Spojte se s námi


Bojové sporty

OKTAGON 56: Nový šampion, tvrdé knokauty, fenomenální Andrej Kalašnik a dominance neoblíbených Britů. Podívejte se na zásadní momenty

Oktagon vůbec poprvé ve své historii zamířil do anglického Birminghamu, kde se konal galavečer OKTAGON 56. Fanoušci se dočkali titulové bitvy, vyhroceného souboje v rámci Tipsport Gamechangeru, ale v akci mohli vidět i několik zajímavých prospektů. Jak celá akce vypadala?

Publikováno

dne

Oktagon vůbec poprvé ve své historii zamířil do anglického Birminghamu, kde se konal galavečer OKTAGON 56. Fanoušci se dočkali titulové bitvy, vyhroceného souboje v rámci Tipsport Gamechangeru, ale v akci mohli vidět i několik zajímavých prospektů. Jak celá akce vypadala?

Vsaďte si s bonusem a získejte 500 Kč zdarma

Vsadit si
18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Prelims OKTAGON 56

Debutanti slavili vítězství

Premiéru československé organizace v Birminghamu otevřela ženská bitva mezi dvěma talentovanými bojovnicemi. Anglii reprezentovala Megan Morris (2-2), která už v Bratislavě porazila Veroniku Smolkovou, se španělskou vlajkou naskočila do duelu Aitana Álvarez (5-5).

Kurzovou favoritkou byla Angličanka, nicméně vzhledem ke zkušenostem nešlo Španělku odepisovat. Ostatně na to upozorňoval i promotér Ondřej Novotný. Jeho slova se pak potvrdila.

Álvarez dominovala celý zápas od začátku do konce, s výjimkou dvaceti vteřin ve druhém kole, kdy Morris donutila svou soupeřku k přestřelce, neukázala Angličanka víceméně nic. Prohrála všechna kola, v postoji byla horší, stejně tak v klinčích a na zemi.

Aitana Álvarez tedy vyhrála na body po dominantním výkonu, z výsledku měla velkou radost.

Druhý duel na kartě zachránil den před turnajem OKTAGON 56 Bakhtyaar Oryakhal (1-1), který se utkal s debutantem mezi profíky Mbaye Gayem (0-0), jenž naskočil do bitvy jako favorit. Roli favorita ale Gaye nepotvrdil.

Sliboval sice, že ukáže senegalský wrestling, jak ale víme, v MMA je dnes kontrola na zemi nepodstatná, pokud nepřidáváte údery. To byl přesně tento případ. Oryakhal rozdával rány ze spodní pozice a zápas bodoval ve svůj prospěch. Bylo tomu tak tři kola, než dokázal unaveného Gayeho ukončit v čase 2:03.

Na KO se čekalo do třetího zápasu

Postojářskou bitvu sliboval souboj mezi Ammarim Diedrickem (4-2) a Danielem Hromkem (3-3), nicméně favorit, jímž byl domácí bojovník, zvolil poněkud opatrnější taktiku. Ta se mu však vyplatila, když připravil slovenského soupeře i na to, že by mohl použít wrestling a přenášet zápas na zem.

Příliš mnoho přestřelek v postoji jsme neviděli, nicméně na závěr prvního kola jsme se dočkali té nejkrásnější, která také všechno ukončila. Čtyři sekundy před koncem totiž Diedrick rozjel dlouhou kombinaci úderů a Hromka ukončil.

Zajímavostí je, že v momentě, kdy rozhodčí Pavel Touš zasahoval a skákal mezi oba bojovníky, tak si zřejmě vykloubil rameno. Diedrick tak s nadsázkou smázl dvě mouchy jednou ranou a připsal si první vítězství na půdě československé organizace.

Anglický buldok ubil Poláka, drzoun Frimpong opět vyhrál

Bývalý šampion Cage Warriors Mick Stanton (12-8) si na galavečeru OKTAGON 56 připsal premiéru v organizaci, stejně tak polský bojovník Kamil Wojciechowski. Oba se postarali o velmi atraktivní duel nahoru dolů, byť se bodoví rozhodčí na vítězi shodovali až do konce.

Hned v první minutě to vypadalo, že uvidíme druhé KO v řadě, nicméně se tak nestalo. Jak Stanton, tak Wojciechowski ukázali velkou výdrž, velké srdce a jak tvrdé údery rozdávali, tak je dokázali i přežívat. K tomu přidávali také grapplingové výměny na zemi.

