Spojte se s námi

Motorsport

Novým lídrem šampionátu F2 Drugovich, v pátek a sobotu se bouralo

Sezona Formule 2 stejně jako F1 pokračovala hned týden po prvním závodě. V saúdskoarabské Džiddě se ale spíš bouralo, než závodilo. Bohužel se tak potvrdila až zbytečná nebezpečnost trati.

Publikováno

dne

Sezona Formule 2 stejně jako F1 pokračovala hned týden po prvním závodě. V saúdskoarabské Džiddě se ale spíš bouralo, než závodilo. Bohužel se tak potvrdila až zbytečná nebezpečnost trati. Šampionát už nevede Francouz Pourchaire, kterého na čele vystřídal Brazilec Drugovich V Saúdské Arábii se radovali Liam Lawson a právě Felipe Drugovich.

Kvalifikace

Do boje o pole position promluvily dva incidenty v rozmezí tří kvalifikačních minut. Nejprve selhala technika tehdejšímu lídrovi šampionátu Théovi Pourchairovi, a poté to byl Logan Sargeant, který poznal, jak blízko jsou na dráze v Džiddě zdi.

Start z prvního místa nakonec i trochu překvapivě vybojoval Felipe Drugovich, pro kterého se jednalo o druhou pole position v kariéře. Druhé místo připadlo vítězi bahrajnského sprintu Richardu Verschoorovi, třetí dojel Jack Doohan. Ten ale nakonec odstartoval z boxů, jelikož byl z kvalifikace pro nedodání dostatku paliva diskvalifikován.

Sprint

Kdo se ke sprintu dostal až ve druhé polovině závodu, nepřišel de facto o nic zásadního. Hned ve druhém kole totiž naboural Amaury Cordeel a způsobil tak výjezd Safety caru. V nájezdu do sedmého kola se mělo opět začít závodit, ale ještě přes cílovou čarou Doohan trefil Sargeanta a na trať opět vyjel Safety car.

A ten se na trati zdržel opravdu dlouho, jelikož znovu se závodilo až ve 14. kole. Do cíle nakonec dojel jako první Liam Lawson, který zároveň přebral vedení v šampionátu. Druhé místo patřilo Jürimu Vipsovi, třetí nakonec Felipemu Drugovichovi. Pilot MP Motorsport totiž vytěžil z diskvalifikace Jacka Hughese, který neprošel technickou kontrolou.

Hlavní závod

27kolový závod tentokrát nenabídl žádnou bouračku. Jak je běžné, jezdci zvolili různé strategie, jelikož je čekala povinnost zastavit v boxech. Skvělé tempo prokázal muž startující z pole position, Felipe Drugovich. Brazilec si držel své vedení po celý závod a nikdo nebyl schopný se jezdci MP Motorsport přiblížit.

Pro Drugoviche jde o čtvrté vítězství v kariéře ve F2. Na stupních vítězů dojeli ještě Richard Verschoor a Jehan Daruvala. Počin Inda je ještě o to zajímavější, když startoval ze čtrnácté příčky. Brazilec Drugovich je také novým lídrem šampionátu.  

Série F2 pokračuje až za měsíc na italské Imole, kde se k ní opět přidá i F3 s Romanem Staňkem.

Zdroj: F2

Reklama

Oblíbené