Reklama

Obrovský zkrat! Nelegálním úderem kolenem se Rus připravil o titul v UFC, po zápase nepochopitelně zvedal ruku

UFC 259 nabídlo hned tři titulové bitvy. Hned ta první však byla velmi kontroverzní. V zápase Petra Yana s Aljamainem Sterlingem totiž první jmenovaný nepochopitelně použil nelegální úder a byl diskvalifikován.

Zdroj: UFC

Souboj Petra Yana s Aljamainem Sterlingem sliboval parádní a hlavně na pohled atraktivní bitvu. To se také dělo. Až do čtvrtého kola, v němž přišel nepochopitelný zkrat.

První kolo bylo v obrovském tempu, které diktoval Sterling, Yan mu zdatně vzdoroval a dokázal nebezpečně trefovat. Sterling tempo udržel ještě ve druhém kole, Yan ale postupně začínal jasně přebírat otěže zápasu.

Třetí kolo už bylo jasně jeho a dojít čtvrté kolo do konce, rovněž by patřilo ruskému zápasníkovi. Jenže se tak nestalo.

Yan totiž trefil svého soupeře nelegálním úderem kolenem do hlavy. Sterling šel pochopitelně k zemi, byl velmi otřesený a nebyl schopen v zápase pokračovat. A reakce ruského zápasníka? Žádná omluva nepřišla.

A když se přešlo k vyhlašování vítěze, tak při nástupu Yan nepochopitelně zvedl ruku nad hlavu, přičemž mu muselo být jasné, že byl diskvalifikován.

Zkrat je to o to větší, že rozhodčí Yana upozorňoval, že úder kolenem svému soupeři uštědřit nemůže. Rus ovšem poslechl své trenéry, kteří od něj úder kolenem žádali.

Yan si přitom šel pro výhru, Sterling již byl unavený. Zbytečně se tak připravil o titul. A reakce Sterlinga? Takto tedy vyhrát rozhodně nechtěl. Titul hodil na zem a ještě v kleci se rozplakat.

Ihned se začalo mluvit o odvetném zápase. Bude však zajímavé sledovat, zdali UFC udělí ruskému zápasníkovi nějaký trest. Rozhodně by si jej za tento nesmyslný nelegální úder zasloužil.

Zdroj: UFC, Twitter | Spinnin Backfist

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

 1. Pokyn “nakopnout” soupeře přišel z Yanova rohu… Sám Yan se omlouval na sociálních sítích a přál soupeři brzké zotavení. Možná to chce upravit příspěvek, pak to vypadá že je Yan pěkné kvítko, ale naopak…

  • Super, takže kdyby z rohu přišel pokyn urvat mu hlavu, tak ho to omlouvá? Jo chápu, že adrenalin, testosteron a všechno, ale má svůj mozek…

 2. Bylo to nešťastné pro oba borce. Doufám, že se brzo dočkáme pokračování. Oboum klukům přeji pevné zdraví. Amanda ta je super. Na mi se fakt těším

 3. Jak nelegálním úderem .. co to jako je .. bojový sport “jakože drsných chlapů na to kdo je větší bijec” ale nemůžu ho prostě zneškodnit ani kopnutím? Nebo ranou do třísel nebo na krkavici? Tak o čem to je .. na stejné úrovní jako wrestling jenom se mlátí o trošku víc

 4. …nehledě na to, že tenhle sport je prostě srandovní. Má to být sport který je nejbližší opravdovému boji .. ale exisyují kategorie .. proč? Když jinde nejsou … ve skoku do výšky nebo basketbalu taky nejsou výškové kategorie a je jasné, že týpek co měří 2 metry deset asi skočí výš než někdo, kdo měří metr šedesát … prostě týpek s metrem šedesát nikdy nemůže být nejlepší skokan do výšky a stejně tak týpek vážící srandovních 60 kilogramů nemůže být nejdrsnější bijec a bojovník … je to k smíchu, když takové tintítko narazí na pořízka 130kg který má na těle víc sádla než svalů ale prostě ho zalehne a zlomí pár žeber…

  • No tak ty jsi fakt mimo, to je neskutečný. Tvoje demence až mlátí dveřma. Hrozně bych tě v tý kleci chtěl vidět.

   • Ano, přesně výše uvedenou zkušenost mám ze svého vlastního života … rádoby “zápasník” se přesně tím chlubil na jedné blíže nespecifikované společenské akci na mého kolegu postavou nejblíže tak Budu Spencerovi … po jedné dobře mířené facce nevstal a když ho je prostě švihnul za ruku zlomil mu zápěstí a to byl konec jednoho “zápasnického” ega…

    Prostě kde se ukazují svaly nebo tahají nože zvíteží ten, kdo vystřelí (obrazně řečeno, samozřejmě)

  • V silových a bojových sportech jsou všude váhové kategorie. Karate ,vzpírání, Řecko-Římský zápas.

