Spojte se s námi


Bojové sporty

Odveta s Vémolou za pár korun? Attila Végh prozradil, kolik dostane za bitvu v Edenu. Chci titul, peníze nejsou vše, říká

Zápas století už vzal sice čas, přesto neupadl v zapomnění. Naopak. Už v létě se dočkáme jeho odvety. Attila Végh chce ukázat, že ani přes dlouhou pauzu neztratil nic ze svého umu. Že by si ale za druhou bitvu s Karlosem Vémolou vydělal ranec, to se zrovna říci nedá.

Publikováno

dne

Zápas století už vzal sice čas, přesto neupadl v zapomnění. Naopak. Už v létě se dočkáme jeho odvety. Attila Végh chce ukázat, že ani přes dlouhou pauzu neztratil nic ze svého umu. Že by si ale za druhou bitvu s Karlosem Vémolou vydělal ranec, to se zrovna říci nedá.

Letos to bude pět let od Zápasu století. Tehdy sledovala beznadějně vyprodaná O2 aréna dodnes možná nejzásadnější zápas v dějinách československého MMA. Karlos Vémola a Attila Végh se v ikonické bitvě utkali tváří v tvář.

Už před samotným duelem se hodně zmiňovalo, že si každý bude pamatovat, kdo vyhrál a kdo prohrál. A skutečně tomu tak je. Pumukli knokautoval Terminátora v prvním kole a od té doby nemusel bojovat. Stal se hvězdou, jakou nebyl ani na vrcholu sportovní kariéry.

To rodákovi z Olomouce naopak dodnes každý jeho porážku připomíná. Neustále se ji snažil odčinit. Když mohl, zápasil tak často, jak jen to šlo a jak to zdraví dovolilo. Jenže v roce 2023 prohrál hned dvakrát a nyní chce končit kariéru.

Jak jinak, než právě odvetou se slovenským rivalem. Té se dočkáme již 8. června 2024 v pražském Edenu. Attila Végh a Karlos Vémola tedy znovu budou u toho, až se bude psát historie československé MMA scény, když vyprodají největší fotbalový stadion, který v České republice máme.

Kolik si Attila Végh za zápas vydělá?

Vzhledem k velikosti celého galavečera i celého zápasu by se dalo očekávat, že si oba aktéři přijdou na pořádný balík. Karlos Vémola ostatně nedostává vůbec málo. To, na kolik si přijde, mu může závidět snad každý bojovník v republice.

Totéž ale nemůže říct Attila Végh, který se o odměně za Odvetu století rozpovídal v rozhovoru pro Šport.sk. Podle něj nemůže být o dobrých penězích úplně řeč.

„Všichni si myslí, že jsem do zápasu šel kvůli penězům. Ani do prvního jsem ale nešel kvůli penězům. Kdybyste věděli, kolik jsem za první souboj dostal, tak byste koukali, ale samozřejmě mám nějakou mlčenlivost a nikomu neříkám, kolik jsem dostal,“ vyjádřil se Pumukli.

„Peníze pro mě nejsou všechno. Je to důležitá věc, ale není to všechno. Možná mi lidé nebudou věřit, ale chci si dokázat, že se dokážu vrátit do formy, že na to stále mám. O to mi jde především. Ale nebudu říkat, že pro mě ty peníze nejsou důležité, jen nejsou prioritou,“ říká bývalý šampion Bellatoru.

„Pořád říkám, že za ten zápas dostanu tři tisíce eur, k tomu daň, cestovné, hotel, diety. Celkem nějakých šest tisíc eur. Karlos říkal, že určitě lžu. Já nevím, kolik dostane on, ale já zhruba tolik. Zkuste to ověřit. Hlavní je, že zaplatí cestovné, hotel a stravu,“ dodal.

Pokud myslí svá slova slovenský bojovník vážně a přijde si na zhruba 6000 eur, tak by si měl v přepočtu vydělat se vším všudy bez odečtených nákladů lehce přes 152 tisíc korun.

Jak ale v rozhovoru podotkl, kromě peněz má jinou motivaci. Může si sáhnout na titul. Zápas s Vémolou totiž bude titulový. Pokud Pumukli vyhraje, stane se králem polotěžké váhy.

Zdroj: Šport.sk, Oktagon MMA

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.