Spojte se s námi


Bojové sporty

OKTAGON 55: Sedm ukončení před limitem, velké příběhy, skvělé bitvy a fotbalová atmosféra. Podívejte se na zásadní momenty ze Stuttgartu

Oktagon se opět vrátil do Německa, vůbec poprvé se však představil ve Stuttgartu. Turnaj sliboval zajímavou podívanou, do akce šla zajímavá a fanouškům již známá jména. Jak galavečer OKTAGON 55 vypadal?

Publikováno

dne

Oktagon se opět vrátil do Německa, vůbec poprvé se však představil ve Stuttgartu. Turnaj sliboval zajímavou podívanou, do akce šla zajímavá a fanouškům již známá jména. Jak galavečer OKTAGON 55 vypadal?

Vsaďte si s bonusem a získejte 300 Kč zdarma

Vsadit si
18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Prelims OKTAGON 55

První ženská bitva nabídla krvavou řež

Úvod turnaje OKTAGON 55 nabídl první ze dvou ženských bitev. Bývalá titulová vyzyvatelka Jacinta Austin (5-2) změřila sílu s novou akvizicí organizace Karolinou Wojcik (11-4). Zápas neměl favoritku a vyrovnané první kolo, které se odehrálo celé v postoji, napovídalo, že se dočkáme vyrovnané bitvy.

První pětiminutovku ovládla Australanka u dvou ze tří rozhodčích, nicméně vyhrát jej mohla i Polka. Od druhého kola se však souboj proměnil v jednostrannou podívanou. Austin se rychle dostala na nohách soupeřce do zad, zamkla body triangle a vydržela na zádech soupeřky do gongu. Do té doby rozdávala údery a dominovala.

Ve třetím kole bylo jasno v tom, že Polka musela zápas ukončit, chtěla-li vyhrát. Nezvládla to. Naopak. Wojcik hodně inkasovala. Navíc vyfasovala tvrdý úder loktem do čela, který způsobil obří cut a tedy nepěkné krvácení. Od té doby Austin zápas naprosto s přehledem kontrolovala a došla si pro šestou výhru v kariéře.

Taburceanu poprvé vyhrál, pak vyzval Čepa

Ion Taburceanu (6-2) nastoupil ve Stuttgartu ke svému druhému duelu v organizaci. Původně se měl utkat se Zdeňkem Polívkou, ten ale kvůli zranění nemohl bojovat. Na poslední chvíli jej nahradil Nenad Avramovič (12-9).

Srb se blýskl v RFA, kde porazil Milana Ďatelinku či Davida Hoška. Moldavan pro změnu ve své první bitvě neměl daleko k tomu, aby ukončil Vlasta Čepa. Nyní si chtěl napravit chuť a připsat si první výhru.

To se mu povedlo. Taburceanu byl favoritem a potvrzoval to od začátku duelu. Byl lepší ve všech aspektech. Rychlost, síla, kvalita, dominance. Hodně se uchyloval k wrestlingu a tahanicím na pletivu, čímž leckoho překvapil. Byla to však dobře zvolená strategie.

Avramovič totiž odmítl nastoupit do třetího kola a Moldavan si připsal první výhru. Oktagon navíc poprosil o možnost odvetného duelu s Čepem, což by byla velkolepá podívaná.

Szabová jako dokonalá bouře, Oktagon sledoval velký návrat

Bylo léto roku 2021, když se Lucia Szabová (6-0) přestavila naposledy v zápase pod pravidly MMA. Posléze přišlo nečekané těhotenství a spolu s ním pochopitelně dlouhá pauza. V sobotu se po dlouhých třech letech vrátila do organizace poprvé právě v MMA a ne proti lehké soupeřce.

Tou totiž byla nebezpečná Roza Gumienna (5-3), která si poradila například s Lucií Krajčovič. Slovenskou naději ale nijak nerozhodila. Naopak. Szabová jela od začátku jako stroj, nezpomalovala. Pomalu ničila polskou ranařku fyzicky i psychicky. Lámala ji, až ji zlomila.

Překvapivě se většina zápasu odehrála na zemi, tam ovšem Silent Killer došla pro výhru. Jen 22 sekund před koncem nasadila úspěšný armbar a Gumienna musela odklepat. Szabová tedy získala sedmou výhru v MMA.

První KO večera překvapivě doručil Brazilec

Dva zápasy sice už před tímto skončily před limitem, ale ani jeden z nich neukončil knokaut. To se však tentokráte změnilo. Postaral se o to outsider a veterán Michael Deiga-Scheck (10-5), kterého vyzval nadějný Nikolaos Serbezis (8-3).