 5. Pane Pařízku, pravidla jsou takto nastavená z toho důvodu, že se stále jedná o sport. Proto mají zápasníci rukavice a jsou nastavená pravidla tak, aby se navzájem nepozabíjeli. Lidi, kteří se o tento druh sportu zajímají, se opravdu nechcou dívat na to jak se tam dva sportovci zabíjí, ale chcou vidět kdo je lepší v nastavených pravidlech. Váhové kategorie jsou proto, aby spolu soupeřili dva lidi kteří jsou zhruba stejně velcí co se týče svalové hmoty. Váš názor je velmi jednoduchý, a k smíchu jste jenom Vy. Přeju hezký večer.

  • ” že se stále jedná o sport. Proto mají zápasníci rukavice a jsou nastavená pravidla tak, aby se navzájem nepozabíjeli”
   K čemu je ale sport, který si hraje na něco co není? Ve wrestlingu je to alespoň otevřeně přiznané. V boxu, v karate, kdekoliv jsou jasná pravidla – je to SPORT ne BOJ. UFC si hraje (dokonce to má v názvu – písmeno F) na BOJ .. to je ten rozpor na který jsem upozornil. Skrtit do bezvědomí můžu ale normálně loktem nebo kolenem nebo na třísla ne. Stejně tak vlasy, oči …. a pak tam dospělý chlap, který ještě před chvílí pronášel silná slova před novináři, ukazoval svaly a někoho nakopnul brečí jako malé mimino …. promiňte, ale je to prostě k smíchu

   “Váhové kategorie jsou proto, aby spolu soupeřili dva lidi kteří jsou zhruba stejně velcí co se týče svalové hmoty”
   Zopakoval jste co je všeobecně známé, otázka zněla proč to tak je? Jaký má smysl mít nejlepšího zápasníka v nějaké velmi úzké kategorii (bantomové váze např.) když z globálního pohledu to žádný zápasník prostě není, protože kdokoliv nad 100kg ho přáválcuje (i jednou ranou když se dobře trefí)

   To je jako být jednooký mezi slepými (určíte si úzkou kategorii kde excelujete i když v globálním měřítku nestojíte za nic) .. jak jsem psal výše .. jak to že v jiných sportech (atletika např) žádná taková omezní nejsou, když je jasné, že 100kg týpek asi bude mít ve vrhu koulí jasnou výhodu nad nějakým šlachovitým rachitickým týpkem .. prostě každý sport není pro každého a není mu do vínky dáno být dobrým koulařem (zápasníkem)

   • Kdyby ses o to zajimal, tak by jsi vedel, ze UFC (Ultimate Fighting Championship) je organizace, ktera tento sport porada na nejvyssi urovni. U nas na nizsi urovni je to napriklad Oktagon. Pokud uz se chces o tomto sportu bavit, tak se bavime o MMA (mixed martial arts = smisena bojava umeni). MMA vzniklo za ucelem porovnat ruzne bojove sporty jako takove mezi sebou a ne aby se tam kluci/holky navzajem pozabijeli. Proto ty pravidla! Napred si o tom neco nastuduj, at tady priste ze sebe nemusis pred vsema delat hlupaka.

    • Ano, čekám (a snad se toho i dožiju) že se proti sobě prostě postaví dva lidi (bez rozdílu pohlaví, barvy pleti, váhy), pokud nějakou výbavu (rukavice, chránič zubů, suspenzor, páteřák a já nevím co… apod tak pouze volitelně, jejich vlastní rozhodnutí totho využít). Žádná kola – prostě kdo to fyzicky první nedá, končí … (to si jako při rvačce dám pauzu abych nabral dech?) .. pokud se dohodnou, bude možné zastavení ze strany rozhodčího, pokud souhlasí, bude to jen na nich … prostě ten “silnější samec ve smeččce” zvítěží …

     K čemu je porovnávat “různé sporty” když ty nejúčinější techniky z těch jednotlivých sportů zakážu (karate – údery na měkké tkáně, krkavici například – to co předvedl (kolenem do hlavy klečícího) – nebo jakýkoliv jiný low kick je ukázkovým příkladem běžné techniky z téměř všech bojových sportů (protože to prostě je nejefektivnější způsob jak protivníka zneškodnit) – a je zakázán… smutné)

     Z že by do toho nikdo nešel? Pche .. se s Vámi vsadím že zájemců o takový boj bude spousta. A že se lidi nebudou chtít dívat jak se dva jiní umlátí v kleci? Historie nás učí, že to je přesně naopak … ve starém římě v Colloseu nebo při popravách ve Francii to přítomné dámy tak dostalo do varu, že své partnery přímo na místě v jevišti orálě uspokojovaly nebo přímo souložili.