Zápas měl všechno, oba bojovníci do něj také dali všechny své síly. Méně na rozdávání jich měl Wojciechowski, což rozhodlo o tom, že se vítězem stal Stanton. Angličan ukázal velké odhodlání, houževnatost a srdce, díky čemuž svého soka ubil ve třetím kole.

Následně Birmingham sledoval anglicko-irský duel, který byl poměrně vyhrocený. Finalista poslední Oktagon Výzvy Denis Frimpong (1-2) se utkal s talentovaným Callumem Mullenem (6-2), kterému se v československé organizaci zatím příliš nedaří.

Nezměnilo se to ani nyní. Ir se dostal svému soupeři do hlavy a pokračoval v tom i během duelu. Místy se zdálo, že si udělal z hlavy Mullena svůj obývák. Frimpong byl ve všech ohledech lepší, Mullen nedokázal dostat Ira na zem, hodně inkasoval a sám svého rivala příliš neohrozil.

Frimpong ale nedokázal zápas ukončit před limitem, nicméně už mu nikdo nemůže říkat, že má negativní skóre. Srovnal si jej na 2-2 a nyní si opět může říct o zajímavějšího soupeře. Technicky na tom špatně není, nicméně je evidentní, že vyvíjet na něj tlak a snažit se jej dostat na zem může být dobrá cesta k vítězství. Mullen to ale nedokázal, dost možná kvůli nedostatku fyzické síly.

První Čech na akci OKTAGON 56 výhru neslavil

V poslední bitvě na prelims se ukázal vůbec první bojovník z České republiky, byl jím Jakub Dohnal (12-4), kterého vyzval debutant v organizaci James Hendin (8-2). Brněnský bijec už si prošel ledasčím, sice nebyl favorit, nicméně nečekalo se, že by měl být k vidění jednostranný zápas.

Hendin ale od začátku převzal iniciativu a dominoval. Vzal Dohnala na zem a tam se jej snažil postupně lámat. Čech se sice dobře bránil, přesto inkasoval a zdálo se, že je otázka času, kdy jej Angličan zlomí. Stalo se tak ve druhém kole.

I ve druhé pětiminutovce totiž James dokázal dostat Jakuba na zem a postupně jej tam ubíjel a lámal, což se mu podařilo v čase 4:43.

Hlavní karta OKTAGON 56

Staines doručil téměř dokonalý výkon

Hlavní kartu galavečera OKTAGON 56 otevřel vítěz anglicko-irské Oktagon Výzvy George Staines (1-0), proti němuž se v kleci objevil jediný Slovák na akci Tomáš Cigánik (1-1). Favoritem byl anglický talent a až do poslední minuty třetího kola bylo jasné, proč tomu tak bylo.

Staines neuvěřitelně tlačil, byl extrémně kreativní, investoval mnoho sil i energie do své dominance, kterou si vytvořil. Slováka ždímal, natolik jej zaměstnával svým tlakem, že se kromě obrany Cigánik prakticky na nic nezmohl.

Na zemi krásně přecházel z pozice do pozice, téměř se nezastavil. Když Tomáš něco ubránil, měl George připravený další krok. Vedl si zkrátka náramně, nicméně ve třetím kole už to taková jízda jako v prvních dvou nebyla.

Cigánik ve třetím kole dokázal reagovat na pokusy o takedown, na Stainesovi se navíc začala projevovat únava a na konci zápasu jej dohnala naplno. Ani Slovák nepůsobil čerstvě, nicméně trvat zápas o minutu déle, dost možná by si došel pro senzační ukončení a ještě senzačnější obrat.

To se ale nestalo. Staines si vítězství pohlídal a porazil Cigánika na body.

Vagabund úřadoval! Kalašnik ukončil soupeře za 43 sekund

Od doby, co se Andrej Kalašnik (10-5) stal Vagabundem, je vyloženě radost sledovat jeho zápasy i veřejné vystupování. Moravský Ukrajinec však čelí těžkým soupeřům a OKTAGON 56 nenabídl výjimku.

Liam Etebar (8-3) proslul zejména tvrdými granáty v rukách, dokáže ukončovat soupeře v první minutě a na to si musel dávat AK-47 pozor. Úkoly si splnil na výbornou.