S výhrou Brazilce se příliš nepočítalo, naopak. On už ale několikrát ukázal, že jej nelze odepisovat a tentokráte to potvrdil znovu. Ještě v první minutě totiž skvěle reagoval na útok svého soupeře a tvrdě jej knokautoval.

Oktagon v něm přitom našel zajímavého bojovníka náhodou. Na jeden z turnajů přijel jako trenér, nakonec ale zápasil. Porazil na body v postoji Radka Roušala. Posléze jej porazil Vladimír Lengál, jinak má ale Deiga-Scheck v organizaci dvě výhry v MMA.

Heil přežil vlastní smrt, Montagnac přesto vyhrál

Jorick Montagnac (5-2) naskočil do souboje se Sebastianem Heilem (7-2) jako favorit, nicméně značně znevýhodněn svým zdravotním stavem. Podle Ondřeje Novotného měl problémy s kolenem a chtěl nastoupit s bandáží, což se nakonec nestalo.

Francouz měl do utkání skvělý nástup. V prvním kole svého soupeře přejel, zničil. U dvou rozhodčích vyhrál o dva body. Doručil dva knockdowny. Zdálo se, že si dojde pro ukončení. Jenže Heil ukázal odolnou bradu a přiváděl svého soka k zoufalství.

Postupně Montagnac působil čím dál vyčerpaněji a Heil zkoušel zápas svazovat a unavovat Francouze taháním na pletivu, nicméně když se mu to nedařilo, hrozil stále Montagnac tvrdou levačkou. Němec se v ofenzivě téměř k ničemu nedostal.

Ve třetím kole už si Jorick duel pohlídal a došel si pro důležitou výhru.

Bahník kontroverzně prohrál, s výsledkem nesouhlasí ani Novotný

Jakub Bahník (9-4) v roli favorita, proti němu nový prospekt Wahid Najand (7-2) s velmi zajímavým životním příběhem. Oktagon si od tohoto měření sil sliboval velkolepou podívanou, možný zápas večera. Zůstala po něm ale hořká pachuť.

Což o tom, nudný duel to nebyl. Jenže výsledek je sporný. Jakub Bahník totiž svého soka v prvních dvou kolech málem knokautoval. Hned několikrát. Soupeř ale několikrát utekl hrobníkovi z lopaty. Pochybovat se nedá pouze o tom, že vyhrál třetí kolo.

Nicméně Čech prohrál na body u dvou rozhodčích, což příliš nechápal ani promotér Ondřej Novotný, který Bahníkovi hned v kleci řekl, že je to na protest. Stejného názoru jsou i fanoušci, kteří si však pochvalují atraktivitu zápasu.

Mimo to se opět potvrdilo staré známé pořekadlo, které praví, že není dobré nechávat výsledek na rozhodčích. Bohužel pro českého bojovníka.

Hlavní karta OKTAGON 55

Oktagon se raduje, zrodila se nová hvězda, Ryšavý padl

Karol Ryšavý (13-6) čelil albánsko-německému prospektu Arijanu Topallajovi (6-0-1). Do zápasu šel jako favorit, nicméně se zdá, že se na něm možná vybuduje už druhá hvězda. Albanian Eagle totiž napodobil Loseneho Keitu a v podobném stylu Slováka přejel.

Zatímco Keita se však při své premiéře v organizaci v kleci zdržoval s Ryšavým téměř tři minuty, Topallaj nepotřeboval ani 40 sekund, aby vzal slovenské hvězdě duši.

Rozdíl byl však v tom, že Topallaj už si oproti Keitovi jeden duel v organizaci před tím střihl. Oktagon už jej prověřil bitvou s Romanem Paulusem, kterého však Albánec ukončil v prvním kole, stejně jako všechny své vítězné zápasy.

Zrodila se tedy nová hvězda? Vyloučeno to není. Topallaj si tímto výkonem rozhodně řekl o pozornost. Ve 25 letech před sebou může mít velkou budoucnost.

Bitvu těžkotonážníků ukončilo zranění

Fanoušci se těšili na bitvu dvou německých těžkých vah. Ruben Wolf (12-12) zatím ukázal pouze tvrdou bradu, když vydržel nesmysl v duelu s Jeremym Kimballem, nyní se chtěl předvést proti Sebastianu Herzbergovi (4-0).

V prvním kole byl Wolf víceméně lepším soupeřem, nicméně na výhru mu to nestačilo. Během něj se totiž zranil a do druhého kola naskočit nemohl. I proto slaví výhru Herzberg, který si tak připsal úspěšnou premiéru v organizaci.