    • A jen doplním .. ze začátku vetšina takových pravidel neexistovala, prostě se proti sobě postavili dva bojovníci různých stylů (většinou “ilegální” souboje a sázky) .. po příchodu UFC v 1993 se z toho stala takový další box … spousta omezení, pravidel atd .. přesto se nazývali “gladiátory 21. století” ale jaksi zapomínají, že z gladiátorů odešel většinou jen jeden..

     Víte, kdyby se k tomu přistupovalo objektivně, bez těch “rádoby fantastických promo keců” tak bych neřekl ani popel … ale všechno je to prostě jenom divadlo … vážení? K čemu to je, když se uměle shazuje pár kilo vody a váhu okamžitě nabere zpět a v den zápasu už váha neplatí? Proč se po zápase (Vejmoly např.) vždycky začne rozebírat kdo je vyšší, těžší, kdo měl tedy “výhodu” … prostě přijdu a buď na to mám nebo ne, bez ohledu na to kdo stojí proti mě …

     Je prostě úsměvné vidět ty lehké váhy jak tam kolem sebe poskakují a pak se podívat na to jak vypadaá, kolik měří a váží takový John Cena a myslím že je každému jasné kdo tady má v případném střetu navrch. Můj oblíbenec byl Eric Esch (ButterBean kdybyste nevěděl) .. ten, postavou spíše řezník vůbec nebyl marný… prostě váhu a fyziku okecat nejde .. přitom se vsadím, že neznamý člověk by při pohledu na něj nikdy neřekl že to byl celkem úspěšnýá zápasník (boxer, MMA)

  • Mě zase připadá vtipné, když se dva “hošani” s váhou jako má nezletilá dcera “jakože mlátí” a přitom každá jejich “rána” je ve srovnání s tlapou pořádného chlapa, který tuhle váhu zvedá v posilovně pomalu jednou rukou prostě směšná … postavte toho “vítěze” proti chlapovi jako byl. například Tyson ve svých nejlepších letech … živá zuřivá nekontrolovatelná agresivní síla, jako rozjetý vlak, ne jako vychrtlé poskakující tintítko … asi sám pochopíte, že jen jeden z nich je opravdový “bijec”

 6. Debil no.Clověk klečí a on mu dá koleno.Sám rozhodčí mu to říkal,tak ať teď drží hubu.Dal bych mu na nějaký čas zákaz,ať se nad sebou zamyslí

 7. JIŘÍ PAŘÍZEK:

  Jinými slovy nejlepší by bylo, kdyby tam na sebe naběhli dva 130kg negři s noži a dokud by jeden nedržel upidlanou hlavu toho druhého, tak by nebyl konec. Tak nějak si představujete boj správných chlapů ?

  O pravidlech MMA očividně nevíte nic, když píšete takové nesmysly. Jak kolena, tak lokty jsou dovoleny, ale vzhledem k tomu, že i tento “sport hrající si na boj” má svá pravidla, která má své sportovce chránit, tak je jasné, že má nějaké limity. Pokud tedy soupeř klečí nebo leží na zemi, tak je zakázané použít techniku kolene, protože je samozřejmě likvidační. Ano, v reálném souboji na ulici by to nikdo neřešil, ale pokud vás to sere, tak se dívejte na pouliční bitky a ne na profíky v UFC, kteří jsou vázáni pravidly. Stejně jako vámi zmíněný Tyson nemohl soupeře kopat a kousat uši, tak i tady ti borci mají svá pravidla.

  • ano, zjevně uši kousat mohl – všichni jsme to viděli.. prostě boj a servítky se neberou (mimochodem, v historii dávno platí, že kdo bojuje podle pravidel, většinou prohraje)

   Znovy se ptám, k čemu jsou nějaké limity když nejefektivnější techniky z jednotlivých sportů zakazují? A k čemu je váhové rozdělení, když prostě 60kg chlapeček nikdy nemůže porazit 130kg pořízka? (stejně tak jako 160cm “vysoký” atlet nikdy neskočí výš nebo dál než 199cm dlouhán)? Prostě kdo měří metr šedesát a váží 60kg nikdy nemůže být nejlepším bojovníkem (copak někdo řeší že například ve vrhu koulí má někdo Xkrát vyšší hmotnost a tím pádem výhodu? neřeší, střízlíci prostě koulí nevrhají protože nemají šanci), protože prostě objektivně vždy se najde někdo lepší.

