Spojte se s námi


Bojové sporty

Ngannou poslal krále boxu k zemi! Fury přesto vyhrál s odřenýma ušima na body. Krádež a korupce, mají jasno hvězdy nejen z bojových sportů

Tak tohle byla paráda. Duely mezi MMA hvězdami a boxery v boxu končily jen výjimečně jinak než nedobře pro MMA. Očekávalo se, že se se zlou potáže i Francis Ngannou, kterého měl hravě vyškolit Tyson Fury. Světový šampion v boxu měl ale co dělat, aby neprohrál. Podle mnoha hvězd byl bývalý král UFC okraden.

Publikováno

dne

Tak tohle byla paráda. Duely mezi MMA hvězdami a boxery v boxu končily jen výjimečně jinak než nedobře pro MMA. Očekávalo se, že se se zlou potáže i Francis Ngannou, kterého měl hravě vyškolit Tyson Fury. Světový šampion v boxu měl ale co dělat, aby neprohrál. Podle mnoha hvězd byl bývalý král UFC okraden.

Bývalý šampion UFC poslal krále boxu k zemi, přesto prohrál

Francis Ngannou nikdy v životě neabsolvoval zápas v boxu. Ani amatérský, ani profesionální. Jeho kariéra v bojových sportech není navzdory jeho 37 letům kdovíjak dlouhá. Přesto toho za 10 let stihl více, než může leckdo stihnout za celý život.

Od roku 2013, kdy jeho MMA kariéra začala, se stal šampionem UFC, stal se jednou z největších hvězd svého sportu a dokonce odmítl UFC a odešel do PFL. Aby toho nebylo málo, podařilo se mu splnit si sen o zápase v boxu. A ne ledajakém.

Při své premiéře vyzval boxerského šampiona a jednoho z nejlepších boxerů historie, jenž nepoznal hořkost porážky. Tyson Fury byl obrovským favoritem. Ngannou sice má tvrdý úder, ale technicky i kvalitou na tom měl být mnohem hůře.

Když ale duel v sobotu pozdě večer začal, dočkali jsme se o mnoho odlišné podívané, než jaká se čekala. Co by dal za podobný výkon Conor McGregor v duelu s Floydem Mayweatherem, jenž už byl tou dobou navíc v důchodu.

Ngannou si od začátku vedl náramně. Rozdával tvrdé bomby, byl přesnější, dokonce ve třetím kole poslal Furyho k zemi. Jako by si až v ten moment Gypsy King začal uvědomovat, že to nebude tak snadné, jak zřejmě čekal.

Za zmínku stojí, že Angličan byl poslán k zemi ve své kariéře teprve po sedmé.

500Kč zdarma s promo kódem: BIGPROMOCZ

dalších 3000Kč za vklad + free spiny

VYUŽÍT PROMO KÓD
18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Světový král boxu nevypadal v zápase příliš dobře, nicméně v druhé půli vypadal o něco čerstvěji než Predátor z Kamerunu. Ten přesto stále dokázal hrozit. Zejména v osmém kole vysypal hned několik úderů, které Furymu příliš nechutnaly.

Za zmínku stojí, že Fury zápas často svazoval. Navíc se dopustil v jednom momentu úderu loktem, na který ovšem Ngannou vesměs nijak nereagoval. Když se blížil závěr zápasu, začalo se mluvit na sociálních sítích o senzaci.

Ať už by zápas dopadl jakkoliv, bývalý šampion UFC předvedl mnohem více, než se čekalo. Jenže prohrál na split decision. Jeden rozhodčí jej viděl vyhrát 95-94, druhý rozhodčí ovšem viděl stejným poměrem vyhrát Furyho, třetí rozhodčí nabodoval zápas 96-93 ve prospěch Angličana.

Byl Ngannou okraden? Hvězdy mají jasno

Jakmile zápas skončil, začaly se na sociálních sítích objevovat nejrůznější reakce. Mnoho jich ale bylo obsahově téměř identických. Alespoň v základu. Mnoho hvězd se shoduje, že došlo k velké krádeži. Dokonce i jedna anglická, konkrétně bývalý fotbalista Gary Lineker.

Francis Ngannou se měl stát vítězem i podle hvězd ze světa bojových sportů. Například podle bývalého šampiona UFC Henryho Cejuda či populárního bojovníka, jenž za sebou má duely s Kamaru Usmanem či Khamzatem Chimaevem, Gilberta Burnse.

Cejudo ještě před vyhlášením výsledků psal o největším překvapení v historii bojových sportů, o to více bylo evidentní jeho zklamání. Držitel pásu ve střední váze UFC Sean Strickland napsal k výsledku pouze několik teček.

„S boxem jsem skončil. Nejvíce zkorumpovaný sport na celém světě. Absolutní nesmysl. Tohle je důvod, proč už nikdy nekoupím PPV,“ zní odlehčený překlad vyjádření bojovníka UFC Renata Moicana směrem k zápasu Ngannou vs Fury.

Na stranu Predátora se postavili také Nate Diaz, legenda UFC, či nejbližší soupeř Jiřího Procházky Alex Pereira, který pochválil výkon bývalého krále těžké váhy UFC.

„Skoro! Nikdy už nezpochybňujte tohoto muže. Francis Ngannou je pořádná bestie,“ vyzdvihl výkon MMA hvězdy legendární Max Holloway.

Zajímavý pak je výsledek, k němuž dospěl server Verdict MMA, který se specializuje na bodování zápasů v bojových sportech. Podle něj měl totiž vyhrát Ngannou, byť velmi těsně. Konkrétně 95.06 – 94.6.

To jen dokazuje, jak vyrovnaný duel to byl. Jestli někdo o Predátorovi pochyboval, tak musí nyní litovat. Dokázal totiž držet krok s nejlepším boxerem planety a málem jej porazil. O to více nechutné je, jak se k němu nyní chová UFC. Přidá i další velké boxerské zápasy?

Sám Ngannou po zápase prozradil, že s prohrou v případě, že zápas skončí na body, počítal.

Zdroj: Quensberry Promotions, Twitter

Reklama

Oblíbené