Spojte se s námi


Motorsport

Nikita Mazepin žaluje Haas a chce jít před soud. V budoucnu by se však chtěl vrátit do Formule 1

Americký tým Haas těsně před sezónou vyhodil svého ruského pilota Nikitu Mazepina, a to kvůli ruské agresi, jež vyvrcholila v obrovský konflikt. Nyní však Mazepin Haas zažaloval, údajně se má jednat o nevyplacené peníze za předešlé období.

Publikováno

dne

Americký tým Haas těsně před sezónou vyhodil svého ruského pilota Nikitu Mazepina, a to kvůli ruské agresi, jež vyvrcholila v obrovský konflikt. Nyní však Mazepin Haas zažaloval, údajně se má jednat o nevyplacené peníze za předešlé období.

Jen několik dnů před startem nového ročníku Formule 1 se americká stáj Haas zbavila nejen ruského pilota Mazepina, ale i jeho otce spolu s celou společností Uralkali.

Společnost Uralkali velmi výrazně zasahovala do zbarvení monopostu Haas, přitom její celkový přínos nebyl zase tak enormní. Mazepinova firma tvořila pouze 20 % týmového rozpočtu. Jedním z hlavních důvodů byly Mazepinovy vazby na prezidenta Putina, již po vypuknutí války na Ukrajině navíc Dmitrij Mazepin přijal pozvání k prezidentovi, což Haas nemohl ignorovat.

Americký tým poté oznámil svou náhradu za ruského pilota v podobě Kevina Magnussena. Dánský závodník zajel už v prvním závodě sezóny v Bahrajnu parádní výsledek, když proťal cílovou čáru jako pátý v pořadí.

Nyní se však Nikita Mazepin rozhodl Haas zažalovat, a to kvůli nevyplaceným mzdám.

„Když byla smlouva vypovězena, Haas měl dluhy na mzdách a stále je nezaplatil. Zdá se mi, že zaměstnavatel by měl alespoň doplatit mzdu do doby ukončení pracovního poměru a pravděpodobně vyplatit nějaké odstupné. Smluvní závazky nebyly splněny,“ řekl Mazepin v rozhovoru pro ruský deník Championat.

„Je třeba si také uvědomit, že jsme měli dvě samostatné smlouvy. A ukončení smlouvy s hlavním sponzorem (Uralkali) nemělo na mou budoucnost v týmu žádný přímý vliv. Chci říct, že učinili dvě samostatná rozhodnutí. Neviděl jsem své peníze, takže se obrátíme na soud,“ pokračuje.

Třiadvacetiletý Rus v další části rozhovoru dodal, že u ostatních jezdců nicméně našel pochopení a několik z nich jej podpořilo formou textové zprávy. Mělo se jednat i o nějaká jména z nejlepší pětice jezdců.

Bývalý pilot Haasu se také vyjádřil na téma své budoucnosti, když vyslovil své přání vrátit se jednou do Formule 1. Pokud by se tak ale nestalo, je prý otevřený dalším soutěžím, například Rallye Dakar nebo Silk Road rallye.

Zdroje: Planet F1, Championat

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.