 8. Sterling prostě beta, před zápasem plno keců a pak zápasil jak ožrala, Yan to prepískl, o tom žádná, ale Sterlingův výkon byl mimo tuhle ligu. Pařízek je pravděpodobně mentálně postižený, takže nemá cenu moc odpovídat a to teď ani nemyslím jako urážku, tyhle lidi je třeba brát s nadhledem, nelze brát vážně výjev člověka, kterýho na chvíli ošetřovatel pustil k počítači…

 9. když pominu jednoduššího p. Pařízka :), tak to je zase článek totálně mimo…., zavádějící, naprosto chybí informace o tom, co se stalo – jakoby jste to psali 5s po zápase… 🙂

  PROČ MI TO POŘÁD NABÍZÍ ČLÁNKY Z TĚCHTO STUPIDNÍCH STRÁNEK??? TO PÍŠOU SNAD MALÉ DĚTI NEBO SI PROSTĚ JEN DĚLÁTE Z LIDÍ PRDEL??? AŤ JE TO JAKÝKOLIV SPORT, TAK LEPŠÍ ČLÁNEK BY NAPSALA I MOJE BABIČKA… VIDĚLI JSTE VŮBEC TY ZÁPASY, VÍTE O TOM NĚCO?
  TO JE FAKT NA ŽALOBU, JAK TOHLE MŮŽE BÝT VŮBEC LEGÁLNÍ, TAKOVÉTO STRÁNKY PROVOZOVAt!!!

 10. Spisovatel Pařízek alias neskutečnej blb. Velmi rád by viděl jak se borci v kleci kopou na zemi do hlavy ale sám by tam v životě nevlezl protože by se hrůzou posral. Nejvíce je k smíchu ten jeho neustále omýlaný ůder na krkavici. Buď je pod jménem Pařízek neskutečný hlupák a nebo puberťák spíš děcko doblbaný sledováním akčních filmů.

  • “omýlaný ůder” … “Buď je pod jménem Pařízek neskutečný hlupák a nebo puberťák spíš děcko”
   a přesto dokáži psát, na rozdíl od Vás – inteligentního dospělého, správně česky bez do očí bijících hrubek … pravděpodobně jste měl na mysli “omílaný úder”

   Máte pravdu že bych do klece nevlezl, protože ač sám dělám mnohé sporty a výše uvedeného “borce” váhově i výškou převyšuji dosti výrazně, nemám zapotřebí se tupě mlátit v kleci a provozovat “zábavu” pro hloupé neinteligentní lidi. Jen upozorňuji na to, že tito “borci” a celý tento “sport” je promován jako “bitva válečníků”, “ultimátní boj” apod. a předcházejí mu silácké výjevy před kamerami na tiskovkách, při vážení.. ale když přijde na jádro věci, nakonec tam brečí jako malé mimino a v opravdovém konfliktu kde jde o život by tento “ultimátní bojovník” přišel během prvních pár sekund o oči nebo měl zlomený ohryzek… tak kde je prosím ten “boj”???

  • jen pro doplnění všem tady … já si SKUTEČNÝ souboj (i sportovní) představuji jako maximálně efektní a rychlou taktiku ke zneškodnění soupeře při minimálním riziku ohrožení mě samotného, jako například tady:

   https://www.youtube.com/watch?v=y-VP12g49TI

   žádná pravidla, žádné vybavení, kdo se první dobrovolně vzdá nebo nevstane nebo není schopen pokračovat, prohrál…

   • Všichni přežili, žádné trvalé následky nebo krvavá zranění a přesto vítezství za cca 3vteřiny jednou rukou… takže asi tak…

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Nenápadné hvězdy! Koho sledovat na Euru?

Do začátku Eura zbývá měsíc. 11. června turnaj otevře utkání Turecka s Itálií, Češi se poprvé představí tři dny nato. Jaké hráče se vyplatí na evropském šampionátu sledovat, přestože se o nich tolik nemluví.

Není pro Adama Hložka čas na přestup? Sparta mu začíná být malá

Adam Hložek je, co se fotbalových schopností týče, nepochybně největší český talent od dob Tomáše Rosického. Ve Fortuna lize už kroutí třetí sezónu, je mu přitom stále teprve 18 let.

Plzeň chce být na přestupovém trhu aktivní! Zájem má o tři záložníky, brankáře a mladého stopera Karviné

Plzeňská Viktoria nechce být pozadu, a tak již jedná o posilách na ročník 2021/22. V současné době se v klubu hojně spekulují jména tří záložníků, brankáře a stopera. O kom je řeč?