500 Kč od Fortuny

Za kolik si zahraješ tolik dostaneš

Vsadit si
18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Cordero se vrátil na vítěznou vlnu

Mohl to být zápas večera, místo toho se ale jednalo o poměrně rozpačitou podívanou. Ranař Jaime Cordero (4-2) se utkal s Dominicem Schoberem (13-10) a jako kdyby se rozhodl, že v zápase nebude bojovat naplno. Alespoň to tak vypadalo.

Německý bojovník spoléhal na jedničky, ty však byly tvrdé. Většinu zápasu měl ruce u pasu, spoléhal na dobré oči a své reflexy. Vzhledem k tomu, že Rakušan byl celou dobu spíše v ústupu, to ale ničemu nevadilo.

Tři kola si Cordero odkontroloval, i když jeho styl nebyl tentokráte tolik atraktivní jako v minulých duelech. Po bitvě nicméně přiznal, že si znovu zlomil ruku, což jeho výkon, v němž rozhodně mohl přitlačit na pilu, omluvilo.

Oktagon veterán Kertész získal cenný skalp

Velmi zajímavou a hlavně vyrovnanou podívanou sliboval duel Máté Kertész (14-7) vs Niklas Stolze (13-6). Německý bojovník, který má zkušenosti z UFC, byl mírným favoritem, nicméně očekávalo se, že s Maďarem svede nelehký boj.

Bylo zajímavé sledovat, jak si už dlouholetá stálice československé organizace povede s veteránem UFC. Právě kvůli svým zkušenostem ze světa byl Stolze favoritem, jenže narazil. Kertész mu v podstatě nedal šanci vyhrát.

Až na jeden moment. Máté rychle zjistil, že cesta za výhrou povede přes zem. Tam odkontroloval první kolo, posléze i druhé, v němž zápas ukončil. Za zmínku ovšem stojí, že Niklas mu málem úspěšně nasadil kimuru, Kertész se ale dokázal z nelehké situace skvěle dostat a sám Stolzeho utáhl na rear-naked choke.

Grizzly padl, Poppeck si řekl o titulovou šanci

V hlavním předzápase galavečera OKTAGON 55 se utkali Alexander Poppeck (16-5) a Jeremy Kimball (19-10). Ani nešlo předvídat, co v zápase uvidíme. Grizzly je nevyzpytatelný, často záleží na tom, jak se vyspí. To Ironside je stálicí, klidnou silou.

Před vyprodanou domácí halou se ovšem Poppeck vynasnažil zápas ukončit a to se mu povedlo už v prvním kole. Svého soupeře doslova ztrestal za to, že se musela měnit váhová kategorie z polotěžké váhy na catchweight okolo 96 kilogramů.

Zápas skončil minutu a půl před koncem prvního kola. Kimball působil odevzdaně, když jej Poppeck na zemi tvrdě trefoval. Američan po ukončení bitvy avizoval údery do zátylku, u rozhodčího ovšem nepochodil. Musí tak kousat tvrdou porážku.

Poppeck si pochopitelně řekl o další titulovou bitvu. Tu poslední absolvoval s Pavolem Langerem a těsně prohrál. Jednalo se ovšem o bitvu o prozatímní titul, nikoliv právoplatný.

Jungwirth ovládl odvetu s Pukačem na body

Pětikolová bitva, nikoliv však o titul, čekala bájného Kelta a Diamantového Čáva, kteří svedli očekávanou odvetu. První duel vyhrál Christian Jungwirth, který nachytal Roberta Pukače v nedobrém psychickém rozpoložení, slovenského bojovníka rozebral a psychicky zničil.

Nyní však šel Pukač do zápasu ve zcela jiném rozpoložení a byl odhodlaný Jungwirthovi porážku oplatit. Od prvního kola ale tahal za kratší konec provazu a šlo znát, že jej Němec svou taktikou překvapil.

Kelt totiž od začátku zkoušel přenést boj na zem, to ale Slovák dobře bránil. Neustálý tlak ovšem bránil Pukačovi v jakékoliv ofenzivě a byl neustále nucen ustupovat, bránit se a spíše kontrovat.

Od začátku do konce byl Jungwirth tím, kdo tvořil zápas, a byl za to odměňován od bodových rozhodčích. Pukač překvapivě nezabral a nešlápl na plyn ani v momentě, když věděl, že jedinou jeho šancí na výhru je duel ukončit před limitem. Prohrál tedy na body.

Přesto si Diamantový Čávo vysloužil od svého soupeře pochvalu a respekt. Stejně tak jej ocenilo německé publikum.

Zdroj: Oktagon MMA

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.