Vesměs sám ani neinkasoval a po 43 sekundách slavil vítězství sám. Konečně tak překonal sérii dvou porážek a řekl si o bonus za výkon večera, který si rozhodně zaslouží.

Kalašnik totiž trefil přímo bradu Etebara a ten šel k zemi. Pak už stačilo jen na zemi pokračovat v trefování a bylo po všem.

Škvor trápil, Fleury si s ním ale poradil

Největší výzvu kariéry před sebou měl Daniel Škvor (7-3). Ten se nebál a přijal zápas s veteránem PFL a Bellatoru Willem Fleurym (11-3), jenž si přišel do Oktagonu pro titul.

Bylo zřejmé, že Fleury bude chtít vyhrát díky kvalitním dovednostem na zemi, nicméně Škvor tak věděl, na co se připravovat. Navíc má skvělý postoj a stačilo se dobře trefit, aby mohl slavi výhru.

Škvor se každopádně trefil několikrát, jenže Fleury jako kdyby měl hlavu z betonu. Hodně toho ustál a naopak sám dokázal v postoji rozdávat tvrdé rány.

Ve druhém kole pak dostal Ir českého bojovníka na zem a ukončil jej na arm-triangle.

Čech se rozhodně nemá za co stydět. Odvedl dobrou práci, dostal Fleuryho do potíží, ukázal progres a také to, že v polotěžké váze může být nepříjemným problémem pro kohokoliv ze špičky.

Nenáviděný Rock předvedl Shem show

Méně populárního bojovníka v Oktagonu byste hledali zřejmě jen těžko, kvality mu ale nikdo upřít nemůže, což se znovu ukázalo. Shem Rock (9-1-1) opět ukázal, co v sobě má. Tentokráte jeho kvality poznal Stefano Catacoli (7-1).

Rock se dostal Catacolimu do hlavy ještě před zápasem a prakticky už před zápasem bylo rozhodnuto. Samozřejmě, je to MMA, nicméně Stefano nezvládl Shemovu mentální hru ani trochu.

Jakmile pak začal zápas, tak to byla jedna velké Shem show, která skončila v čase 2:34, kdy Rock utáhl škrcení a Catacoli byl donucen odklepat. Posléze poslal Rock jasný vzkaz promotérům i potenciálnímu soupeři.

Wanliss tvrdě a rychle vypnul Siraje

Jestli by v budoucnosti mohl někdo Rockovi v neoblíbenosti konkurovat, bude to rozhodně Akonne Wanliss (7-2), který se pro změnu dostal do hlavy Sahilu Sirajovi (9-2), s nímž se utkal v rámci Tipsport Gamechageru.

Duel měl proběhnout již na začátku března v Ostravě, nicméně Angličan naštval trenéry soupeře a ti jej posléze v zákulisí napadli.

Zápas se tak přesunul na domácí půdu Wanlisse a ten výhodu domácího prostředí využil na maximum. Siraj se nestihl od března zklidnit a opět neustál slova, kterými jej Angličan zásoboval. Chtěl mu to v kleci vrátit i s úroky, jenže si naběhl do pasti.

Siraj začal ve velkém tlaku, snažil se jít po rychlém ukončení. Wanliss si však chytře vyčíhal ten správný moment na protiútok a svého soupeře drtivě knokautoval v čase 0:48. Sahil se po konci duelu ještě poměrně dlouho hledal.

Akonne v dalším kole prověří Mateusze Legierského.

Oktagon má nového šampiona

Celý galavečer OKTAGON 56 završila bitva o titul muší váhy. O ten totiž přišel Elias Garcia a další šanci dostal Aaron Aby (16-8-1), jehož životní příběh nepřestává udivovat fanoušky i média. Jeho soupeřem se tentokráte stal Sam Creasey (18-5), který už jej jednou porazil.

Creasey nastupoval jako favorit a celý zápas tuto roli potvrzoval. Dominoval v postoji, na zemi, na pletivu, jeho údery byly signifikantnější, dobře kopal, Aby kromě úderů na spodek v duelu nic neměl. Creasey měl výhodu ve své velikosti a délce končetin, Aby nedokázal najít správnou vzdálenost.

Všichni rozhodčí se tak shodli na vítězi i výsledku na bodech a viděli vyhrát 50-45 právě novou akvizici československé organizace.

Zdroj: Oktagon MMA

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.