Spojte se s námi


Basketbal

Nymburk oslavil zisk bronzu, Opava je krok od mistrovského titulu

Sezona Národní basketbalové ligy se kvapem blíží ke svému konci. Největší radost bude mít jeden z finalistů, kterými jsou Opava a Děčín. Basketbalisté vedou v sérii 2:0 a k zisku titulu jim chybí jediné vítězství. Třetí místo připadlo Nymburku, jenž zdolal Pardubice.

Publikováno

dne

Sezona Národní basketbalové ligy se kvapem blíží ke svému konci. Největší radost bude mít jeden z finalistů, kterými jsou Opava a Děčín. Basketbalisté vedou v sérii 2:0 a k zisku titulu jim chybí jediné vítězství. Třetí místo připadlo Nymburku, jenž zdolal Pardubice.

Nymburk po 21 letech bez finálové účastí, přesto získal medaile

Basketbalisté Nymburku se pokaždé od roku 2003 dokázali probojovat až do finále české nejvyšší basketbalové ligy. Letos ovšem tato série skončila. Nad jejich síly byla Opava, a tak Nymburk skončil s Pardubicemi v souboji o bronz.

Zde ovšem s přehledem ukázal, že po bronzu touží stejně jako po zlatu. Pardubice nejprve porazil doma 93:75 a následně venku 99:81.

Po dlouhé dominantní sérii, kdy Nymburk sbíral samé tituly, se musel spokojit se třetím místem. K 18 ligovým prvenstvím a dvěma stříbrům tedy do sbírky přidává za posledních 21 let další kov.

Nymburk se z bronzu radoval i v roce 2002, předtím, než začala dlouhá série finálových účastí.

Děčín svádí s Opavou vyrovnaný boj, ale Slezané mají titul na dosah

Děčín v NBL zatím ještě titul nezískal, i když se už čtyřikrát dokázal probojovat do finále. Pokaždé ovšem padl s Nymburkem (2015, 2016, 2017 a 2019). Letos ve finále potkal Opavu, ale vypadá to, že do sbírky přidá páté stříbro.

Kromě stříbrných medailí basketbalisté Děčína vybojovali ve své historii také čtyři bronzové. Opava po vyrovnané sérii s Nymburkem (4:3) postoupila do finále, kde usiluje o svůj pátý mistrovský titul. Poslední získala v roce 2003, tedy poslední rok, než začala dominance nejlepšího týmu u nás.

Ve své sbírce má Opava také pět stříbrných medailí (2000, 2001, 2018, 2021 a 2022) a dvě bronzové (1999 a 2014). Letos má ovšem dobře nakročeno k tomu, aby získala nejcennější kov.

Ve finálové sérii vede nad Děčínem 2:0 na zápasy a pokud v následujícím utkání zvítězí, tak je titul její. První utkání Opava venku ovládla 80:76 a poté doma zvítězila 85:82. Druhý zápas rozhodl tříbodový hod v poslední sekundě, jinak by se prodlužovalo.

Třetí a možná poslední finálový zápas se hraje v úterý v 18:30. Děčín se pokusí využít domácího prostředí a ještě zabojuje o prodloužení finálové série.

Zdroj: NBL

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.