Spojte se s námi


Bojové sporty

Nový šampion UFC Ilia Topuria se dočkal velkolepého přivítání na zaplněném svatostánku Realu Madrid. Bude větší hvězdou než McGregor?

Největší moment od slavných časů, kdy celý svět začal poznávat hvězdu jménem Conor McGregor? Dost možná. Mnoho lidí o něm pochybovalo, nicméně se zdá, že Ilia Topuria může mít podobný potenciál. Nejen sportovní, ale i marketingový. Šampiona UFC vítalo zaplněné Santiago Bernabeu.

Publikováno

dne

Největší moment od slavných časů, kdy celý svět začal poznávat hvězdu jménem Conor McGregor? Dost možná. Mnoho lidí o něm pochybovalo, nicméně se zdá, že Ilia Topuria může mít podobný potenciál. Nejen sportovní, ale i marketingový. Šampiona UFC vítalo zaplněné Santiago Bernabeu.

Je to stále jen pár dní od momentu, kdy UFC korunovalo nového šampiona. Se zpětným ohlédnutím je přitom fascinující, co vše tomu předcházelo. Bylo to mnoho pochybností i úšklebků na jeho adresu. A tak trochu právem.

Na tiskové konferenci před turnajem UFC 298 totiž Ilia Topuria až absurdním způsobem kopíroval a napodoboval Conora McGregora. Alexander Volkanovski jeho pokusy o trashtalk s naprostým přehledem negoval, mazal si dravého soupeře na chleba.

I proto se čekalo, že by španělskému Gruzínci, který se narodil v Německu, mohl nahlodat sebevědomí, což se mohlo projevit v zápase. To se ale nestalo. 27letý ranař totiž ukončil jednu z nejlepších pérových vah ve druhém kole.

Už před zápasem měl ve Španělsku a Gruzii obrovskou podporu. V jednom videu mu přáli úspěch legendy jako Iker Casillas či Rafael Nadal. Sám věřil, že by dokázal vyprodat fotbalový svatostánek Santiago Bernabeu. Nyní se na něm představil.

Jak velký potenciál má Ilia Topuria?

Hned poté, co Ilia Topuria porazil Alexandera Volkanovského, vyzval Conora McGregora. Právě s ním by se rád utkal na Santiagu Bernabeu. Zatím však musí být skromnější. Není jisté, jestli Ir někdy ještě vůbec bude bojovat.

On sám se však na stadionu Realu Madrid objevil. Před nedělním duelem Real Madrid vs Sevilla ukázal více než 75 tisícům fanoušků svůj pás, navíc obstaral slavnostní výkop, dočkal se velkých ovací. Jeho jméno ve Španělsku nyní něco znamená.

Kdo pochyboval o jeho sportovní či hvězdném potenciálu, ten musí nyní zírat s otevřenou pusou. Ilia Topuria totiž pobláznil celé Španělsko, stal se obrovskou hvězdou. Pokud dokáže obhajovat své řeči i na sportovním poli tak, jako mu to jde dosud, může minimálně z části dosáhnout slávy, jaké dosáhl kdysi McGregor.

Zřejmě nemá takový potenciál. Brání mu v tom například chabá znalost angličtiny. Na té se ale dá zapracovat. Španělsko a Gruzie jsou však samy o sobě obří trhy, kde se mu nyní otevřelo mnoho příležitostí.

A vnímá to také UFC, díky čemuž je nyní šéf organizace Dana White sám nakloněn myšlence uspořádat turnaj právě na svatostánku Realu Madrid.

Zdroj: Twitter, Tapology, UFC

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.