se nedrží jen statické podoby příspěvků, ale formátově často využívají také Reels, které mají z obecného hlediska vyšší dosah než klasické příspěvky nebo grafické bannery,” říká Auer, která vede socials team v agentuře Allset a zároveň je sama influencerkou na TikToku. 

Během patnácti posledních měsíců, které od sebe dělí první a dosud poslední čtvrtý turnaj Clash of the Stars, získal profil organizace na Instagramu téměř 150 tisíc sledujících. Pro porovnání organizace Real Fight Arena, která svůj první turnaj profesionálního MMA uspořádala v březnu loňského roku, disponuje na Instagramu 44 tisíci sledujících. 

Z hlediska marketingu a sledovanosti si tak organizátoři zápasů internetových hvězd mohou mnout ruce. I tak ale odbornice vidí prostor pro zlepšení: 

“Jakmile brand dosáhne určité velikosti, často se stane, že začne opomíjet práci s fanouškovskou základnou. V praxi se primárně jedná o reakce na komentáře a zprávy jednotlivých uživatelů. A právě tam z mého pohledu tlačí bota i tuto organizaci,” upozorňuje Auer a dodává, proč je třeba na community management neustále dbát.

“Rozdíl mezi počtem sledujícím a komunitou je ve vztahu, který vůči sobě uživatelé a brand mají. Lovebrandy tvoří komunity. Nikoliv sledující. Pakliže chcete dělat dobrý lovebrand, je třeba ke svému publiku relevantně přistupovat. Když od vás daný fanoušek neobdrží za celou dobu jedinou reakci na komentář, i kdyby jen v podobě lajku, časem může dojít k tomu, že s obsahem přestane interagovat. Odpovědi na komentáře fanoušků navíc samy o sobě zvyšují dosah daného příspěvku,” dodává. 

Prostor pro zlepšení pak zkušená lektorka marketingu na sociálních sítích vidí i v textaci jednotlivých příspěvků. “Je mylnou informací, že lidé na Instagramu nečtou. Kvalitní marketing je potřeba provázat s kvalitní textací.

Z psychologického hlediska jsou čtenářsky nejatraktivnější texty strukturované do tří odstavců s relevantním využitím emotikon a s výzvou k akci na konci. Pomoci mohou i relevantní hashtagy, ty, které používá konkurence, a klidně i nějaký vlastní specifický,” uzavírá Auer. 

Další turnaj Clash of the Stars je na programu v červnu letošního roku. 

Zdroj: Clash of the Stars

Pokračovat ve čtení

Bojové sporty

Srážka s vlakem? Ne, to byl Justin Gaethje! Podívejte se, jak vypadal obličej Rafaela Fizieva po válce s The Highlightem

Justin „The Highlight“ Gaethje ukázal na proběhnuvším UFC 286 další šílenou válku. Rafael Fiziev si to s ním chtěl rozdat v postoji, ale nakonec si pobude pár chvilek v nemocnici. Podívejte se, jak vypadal jeho obličej po jejich vzájemného zápasu.

Publikováno

dne

Justin „The Highlight“ Gaethje ukázal na proběhnuvším UFC 286 další šílenou válku. Rafael Fiziev si to s ním chtěl rozdat v postoji, ale nakonec si pobude pár chvilek v nemocnici. Podívejte se, jak vypadal jeho obličej po jejich vzájemného zápasu.

Justin Gaethje předvedl na UFC 286 další šílenou válku

UFC 286 je za námi a O2 Aréna v Londýně viděla spoustu zajímavých momentů. Světla reflektorů se ubírala samozřejmě k hlavnímu titulovému zápasu ve veltru, v němž v trilogii obhájil pás šampiona Leon Edwards, který perfektním výkonem ubránil tlak Kamaru Usmana.

Ve stínu hlavního zápasu ale bojoval v poslední jízdě za titulem lehké váhy Justin Gaethje, který vždy nabízí elektrizující zápasy plné krve. Ani nyní tomu nebylo jinak a jeho tvrdé rány odnesl tank z Ázerbájdžánu Rafael Fiziev.

Ten se vezl v rámci UFC na vlně šesti výher v řadě a v kariéře poznal jediného přemožitele, když v roce 2019 nestačil na Magomeda Mustafaeva. Šestka divize a mašina na KO se tak chtěla vyšplhat na Gaethjem směrem ke špičce divize.

To Gaethje vyhlásil poslední útok na pás šampiona divize poté, co dvakrát selhal v titulovém zápase. Nejprve jeho tvrdé rány zastavil ve svém posledním zápase hvězdné kariéry Khabib Nurmagomedov. Aby se pak nechal v květnu loňského roku uškrtit Charlesem Oliveirou poté, co ho dvakrát srazil k zemi.

Dosáhl šíleného rekordu, to jeho soupeř stráví nějakou chvilku v nemocnici

V zápase Fizieva s Gaethjem se tak očekávala štípaná od samého začátku a střet postojářů přinesl přesně to, co fanoušci MMA očekávali. Oba muži se do sebe pustili od úvodního gongu naplno a Fiziev ukazoval obrovskou rychlost, čímž si získal první kolo.

I tak se mu ale u pravého oka vyrýsoval otok, který s postupujícím časem v zápase jen narůstal. Druhé kolo Gaethje trpělivě trefoval z ústupu svého protivníka a Fiziev šel do závěrečného kola značně pošramocen na tváři.

Ta pak explodovala ve třetím kole, kde Gaethje zasahoval ty nejtvrdší údery a obličej Fizieva tak po zápase vypadal, že se srazil s vlakem. Zápas tak šel k bodovým sudím, kteří rozhodli o těsném vítězství Gaethjeho.

Ten po další šílené přestřelce ocenil kvality svého soupeře. Nicméně poukázal na své dovednosti a již vyhlíží další zápas. „Myslím, že jsme oba ze stejného těsta. Jeho kopy na tělo nebyly efektivní, zatímco já udělal dnes skvělou práci,“ řekl na pozápasové tiskové konferenci.

„S Oliveirou jsem bojoval jako idiot, takže bych rád odvetu. Taky odveta s Poirierem by byla možnost,“ je si vědom, že na další titulový duel potřebuje ještě jeden vítězný zápas.

Justin si odnesl díky svému výkonu bonus za nejlepší zápas večera a dosáhl tak historického milníku. Ve svých 11 zápasech v rámci UFC si totiž v každém z nich odnesl nějaký bonus, což se zatím nikomu v rámci UFC nepovedlo.

Zdroj: UFC, Sherdog, MMA Junkie, Twitter účty – Inncursion a Jake

Pokračovat ve čtení

Tipsport škola sázení

Oblíbené