Spojte se s námi


Golf

Norman žadoní, aby hráči z LIV Golf byli vedeni ve světovém žebříčku: Integrita je ohrožena!

Nově vzniklá organizace LIV Golf Tour, která je přímým konkurentem tradiční PGA Tour, se snaží vydobýt své místo pod sluncem, ačkoliv prakticky všichni ostatní kráčejí proti ní. Stejné je to v případě zahrnutí bodů do světového žebříčku OWGR (Official World Golf Ranking). To se snaží LIV v čele se svým šéfem Gregem Normanem změnit.

Publikováno

dne

Nově vzniklá organizace LIV Golf Tour, která je přímým konkurentem tradiční PGA Tour, se snaží vydobýt své místo pod sluncem, ačkoliv prakticky všichni ostatní kráčejí proti ní. Stejné je to v případě zahrnutí bodů do světového žebříčku OWGR (Official World Golf Ranking). To se snaží LIV v čele se svým šéfem Gregem Normanem změnit.

Greg Norman zaslal ve středu golfistům z LIV Golf dopis, že podle spravedlivého, objektivního a nestranného průzkumu, by měli být za své odehrané turnaje pod hlavičkou LIV Golf být v blízké budoucnosti ocenění oficiálním světovým golfovým hodnocením.

Úředníci soutěže dotované ze saúdskoarabských veřejných zdrojů podali oficiální žádost na OWGR. „Zařazení LIV Golf do světového systému bodů je nezbytné pro integritu, přesnost a spravedlnost celého žebříčku,” stojí v dopise, který se dostal i do e-mailové schránky ESPN.

Podle Normana je v opačném případě spravedlnost a přesnost světového žebříčku velmi vážně ohrožena. „Věříme, že členové správní rady OWGR pochopí a ocení tuto klíčovou úvahu a že s tímto vývojem budou zacházet s respektem, který si zaslouží,” uvedl komisař LIV.

Potíž je však v tom, že ve správní radě OWGR sedí lidé, kterým LIV Golf zrovna po chuti není. Největší překážkou je samotný komisař PGA Tour Jay Monahan, který vystavil přeběhlíkům k LIV Gold na okruhu PGA Tour stopku. Právě on je jedním z osmi členů správní rady OWGR.

Mezi další členy patří např. generální ředitel DP World Tour Keith Pelley, generální ředitel USGA Mike Whan, výkonný ředitel PGA of America Seth Waugh, výkonný ředitel National Golf Club Augusta Will Jones nebo Keith Waters, který zastupuje Mezinárodní federaci PGA Tours. 

Podle údajů organizace LIV Golf by si vítězové prvních tří akcí výrazně vylepšili postavení ve světovém žebříčku. Jenomže žádný z turnajů v Londýně, Portlandu ani Bedminsteru započítán do OWGR nebyl.

Například jihoafrický hráč Charl Schwartzel, inaugurační vítěz v Londýně, by se vyšplhal ze 125. na 85. místo. Branden Grace, který byl první v Portlandu, by se posunul ze 128. na 78. místo a Henrik Stenson, vítěz v Bedminsteru, by si polepšil ze 173. na 80. místo.

POŘADÍ V TOP 10 SVĚTOVÉHO GOLFOVÉHO ŽEBŘÍČKU

1. Scottie Scheffler (USA)
2. Cameron Smith (AUS)
3. Rory McIlroy (IRL)
4. Patrick Cantaly (USA)
5. Jon Rahm (ESP)
6. Xander Schauffele (USA)
7. Justin Thomas (USA)
8. Collin Morikawa (USA)
9. Will Zalatoris (USA)
10. Viktor Hovland (NOR)

V současné době jsou tito hráči ještě níže a postupně se nadále propadají. Norman uvedl, že s pokračujícím současným trendem bude světový žebříček čím dal tím méně přesný a znehodnocený.

Světový žebříček neslouží pouze k nějakému přehledu postavení hráčů, ale určuje taky například nasazení golfistů pro olympijské hry či major turnaje. To však PGA Tour hraje do karet, protože jejich komisař Jay Monahan by nejraději přeběhlíky vyškrtnul i těchto akcí. Někteří hráči PGA Tour dokonce už hrozí i bojkotem, objeví-li se hráči LIV Golf na těchto turnajích.

Členové správní rady OWGR Normanovi a spol vyčítají, že aby bylo možné o zařazení výsledků z turnajů LIV Golf diskutovat, musel by se podnik hrát klasicky na 72 jamek (čtyři kola po 18 jamkách) a zahrnovat tzv. cuty, kdy po dvou úvodních kolech část startovního pole na turnajích končí.

To však považuje Norman za nesmysl, jelikož i na okruhu PGA Tour jsou turnaje bez cutu, jako například v právě probíhajícím play-off FedEx Cupu. Přesto tyhle výsledky do tabulky OWGR započítány jsou.

Zdroj: LIG Golf, ESPN

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.