Spojte se s námi


Bojové sporty

Ngannou se dočkal zastání od Jona Jonese: Byl jsem v podobné situaci. Jsem rád, že zná svou cenu. Věřím, že se naše cesty zkříží

Publikováno

dne

Francis Ngannou udělal nelehký krok. Odmítl štědrou nabídku od UFC a tím pádem i očekávaný mega-zápas s legendárním Jonem Jonesem. Dočkal se za to kritiky, ale i chvály a obdivu. Již bývalého šampiona těžké váhy se zastal i sám Jones.

Mohl být nejlépe placeným bojovníkem těžké váhy v historii UFC, jenže velkolepou nabídku odmítl, jelikož pro něj nejsou peníze na prvním místě. Chce totiž i svobodu v tom, co může dělat.

Francis Ngannou tak odmítl velkolepý souboj s legendárním Jonem Jonesem. Ten se vrací po třech letech do akce, když z polotěžké váhy přestupuje do těžké. Jedná se o jednoho z nejlepších bojovníků všech dob, ne-li rovnou o toho nejlepšího.

Místo již bývalého šampiona se s Jonesem v březnu utká jeho poslední soupeř Ciryl Gane, kterého Ngannou porazil i navzdory zdravotním problémům, když nastoupil s přetrženým předním zkříženým vazem v koleně.

Zatímco Gane se začal do svého přemožitele navážet a kritizovat jej, tedy se zachoval podobně jako šéf UFC Dana White, sám Jones naopak kroky obávaného ranaře ocenil.

„Jsem rád, že Francis zná svou cenu. Žádný muž nemá právo hanit jiného muže za to, že zná a bojuje za svou hodnotu. Byl jsem dříve v podobné situaci jako Francis. Nikdy jsem nebyl spokojen se svým platem. Musel jsem se na tři roky stáhnout a zmeškal jsem tak spoustu času,“ vyjádřil se Jones pro Sports Illustrated.

Dřívější dlouhodobý král polotěžké váhy mimo jiné popřál Ngannouovi mnoho štěstí a domnívá se, že organizace, která jej získá, může z jeho přítomnosti skutečně mnoho vytěžit.

A že vzájemný souboj nedopadl? „Věřím, že se naše cesty zkříží. Dana White fanouškům vždy dává to, co chtějí vidět. A souboj Jones vs. Ngannou bude vždy lidi zajímat. Budu Francise sledovat,“ dodal Jones.

Zdroj: Sports Illustrated, UFC, MMA Junkie,

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.